رئیس کمیسیون اصل نود مجلس:

تاج حق حضور در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال را ندارد

۲ نماینده مجلس شورای اسلامی خواهان برخورد قوه قضاییه با مسببان پرونده مارک ویلموتس، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال کشورمان شدند.

نصرالله پژمان فر، رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در خصوص نقش مهدی تاج، نامزد ریاست فدراسیون فوتبال در پرونده مارک ویلموتس، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال گفت : از قوه قضاییه درخواست می کنم که به پرونده مارک ویلموتس، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال کشورمان ورود کند و از نظر من که رئیس کمیسیون اصل نود هستم ایشان شایستگی برای شرکت در انتخابات فدراسیون فوتبال را ندارند.

 احسان قاضی زاده هاشمی، نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: یک نمونه بیاورید که کسی قرارداد چند میلیون یورویی بندد بعد بگوید خسارتش را از جای دیگری بگیرید. روند قضایی پرونده ویلموتس در حال انجام است و دیوان محاسبات روز گذشته جزئیات حکم CAS را از فدراسیون فوتبال گرفت.

او گفت: مسببان پرونده ویلموتس الان هیچ سمتی ندارند و دستگاه‌های نظارتی بدون خطر تعلیق می‌توانند به این پرونده ورود کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 3
 • ناشناس
  0

  اینکه مهدی تاج رئیس اسبق فدراسیون فوتبال ایران مقصر و مباشر اصلی خسارات وارده ناشی از نحوه انعقاد قرارداد با مارک ویلموتس بلژیکی سرمربی سابق تیم ملی فوتبال بزرگسالان ایران است از نظر افکار عمومی و متخصصین امر شکی در آن نیست ولی رسیدگی به این موضوع و همچنین کاندیداتوری مجدد مهدی تاج برای انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال در صلاحیت مجلس شورای اسلامی و کمیسیون اصل ۹۰ آن نیست! رسیدگی قضایی به پرونده قصور منعقد کنندگان قرارداد در صلاحیت قوه قضائیه و در خصوص صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال بر عهده کمیته بدوی و تجدیدنظر انضباطی فدراسیون فوتبال است و نه مرجعی خارج از فدراسیون فوتبال! دخالت دولت و مجلس در تصمیمات فدراسیون های مستقل ورزشی باعث تعلیق ورزش ایران خواهد شد. آقایان پژمانفر و قاضی زاده هاشمی دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بهتر است در رشته و کاری که تخصص و صلاحیت ندارند جهت خودنمایی و کسب رأی بیشتر در حوزه انتخابیه خود ورود نکنند!

 • داد
  0

  اگر ملیارد دلاری که در دوره ریاست خود در فدراسیون بجیب زده است را بین همین مخالفین امروز خود برای کاندیداتوری تقسیم کرده بود با مخالفت انها روبرو نمی نمی شد .

 • وحید
  0

  مهدی تاج اسوه ی پررویی ، اسطوره ایی مهدی تاج