رئیسی : تورم مردم و علما را نگران کرده/ سیر نزولی تورم آغاز شده است

رئیس جمهور گفت: دشمن به دنبال ناامید سازی مردم است، اما ما در عمل و اجرا تلاش داریم مردم را امیدوار کنیم، شما علمای محترم هم کمک خواهیم کرد و هم دعا خواهید کرد.

 رئیس جمهور "تورم را نگرانی مردم و علما دانست و با بیان این که این مساله در اولویت دولت قرار گرفته است، گفت: تورمی که تجربه می‌کنیم در هفتاد سال گذشته بی سابقه بوده، اما بحمدالله سیر نزولی تورم آغاز شده است.

خبر مهم رئیسی از آغاز سیر نزولی تورم

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی‌ در ارتباط زنده با دوازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای بلاد اظهار داشت: امروز وظیفه همه ما و شما وظیفه سنگینی است؛ آنچه اقتضای انقلاب شکوهمند اسلامی و نوزدهم دی ماه برخاسته از حوزه علمیه به عنوان قلب انقلاب اسلامی است.

رئیس جمهور، که در سفر استانی هرمزگان به سر می‌برد با گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله یزدی و علمایی که به رحمت خدا رفته‌اند، از نقش آفرینی آنها تجلیل کرد.

وی با اشاره به رسالت و نقش حساس و مهم علما در انقلاب اسلامی، حوزه‌های علمیه را مبدا و خاستگاه انقلاب دانست و با تاکید بر این که دین باید در عرصه زندگی اجرا شود، گفت: اجتهاد تمدن‌ساز می‌تواند مبتنی بر مبانی غنی ما بسیاری از سوالاتی که در جامعه وجود دارد را پاسخ دهد.

رئیس جمهور تاکید کرد: حوزه‌های علمیه به عنوان حامی نظام باید همواره دغدغه انقلاب و پیشرفت امور را داشته باشند و نمی‌توانند نسبت به دغدغه‌های جامعه بی توجه باشند.

‌رئیسی شناخت نیاز جامعه، آمادگی برای نقش آفرینی برای رفع نیازهای جامعه را دو وظیفه سنگین علما و حوزویان دانست و گفت: علمای ما در این مسیر هرچه داشتند را در طبق اخلاص گذاشتند، برای این که علم دین برپا بماند.

وی تاکید کرد: محوری‌ترین نقطه اجرای عدالت است که همه باید به دنبال آن باشیم، علمای بزرگ ما بر اساس میثاق علم و اقامه عدالت و مبارزه با فساد که با خدای خود بسته‌اند، باید خود را برای چنین نقش آفرینی آماده سازند.

رئیس جمهور عدالت را مساله محوری دین مبین اسلام و انقلاب اسلامی دانست و گفت: چهل سال از پیروزی انقلاب گذشته، کارهای زیادی شده که باید نسبت به آن قدردان بود، اما عقب ماندگی‌ها و کاستی‌هایی داریم، به ویژه در حوزه اقتصاد کاستی‌هایی داریم، اگر به فرمایشات امام و رهبری عمل می‌شد وضع ما بهتر از این بود.

وی گفت: در بستر گام دوم انقلاب و بیانیه که هم کاستی‌ها و هم افق‌ها روشن شده باید بیش از پیش تلاش کنیم، از جامعه محترم مدرسین به عنوان نهادی اثرگذار و علمای محترم و حوزه‌های علمیه می‌خواهیم نسبت به این حرکت که همه باید در آن سهیم باشیم نقش آفرین باشند.

رئیس جمهور گفت: ما در دولت تلاش می‌کنیم تا عقب ماندگی‌ها را جبران کنیم، به نظرات حوزه‌های علمیه و ارشاد علما نیاز داریم، حوزه‌های علمیه و روحانیت می‌توانند اتاق فکر دولت باشد، به دولت کمک کنند و پشتیبانی نمایند تا بتوانیم کارها را به سامان برسانیم.

‌رئیسی با اشاره به اولویت‌های دولت، گفت: مساله مهم و اولویت‌دار دولت کرونا بود، در روزهای نخست که دولت را تحویل گرفتیم 700 خانواده داغدار عزیزان شأن می‌شدند، اما به لطف خدا آمار تلفات بسیار کرونا پیدا کرده است، اینها از الطاف الهی است، دومین نکته پیش روی ما وضعیت کالاهای اساسی بود، امروز ذخایر کالای ما در وضعیت بسیار خوبی و اطمینان بخش است و هیچ نگرانی در این زمینه نداریم.

رئیس جمهور افزود: مسئله دیگر مساله بودجه و اعتبارات کشور بود، در حالی که برخی تصور می‌کردند ما نمی‌توانیم منابع خود را تأمین کنیم به لطف خدا هم صادرات نفتی و هم غیر نفتی را دنبال می‌کنیم، میزان صادرات نفتی ما خوب است و ما در این زمینه نگران نیستیم، بله تهدیدها و تحریم‌ها هست اما ما در هر دو جبهه خنثی‌سازی و هم رفع تحریم‌ها تلاش می‌کنیم و اینها را عزت مندانه دنبال می‌کنیم؛ صادرات غیر نفتی ما بیش از چهل درصد افزایش یافته است، برگشت منابع به خزانه دنبال می‌شود، نسبت به ذخایر ارزی و ریالی خود نگران نیستیم.

ئیس جمهور مسئله تورم را نگرانی مردم و علما دانست و با بیان این که این مساله در اولویت دولت قرار گرفته است، گفت: تورمی که تجربه می‌کنیم در هفتاد سال گذشته بی سابقه بوده، اما بحمدالله سیر نزولی تورم آغاز شده ‌و اگر همه کمک کنند زمینه برای تغییر و کاستن از مشکلات فراهم شده است و همه باید کمک کنند.

وی اضافه کرد: دشمن به دنبال ناامید سازی مردم است، اما ما در عمل و اجرا تلاش داریم مردم را امیدوار کنیم، شما علمای محترم هم کمک خواهیم کرد و هم دعا خواهید کرد.

رئیس جمهور با اشاره به تعیین حجج اسلام والمسلمین تقوی و حاج ابوالقاسم دولابی برای تسهیل ارتباطات دولت با ائمه جمعه و حوزه‌های علمیه، اعلام کرد که ارتباط دولت با این دو بخش منحصر به این بزرگواران نخواهد بود، امیدواریم که با کمک علمای اعلام و حوزه‌های علمیه و جامعه مدرسین، دولت بتواند در مسیر رفع مشکلات بهتر از قبل عمل کند.

منبع: تسنیم
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 56
 • ناشناس
  2

  حرف الکی و بی پایه و اساس تاکی؟ عمر مردم تمام شد ۴۳ سال دروغ !

  نظرات شما -
  • ناشناس
   1

   جناب رییسی ،هر وقت شما حرفی در رابطه با پایین امدن تورم زدید،در پشت پرده ادمهای از خدا بی خبر و نادان هستند ،که سعی میکنند جو مملکت و اشفته کنند،ودر این مدتی که شما در حکومت هستین ،دقیقا هر موقع سخن گشودین ،عکس ان را در بازار مشاهده میکنیم ،فقط از خدا میخواهیم ،که انانی که در پشت پرده بنای بر نابودی اقتصاد ایران و دارند ، خشم خدا انها را گرفتار کند.

  • ناشناس
   0

   خبر فوری ،پیام ما رو سانسور نکن!!!!

  • یکی از مردم
   1

   بابا چرا باور نمیکنید این حالش خیلی بده! چرا کسی به فکرش نیست؟! توهم از هر دردی خطرناکتره

  • ناشناس
   0

   جالب که خدمت رییس جمهور عرض شود قیمت پنیر از صد هزار تومان گذشت

 • ممنون
  1

  چه عجب !!! علما هم متوجه گرانى وتورم شده اند ،اما بازهم خدا بخير بياره چون اينها هيچ وقت به فكر مردم نبوده اند ،تجربه نشان داده

  نظرات شما -
  • یکی از مردم
   0

   احساس خطر کردند!

 • تقی معمولی
  0

  تورم که به شدت کاهشی شده نمونه آخرش قند و شکر است
  به قول بنده خدا ملت تورم را الاحساس والمشاهده میکنند

 • نیری
  0

  حتما دم در خونه آقای رئیسی تورم در حال کاهشه ما که غیر از تورم چیزی نمی‌بینیم ضمن اینکه این تورم از زمان اصحاب کهف تا حالا بی سابقه هست نه ۷۰ سال قبل خجالتم خوب چیزیه .

 • ناشناس
  0

  حتما تورم از علما ترسیده و داره میاد پایین؟؟؟ فقط علما چرا تو این 42 سال به تورم نشر نزدند و یا اینکه علما سایر بدبختی های کشور را هم درمان نکردند مثل خشکسالی . ریزگردها، کسری بودجه، بیکاری جوانان ، فقر و زباله گردی. گورخوابی و کارتن خوابی و .....؟؟؟

 • ایرانی
  0

  تورم نزولی اغاز شده !!! اره به ارواح پدرت...

 • حاج طوسی
  0

  تورم علما را نگران کرده، چه جالب.بعد از چهل سال تازه از خواب بیدار شدند.بازهم برایم باور پذیر نیست

  نظرات شما -
  • سرباز کوروش
   0

   بشنو و باور نکن،،،، اون یه ذره پایگاه اجتماعی و از دست دادن، مملکت هم که به این روز انداختن،مردم همه شاکی از دست این جماعت،،،،،ایناس که ترس انداخته جونشون،، وگرنه که اینا تا نوک دماغشون و بیشتر نمیبینن، که حال و روز ایران و ایرانی این شده.............. ولی رئیسی بزرگ جمهور، این علمای بلاد منتظر تکیه زدن شما بر صندلی تقسیم ثروت بودن، اینکه بیای بگی پول نیست، عمامتون میره توهم،،

 • عاشق وطن
  0

  آقای رئیسی ، حتما از عقب تو ، تورم و گرانی نزولی شده ، خودت به صورت ناشناس برو داخل بازار وببین چه خبره ؟ نه اینکه به حرف اطرافیان مفتخورت حرف بزنی

  نظرات شما -
  • یکی از مردم
   0

   یه همکلاسی تو ابتدایی داشتم همیشه علامت کوچکتر بزرگتر توی ریاضی رو اشتباه میذاشت معلم هر کاری کرد نتونست تو کله ش فرو کنه احتمالا اینهم همینه منفی و مثبت رو بلد نیست!

  • یکی از مردم
   0

   خوشم میاد یه نفر هم حرفهاشو تایید نکرده ولی عجب اعتماد به نفسی!

 • رحمان آب شنگل
  0

  بازم حرفای صد من یه غاز!!!،این کاهش تورم کجاست؟؟؟!!! چی ارزون شده ؟ به مردم بگید مثلاً گوجه از فلان قیمت به فلان قیمت کاهش پیدا کرده ،گوشت ،لبنیات ،خودرو،مسکن و....چرا حرف الکی میزنید؟؟،این مصداق اون ضرب المثل معروفه که میگه با حلوا حلوا گفتن دهن شیرین نمی شود

 • ن
  1

  بانی تورم و گرانی، علما و روحانیت هستند که از بازاریان گرانفروش تحت عنوان خمس و زکات پول می‌گیرند و از آنها در همه جوامع و دستگاه ها دفاع میکنند.

 • صفر
  0

  شکر گران شد لوازم خانگی هم بدستور دولت 8الی 12درصد گران شد باز خدا را شکر که طارمی به تیم ملی دعوت شد

 • ایرانی آباد و آزاد
  1

  ۴۳ سال دروغ و حرافی و شو و آمار سازی و وعده و وعید و امیدواری الکی به مردم بیچاره....!! تا کی می خواهید این روش کثیف را ادامه دهید و برای طولانی کردن عمر سیاسی خود و جناحی خود بر گرده مردم سوار شوید؟؟؟
  زندگی نکبت بار و ذلت بار و چه کنم چه کنم مردم را ببینید و خجالت بکشید..

 • محمد
  0

  مگه یک اقتصاد دان میتونه درکار حوزه علمیه دخالت کنه خوب بر عکسشم نمیشه دیگه

 • ناشناس
  0

  سیر نزولی چی ؟

 • ابراهیم طوسی
  1

  حجت الاسلام رییسی خواب بوده همین که بیدار شده آیت اله شده؛ بعد عاقل شده حرف از تورم میزنه

 • بیچاره
  1

  کدام سیر نزولی ارواح جدت قسم بگو چی رو پایین اوردی ،،،ما نمی‌خوایم بیاری پایین تورا به شمشیر ابوالفضل اینهمه گرونشون نکن ،،،ما غلط کردیم ،،

 • شربت زهرمار
  2

  روحانیون مواظب باشین سیر نزولی رو سرتون خراب نشه

 • ناشناس
  1

  علما و فضلا و فقها.دریابید ؛؛ مردم چکاره اند

 • ناشناس
  1

  منظورشان قیمت سیر هست که نسبت به یک ماه پیش گرانتر نشده------- فرمودند قیمت سیر نزولی شده - با این انتصابات شما آنچه نزولی شده اعتماد ملت هست

 • ناشناس
  1

  راست میگه رئیسی. رفتم خامه خریدم چند وقت پیش بدو ۱۲۰۰۰ تومن. چند روز پیش خریدم شده بود ۱۵۰۰۰ تومن.

 • هادی
  1

  اگر علما از تورم شکایت نمی کردن رییس جمهوری در مورد تورم نگران نمی شدو اعلام سیر نزولی نمی کرد کدام سیر نزولی از شش ماه است که شما رییس جمهور شدبد تورم کاهش که نداشته بالاتر هم رفته اون هم از بودجه که جناب رییسی به مجلس داده وارز ترجیحی را حذف کردند وعملا نسل افراد ضعیف ومتوسط در سال اینده در کشوربه علت تورم فضای از بین خواهند رفت اگر کشور را نمی توانید به علت تحریم اداره کنید حداقل شها مت داشته باشید وبه مردم واقعیت را بگویید هر چند مردم همه چیز را می دانند تاکی می خواهید برای تامین بودجه خو د فشار بردمردم وارد ودست در جیب مردم کنید مردم هم دیگه پولی ندارند که به بودجه شما پر اخت کنند عملا در اقتصاد زندگی خود نابود شدند هرر وز گرانی وتورم جدید تاکی ادامه دارد

 • قلندر واقعی
  0

  چای 300هزار تا روغن و برنج و نان هم ووووو شدن دو برابر از دولت قبل هر روز دریغ و حیف از دیروز

 • قلندر واقعی
  1

  سال سقوط سال فرار سال گریز و انتظار قبیله یعنی یه نفررررر همخوششی معنا نداره هرکی به فکر خودشه کسی به فکر کسی نیست اگه هر آن از گشنگی بمیری برای بردن نعشت کسی نی سال به بنبست رسیدن پنچه به دیوار کشیدن سال سیاه بی شمارررر

 • محمد.،،
  1

  بواسطه حکومت ج ا فقط رفاه واخلاق واعتقادونوعدوستی وامیدبه زندگی بشدت سیرنزولی داشته ودارد.ننگتان باد

 • ناشناس
  1

  خواب دیدی انشاالله خیره

 • غضنفر
  1

  گل ان است که خود بوید...نه انکه عطار گوید گر در خانه کس است .یک حرف بس است انرا که عیان است.چه حاجت به بیان است بعداز انقلاب غیر از دولتهای 9.10همه ازعلما بودند وامروز رسیدیم به این شرایط گل وبلبل.یحتمل کشور داری علومی غیر از تعلیمات حوزه های علمیه را میخواهد که علما با ان علوم قرابت وخویشاوندی ندارند.

 • حجت الاسلام پناهیان
  1

  تورم مردم و علما را نگران کرده، دقت کنید : مردم و علما یعنی علما جزو مردم به حساب نمیان، خنده داره که میگه علما ، کدوم علما؟ پزشکان، مهندسان، استادکاران، اساتید دانشگاه ها، مخترعین، مکتشفین؟ خیر هیچکدام، بلکه مفتخوران

 • ایرانی آباد و آزاد
  1

  درک و فهمی از اقتصاد ایران و جهان نداره و هر روز هم یه آمار سازی و یه چرتی میگه. و برعکس هم‌ میشه.!!
  استاد دروغ و ریا و تظاهر و نمایش و حرافی و آمار سازی هستید....

 • ناشناس
  1

  علما کی به فکر مردم بودن همیشه در راستای جایگاه خود فتوا میدهند هر وقت فتوا دادن که مفصد های بازنشسته وکسانی که وظیفه خود را انجام نمی دهند باید اعدام شوند میشود گفت به فکر مردمهستند ولی کسانی که تورم ایجاد کردن هر روز گردن کلفت تر میشوند

 • .
  1

  سیر صعودی نه نزولی تورم ...

 • ستارخان
  1

  مهره سوخته شدی حاج آقا......چهِ رکبی خوردی.....

 • حکیم باشی
  1

  مردم و علما ؟

 • ناشناس
  1

  حضرت آیت الله العظمی دکتر سید رئیسی دامت برکاته درست می گویند روغن بنفشه و عنبر نسا ارزان شده.

 • ناشناس
  1

  مردم. وعلما

 • ناشناس
  1

  روحانی را حسن چاخان مینامیدند بواسطه خالی بندیهایش ظاهرا نام شوتعلی خان برای رئیسی مناسب است چون با حرفهایی که میزند نشانده شوت بودن ایشان از مسائل و مشکلات مردم است.

  نظرات شما -
  • مجید عبوسی
   1

   نامش ابراهیم کارت ساز تصویب شد. دام کارت. نان کارت. آبکارت. برقکارت. گازکارت. و..... ادامه دارد تا برسید به مرده کارت. علما میگویند در حدیث نقل شد از طوسی که مرده کارت شفاعت شما را در آخرت میکند

 • ناشناس
  1

  یادتونه احمدی نژاد میگفت گوجه فرنگی دم خونه ما ارزون و مفته؟ خونه های اینها توی قصر و پر از بادی گارد و آشپز مخصوص و کلفت … علی برکت الله…حکومت مستضعفین . کلا حکومت بر فقرا بهش میگن

 • Vay
  1

  شتر در خواب بیند پنبه دانه
  گهی لف لف خورد گه دانه دانه

 • ایرانی
  1

  سیر نزولی یعنی یه پلاستیک قند 5 کیلویی اشغال هفته پیش بود 80 تومن امروز 100 تومن، چرا ما مردم به قول یکی از همین حجت‌الاسلام ها اینقدر نمک به حرام هستیم،، واقعا مفته، بخرید که بعد از عید 250 تومن اگه نشد همین مفت خوران را به گاری ببندید، چقدر ما مردم بیچاره وبدبخت هستیم که هیچ اعتراضی نمیکنیم، مرگ یکبار شئون هم یکبار، تا کی اخه، خودمون رو فریب بدیم، از این مفت خورها آبی گرم نمیشه

 • ناشناس
  1

  رستم رفت پیش اسد ¥
  محسن رفت پیش مادرو €
  مشکلاتمان حل شد.

 • ناشناس
  1

  در جنگ اقتصادی فعلی، توافق برجام ،نقش قطعنامه ۵۹۸ در جنگ خونبار تحمیلی را ایفا میکند. احتمالا پذیرش سریعتر برجام تحت هر شرایطی باعث کاهش یا توقف گرانیها و تورم خواهد شد، و کشور از فاجعه فروپاشی اقتصادی و تجزیه مدتی در امان خواهد بود. به هر حال دنیا نمی‌پذیرد که یکحایی در دنیا شبیه خاورمیانه همواره در جنگ و کشتار و مهد تروریستهای پولکی باشد و همه کس و همه دنیا را با تهدید و فحاشی مواجه سازد. در آینده احتمالا بعد از تضعیف شدید، کل خاورمیانه توسط سازمان ملل و دنیا تسخیر خواهد شد، و ریشه جنگ و .... خشکانده خواهد شد.

 • ناشناس
  0

  اقای رییس جمهوریه کاری بکن گفتن چ فایده

 • کلاغ پر
  0

  مهم علما هستند وگرنه مردم که 43ساله نگران عصبی افسرده ---------عشم حسن نصرالله ودوستان لنگ پوش ولایتی-----

 • حسن قشنگه
  0

  راسته میگه فقط برنج و گوشت وخونه و ماشین و طلا ووسایل اصلی مردم و هزار چیز دیگه رو به افزایش هستش و روزانه قیمت ها بالا میره

 • ناشناس
  0

  همین دیروز بود که باز قیمت لوازم منزل رسما گران شد، این بنده خدا هم اسیر گزارشهای اشتباه و مهندسی شده یک مشت بیسواد شده، بیا در متن جامعه ببین مردم برای سیر کردن شکمشان دست به هر کاری میزنند از خم شدن تا کمر در مخزن کثافت و زباله تا دادن شهادت دروغ در برابر مقداری پول.

 • حسین
  0

  مسئولین ما جز حرفهای شعاری و تبلیغ برای خودشون هنر دیگه ای ندارند گویا مردم از درک واقعیات موجود عاجزند

 • حسین
  0

  جناب رئیسی شاعر می گوید مشک انست که خود ببیوید نه انکه عطار بگوید..

 • ایرانی آباد و آزاد
  0

  یه شبه آیه الله و دکتر شدن و با نظر شورای نگهبان منصوب شدن این توهمات و خیالات و حرافی ها و امار سازی ها را هم داره...