آغاز جنگ مقتدی صدر با حشدالشعبی

رهبر جریان صدر عراق با ادعای وجود نیروهای بی‌انضباط در سازمان حشد شعبی تأکید کرد که «گروه‌های بی انضباط باید فورا منحل شوند و سلاحشان را به دولت تحویل دهند».

«مقتدی صدر» رهبر جریان صدر عراق امروز (پنجشنبه) در یک نشست خبری مدعی وجود نیروهای بی‌انضباط در سازمان حشد شعبی شد و گفت که «این نیروها باید انفصال خدمت شوند».

به گزارش السومریه نیوز، رهبر جریان صدر اظهار کرد که «بی انضباط باید فورا منحل شوند و سلاحشان را به دولت تحویل دهند».

وی در ادامه بر لزوم تشکیل سریع دولت عراق پس از اعلام رسمی نتایج انتخابات تأکید کرد و افزود: «دنیا شاهد سلامت انتخابات اخیر عراق بود». 

مقتدی صدر تصریح کرد: «ملت خواستار اعلام نتایج انتخابات و تشکیل سریع دولت هستند و ما برای تشکیل دولت اکثریت ملی در عراق تلاش می‌کنیم».

رهبر جریان صدر عراق از کسانی که می‌خواهند در دولت بعدی مشارکت داشته باشند، خواست تا اشخاص فاسد منتسب به خود را مورد بازخواست قرار دهند.

رهبر جریان صدر عراق دیروز هم با انتشار توییتی، خواستار بررسی دارایی‌های مقامات عراق در دوره آتی در راستای مقابله با فساد در این کشور شد.

وی در صفحه توییتر خود نوشت: ما باید در دوره آتی به همراه قوه مجریه و قوه مقننه قانون "از کجا آورده‌ای"را فعال سازی کنیم.

رهبر جریان صدر عراق با انتشار توییتی نوشت: ما باید در دوره آتی به همراه قوه مجریه و قوه مقننه قانون «از کجا آورده‌ای» را فعال سازی کنیم.

منبع: مشرق
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 5
 • قلندر واقعی
  1

  بله درسته مستر

 • دریا
  1

  درود. قانون و نظم باید حاکم بشه

 • سرباز کوروش
  0

  آفرین شیخ محترم، تو کشورت قانون و حاکم کن،،،، شیخای اینجا با سیاست های ضد ملی و میهنی، مملکت و دارن تاراج میکنن، همون حشدیای بی انظباط رو هم اینا دارن آنتریک و ساپورت میکنن،،،، اینجا به یه مسئول بگی از کجا آوردی، خشتکشو میکشه سرش که چرا این سوال و کردی،، خلاصه که مملکت شما تازه داره از آب و گل درمیاد، همون اول گوشیو بده دستشون، وگرنه یه خرابه بزرگ تحویلت میدن...

 • جلیل
  2

  اینم دورو هست بیچاره مدیون حشدالشعبی هستی

 • ایرانی
  0

  حشد الشعبی مزدورشیوخ ایران است باید نابود شود.