خطیب زاده در واکنش به سنگ پراکنی ها به سفارت ایران

افغانستان مسئول امنیت اماکن دیپلماتیک ایران است

سخنگوی وزارت خارجه درباره تجمعات مقابل سفارت ایران در کابل و سرکنسولگری در هرات، تاکید کرد: امنیت کامل سفارت و نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در هرات و دیگر شهرهای افغانستان باید به صورت کامل تامین شود.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص تجمع ها در مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل و سرکنسولگری کشورمان در هرات و سنگ پرانی های پراکنده ای که صورت گرفته است، با یاد آوری مسئولیت قطعی هیات حاکمه سرپرستی افغانستان در حفظ و صیانت از امنیت اماکن دیپلماتیک، تاکید کرد:امنیت کامل سفارت و نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در هرات و دیگر شهرهای افغانستان می بایست به صورت کامل تامین و تضمین های لازم برای فعالیت امن این نمایندگیها ارائه گردد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به پیوندهای عمیق تاریخی و چند لایه دو ملت ایران و افغانستان و چند دهه میزبانی محترمانه دولت و ملت ایران از مردم افغانستان، نسبت به طراحی های توطئه گران و بدخواهان دو کشور ایران و افغانستان هشدار داد.

خطیب زاده تاکید کرد، متاسفانه برخی کلیپها و اظهار نظرها با هدف ایران یا افغانستان هراسی در حال انتشار است که تحریک عواطف مردم دو کشور را هدف قرار داده و هوشیاری بیش از پیش مردم و مسئولین دو کشور را می طلبد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان عنوان کرد :با سفیر و مسئولین نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران در افغانستان در تماس مستمر هستیم.

منبع: خبر آنلاین
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 12
 • ناشناس
  1

  ترحم بر پلنگ تیز دندان کردی تازه اولشه

 • عباس
  4

  لعنت بر افغان نمک نشناس

 • ناشناس
  0

  افغانها تفکر تکفیری دارند و خیلی خطرناک هستند و باید برای ورود به ایران سختگیری کرد

 • علی
  0

  بله وقتی باد میکاری باید طوفان درو کنی ...
  وقتی از سر کینه و دشمنی الکی و مسخره با آمریکا ۲۰ سال پول و اعتبار خرج طالبان که رو در رو آمریکا و دولت دموکراتیک افغانستان بود کردید. باید منتظر اینچنین روزهایی میشدید‌. این اتفاق همچون بسیاری دیگر ثابت کرد این حکومت نادان ترین و ضد منافع ملی ترین حکومت تاریخ بوده و هست . از هر شیطان و دشمنی علیه بشریت فقط بخاطر کینه از آمریکا حمایت میکنه آخرش هم چوبش مردم ایران می‌خورند. کی میخواید شهامت پیدا کنید و جهالت و کناز بگذارید و اعتراف کنید دشمنی بی حساب و کتاب با غرب اشتباه بوده و به منافع ملی ایران فکر کنید

 • اسدالله
  0

  عیسی به رهی دید یکی کشته فتاده
  حیران شد و بگرفت به دندان سر انگشت
  گفتا که کرا کشتی تا کشته شدی زار؟
  تا باز که اورا بکشد آنکه ترا کشت
  انگشت مکن رنجه به در کوفتن کس
  تا کس نکند رنجه به در کوفتنت مشت

 • مهدی
  0

  هر کشور دیگه ای بود افغانستان رو ترک می کرد و همه مهاجران افغان را بیرون می کرد تا از گرسنگی بمیرند.

 • ناشناس
  0

  تحویل بگیرید این همه لطف و محبت به افغانی ها .کشور بی درو پیکر .من نمیدونم چه سودی از این افغانی ها به اینا میرسع که انقد وا دادن .حاضرن هر کاری کنن بگن ما آمریکا رو از منطقه بیرون کردیم حالا بجاش طالب های وحشی خوش آمد میگیم کسانی که از طالب حمایت کنن مثل خودشونن

 • بابک خرمدین
  0

  افغان ها را بیرون کنید

 • فرزند شهید
  0

  به افغان ها رحم نکنید انها همان طالبانن با افکاری فرسوده تر از مردم ایران

 • ناشناس
  0

  تتت

 • 0

  مثل موش از طالبان ميترسند

 • رضا
  0

  فقط هم دیگران مسولن ومانه؟
  بنیانگذارحمله به سفارتخانه های خارجی!