انتقاد تند خانواده شهدای هسته‌ای از بنیاد شهید

دو تن از خانواده‌های شهدای هسته‌ای با انتشار متن‌هایی از بنیاد شهید به دلیل «توهین» و «تحقیر» مسئولان این نهاد به این خانواده‌ها انتقاد کردند.

به گفته فرزند شهید فخری زاده، بنیاد شهید دیداری با خانواده شهدای هسته ای ترتیب داده بود، اما ضمن لغو آن جلسه، به همسران شهدای هسته ای «توهین» کرده است.

بنابر ادعای برخی فعالان توییتری، این دیدار، جلسه ای برای تجلیل رئیس بنیاد شهید از خانواده شهدای هسته ای بوده است. به دنبال تاخیر چند دقیقه ای، رئیس حوزه ریاست قاضی زاده هاشمی جلسه را لغو و سپس با لحنی تند خطاب به همسران شهدای هسته ای، علت لغو نشست را تاخیر در حضور این خانواده ها دانسته است.

مهدی فخری زاده در این باره نوشت: «گل بود به سبزه نیز آراسته شد.

بعد از همه اتفاقات عجیب در بنیاد شهید، کار به جایی رسیده که نهادی که موجودیتش را از شهدا و خانواده شهدا می‌گیرد، با کمال وقاحت و بی ادبی دیداری را خود ترتیب داده و خواهان آن بوده، لغو می‌کند و به همسران شهدای هسته‌ای توهین می‌کند.

آقایان، پدرمان رفت و نیست که در دهانتان بزند. ما که نمرده‌ایم که به مادرمان توهین کنید.

ما که حلوای این بنیاد را خوردیم و فاتحه‌اش را فرستادیم.»

منصوره کرمی همسر شهید علی محمدی نیز در صفحه ی اینستاگرام خود نوشت: «چقدر سخت است هم عزیزتر از جانت را برای کشور و انقلابت بدهی و هم مورد تحقیر مسئولینی قرار بگیری که قرار است از شهید و شهادت و خانواده شهدا حمایت کنند.

خواهش می کنم از بالای ما نان نخورید و شعار ندهید و به دروغ شعار حمایت از خانواده های شهدا را ندهید.»

منبع: انتخاب
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 22
 • ناشناس
  6

  یک تنه به قاضی نروید.هرچیزی قانون و قائده دارد.حتما ان رئیس برای تک تک ساعت کاری خود برنامه داشته.لطفا از نام شهدای عزیز بیش از این سو استفاده نشود.شهدا برای اجرای عدالت در کشور و حاکمیت نظم و قانون جان شیرین خود را اهدا کرده اند وولی متاسفانه بعضا عده ای با رفتارها و خواسته های خود به جایگاه رفیع این عزیزان در جامعه لطمه میزنند.

 • ش
  3

  خانواده های شهدا هسته ای، همانند خانواده های شهدای جنگ نیستند که در میدان رزم با توجه به احتمال تکه تکه شدن ، روی میدان مین میرفتند‌. خانواده شهدای هسته ای در ناز و نعمت با حقوق آنچنانی که از طرف آقای آقازاده برایشان برقرار شده بود، زندگی میکردند، و هیچگونه دغدغه مالی و روحی و روانی نداشتند. البته کار آقای آقازاده جهت تقابل و لجاجت با اساتید فرهیخته دانشگاه ها بود که برای مدیریت آقای آقازاده هیچگونه ارزشی قائل نبودند، چون هیچ گونه تخصصی جز داشتن گونی های پر پول از بیت المال نداشت. بزرگترین خطای خاتمی ، گماردن ایشان برای سالیان متمادی در پست ریاست سازمان بود، که در نهایت به حیف و میل شدید بیت المال انجامید. در روز قیامت، خاتمی در بارگاه الهی پاسخگو خواهد بود.

  نظرات شما -
  • رزمنده دفاع مقدس
   0

   به حضرت عباس من در چهارده از سال ۶۳ تا پایان جنگ بیش از ۵ بار مجروح شدم نقص عضو صعب العلاج ازکارافتادگی دایمی شیمیایی موج انفجار شدید ترکشهای متعدد ووو اما خودم را با همرزمم مقایسه میکنم همرزمم یک دهم من مجروح نشدن ده برابر من در رفاه بنیاد جانبازان هستند فریاد فریاد جنون جنون جنون داد از این بی داد

 • عبدالمجیدسجادیان
  2

  بله تازنده ای نیازت دارند وبرایشان بابد خدمت کرد
  وقتی ازکارافتادی ویا برای همیشه رفتی
  دیگه برایشان مایه دردسری
  زمانه گرمرامحتاج کس کرد
  ناخواسته اسیر ومهنت کش کرد
  که توسروری ومن محتاج رویت
  شدم جانباز وشهید گداگشتم به سویت

 • حامد
  1

  مسئولیتی که روحیه خدمت ندارند، لطفا میز مسئولیت را رها کنند. بردن و برای شرکتهای خصوصی کار کنند
  ◇◇◇
  گربه مسکنی اگر پر داشتی◇ تخم گنجشک از جهان برداشتی
  ان دو شاخ گاو اگر هر داشتی ◇ آدمی را زنده می نگذاشتی

 • علی
  3

  احتمالا شهدای هسته ای توسط عوامل فاسد و غارتگر داخلی حذف شده اند. کسانی که در پوشش و ظواهر دینی در حال فساد و غارتگری بودند، و توسط،شهدای هسته ای شناسایی شده بودند، و سد راه غارتگری آنها قرار گرفته بودند. برنامه ریزان شهادت آنها در داخل هستند، که باید شناسایی و مجازات شوند.

 • ناشناس
  2

  لطفا شهدای پس از جنگ را با شهدای جنگ قاطی نکنید .

 • جانبازان
  6

  سلام و عرض ادب و احترام به محضر تمامی خانواده های معظم شهداء ی والامقاممان وجانبازان ضمن همدردی باخانواده شهداء ی عزیزمان خصوصاً خانواده معزز شهید گرانقدر مان شهید فخری زاده از ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران جناب آقای دکتر رئیسی استدعا داشته جناب قاضی‌زاده هاشمی را ازسمت خود عزل کرده وازجناب آقای مهندس اوحدی که درطول دوره مدیرتشان خودرانشان داده لذاخواهشمندیم ازوجودجناب آقای مهندس اوحدی در منصب ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران بهره گرفته شود، باتشکر و تقديم احترامات، جمعی از جانبازان

 • سامان بیگ
  3

  همه شهدای کشور از لایق ترین افراد بودند و جایگاه شهید در فرهنگ ایرانیان بالاتر از هر موضوعی است ولی استفاده ابزاری از شهدا قابل گذشت نیست.یک جلسه اداری برای تقدیر از تعدادی از خانواده های معزز شهدا حالا به هر علت کنسل شده .خوب شده دیگه نیازی به این برجسته کردن نداره .یه جلسه دیگه میزارند

 • دن کیشوت
  1

  ابراز تأسف برای مسوولینی است که با ریا کاری و ظاهر فریبنده و سو استفاده از نام شهدا و دین و...، با دروغ پردازی ، صاحب کرسی ریاست شده و خرشان که از پل گذشت، بلافاصله شروع به مال اندوزی و انباشتن حسابهای بانکی سوسیس و تامین زندگی لاکچری خود و توله هایشان در اروپا و آمریکا می کنند.

 • ش
  1

  مسئولین اصلا خود را در مقابل شهدا و مردم مسئول نمی دانند وقتی با فرزندان و همسر ان شهدا اینگونه رفتار می کنند ببینید با مردم معمولی چه رفتارهای توهین آمیزی دارند حد از شان نگذره

 • ناشناس
  2

  بسیار فرق است بین کسی که داوطلبانه و با اختیار و سختی فراوان خودش به میدان نبرد میرود و محافظی ندارد . تا فردی که از ویلایش و بعد از خوشگذرانی با یک تیم محافظ حرکت کرده و کشته شده

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   جوانمردانه نیست، شهدای ترور و هسته ای می توانستند بهترین زندگی را دور از وطن داشته باشند، با اینکه می‌دانستند در معرض خطرند با جان خود در راه خدا معامله کردند، با یاد تمامی شهدا بویژه شهید شهریاری عزیز.

 • حیدر
  2

  به به چه رفتار بی ادبانه ای ازاین آقایون انقلابی نما رفته رفته داردمعلوم می شود که خائنان به ملت هستند و با شعارهای کاذب انقلابی وشهدا ورهبری و... دنبال جاه ومقام هستند.

 • حسین
  0

  باید این ذهنیت در مسئولین تقویت بشه ک اونها خدمتگزار این ملت هستند و تا وقتی از جیب ملت از بهترین مزایا و حقوق و امکانات این مملکت استفاده میکنند باید نگاه از پایین ب بالا داشته باشند و نه بر عکس!

 • طه
  1

  شهدا شمع محفل بشریتند، شهدا با خدا پیمان بستند و معامله کردند و گرچه بعضا خانواده‌های شهدایی از مسیر الی الله و تبعیت از اولی المر فاصله گرفته و حتی خارج شدند که نمونه آن نوه امام ره فرزند حاج مصطفی و البته.... هستندواما در کل باید به همه خادمین مردم و شهدایی که برای ملت و اسلام و حداقل کشور جان فداکردند احترام قائل شد. با این وصف باید قبل از قضاوت موضوع یاد شده بررسی کرد و آب در آسیاب ضدیون نریخت زیرا امکان دارد رئیس بنیاد برای امر ضروری وارد جلسه ای دیگر شده و یا... گرچه با کمی تدبیر می توانست برنامه ریزی بهتر کرد تا در صورت اطاله جلسه بزرگ با خانواده محترم شهدا اعم از دوران دفاع مقدس، انقلاب، ترور، هسته ای و... فارغ تر می بود و نگرانی تنگی وقت نداشت. شاید هم اگر از منظر دیگر حکایت چیز دیگر و قصور طرف دیگر موجب این اتفاق شد در هر صورت اگر توهین انجام شد حتما مسولیت آن بر ریاست جلسه و البته بنیاد را متوجه خواهد شد و پاسخگو در این دنیا و سرای دیگر باید باشد که ناپختگی قاضی را نشان می دهد و انتظار است با ‌هامت عذر بخواهد و دست و پای مهران والامقام و اولیا الله و برگزیدگان خدا را ببوسد و از جامعه اسلامی طلب عفو نماید.

 • سانسورچی
  1

  یادتونه همین آقای قاضی زاده سفره رو توی فرش می تکوند و میگفت بعضی ها باید از سفره انقلاب تکانده شوند به گمانم منظورش همین شهدا وخانواده هایشان بود که باید از سفره انقلاب دور شوند وفقط آقای قاضی زاده بماند و دوستانشان آقای رئیسی و زاکانی .......

 • ناشناس
  1

  ذهن بیمار و کثیف قابلیت نگه داشتن نقاب طولانی مدت ندارد، مسئولینی که برای عزیزترین آحاد ملت که خانواده شهدا هستند وقت ندارند لطفا نان دانی دیگری انتخاب کنند،اگرچه شهدا و خانواده معزز آنها با خدا معامله کرده‌اند و انتظاری از.... ندارند.

 • سمانه توکلی
  1

  حالا فردا یه عذر خواهی سوری می کنه و تموم وسر پست و مقامشون باقی می مونم.

 • رزمنده بی ادعا
  2

  ضمن احترام فوق‌العاده ای که برای شهدا و خانواده آنها وتمامی جانبازان خصوصا جانبازان شیمیایی و قطع عضو و بیمار دارم،ام این طرز ادبیات برای انتقاد و اعتراض غیر قابل قبول ودر شأن خانواده محترم شهید نیست.شما دارید مستقیما به یک فرد ولو غیر مسؤل توهین بسیار تند و زننده می کنید.ما خانواده های شهید ی داریم که توجهی به انها نشده و معترض هم نبوده اند.اجر شماها خانواده شهدا با خدا.انشاءالله.امیدوارم که پخش کنید.

 • ناشناس
  1

  غلط زیادی کرده اون قاضی زاده با تیمش که توهین کرده به خانواده شهدا ،بدبخت تورا چه به رئیس بنیاد بودن، برو کشکتو بساب

 • حمید
  0

  تجلیل رئیس بنیاد شهید!!؟؟ از خانواده‌های شهدای هسته‌ای،تجلیلتون هم ریاکارانه و منافقانه است، نقاب ها از چهره بردارید اینطور جوانمردانه تر است.