جوزف رابینت بایدن جونیور یا همان جو بایدن/ مروری بر کابینه مرموز/ ویدئو

جو بایدن به عنوان چهل و ششمین رئیس ‌جمهور ایالات متحده آمریکا به زودی کار خود را شروع می‌کند. کابینه پیشنهادی وی شامل افرادی می شود که از جهات خاصی جالب توجه هستند.

«کاملا هریس» زنی سیاه‌پوست که از قضا همسری یهودی دارد به عنوان معاون اول جو بایدن معرفی شده، در صورت نبود جو بایدن اداره دولت ایالات متحده به وی واگذار می شود.
وزیر امور خارجه ی پیشنهادی دولت بایدن آنتونی جان بلینکن است که در یک خانواده یهودی ثروتمند متولد شد و معتقد به دفع خطرات احتمالی ایران علیه صهیونیست‌ها با حضور پررنگ نظامی آمریکا در سوریه است.
برای ریاست سازمان امنیت داخلی آمریکا آلخاندرو میورکاس را پیشنهاد شده که از مادری یهودی تبار به دنیا آمده که به واسطه ارتباطات نسبی یا سببی، به رژیم صهیونیستی ارادت دارد.
لوید جیمز آستین ژنرالی سیاه پوست و بازنشسته نیروی زمینی ایالات متحده و دوازدهمین فرمانده فرماندهی مرکزی ایالات متحده یا همان سنتکام بوده که وزیر دفاع پیشنهادی بایدن می باشد.
پتی بوتیگیگ که به طور علنی همجنسگرایی خود را اعلام کرده گزینه ی پیشنهادی وزارت حمل و نقل است.
بعد از ۲۳۰ سال بالاخره بومیان آمریکا مورد توجه قرار گرفتند و دب هالند یک بومی امریکایی را به عنوان گزینه ی پیشنهادی اداره وزارت کشور معرفی شده.
گزینه ی پیشنهادی وزارت خزانه داری آمریکا، ژانت یلن می باشد که تا کنون اظهار نظر خاصی در مورد تحریم‌های وضع شده علیه ایران نداشته ولی این نکته را نباید فراموش کرد که او با ابزار تحریم آشنایی خوبی دارد.
جان کری هم بعنوان فرستاده ویژه در امور آب و هوایی معرفی شده، کری همان وزیر امور خارجه ی اوباماست که در برجام به تعهداتش عمل نکرد.
اما جالب توجه ترین شخص در کابینه ی پیشنهادی جو بایدن جک سالیوان است که به عنوان گزینه ی مشاور امنیت ملی معرفی شده اما دلیل این جالب توجه بودن این است که گفته می‌شود سالیوان از طریق مذاکرات محرمانه با ایران به راه‌اندازی کانالی دوجانبه کمک کرد و نتیجه ی این اقدام وی منجر به امضای توافق هسته‌ای میان تهران و ۱+۵ شد.

منبع: خبرفوری

66

حجم ویدیو: 17.32M | مدت زمان ویدیو: 00:02:32 | دانلود ویدیو
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 11
 • مهدی
  0

  بایدن میخواد با پنبه سر ببره

 • حسین گلشن
  0

  خاصه اینکه به دشمن اعتماد نکنید و چشمتان به دستش نباشد شفافیت مشکل کشور را حل میکند و پاکدشت مسئولان و در گرو وطن داشتن

 • علیرضا
  0

  بایدن سیاستمدار چهل سال در سیاست بوده .خوب می داند چه چیزی به نفع کشورش هست چه چیزی به ضررش

 • حامد
  0

  در حال حاضر قدرت اقتصادی و نظامی و...در جهان با برتری اقتصاد امریکا گره خورده و هر گونه مراوده اقتصادی در چارچوب قوانین وضع شده از طرف امریکا یعنی بانکداری پیچیده امریکا در حال انجام است امروز اکثر روابط اقتصادی و رسانه ای با همفکری سرمایه داری یهودی صهیونیستی در اقصی نقاط جهان اداره می شود دیدگاه دمکراتهای امریکا برتری قدرت اقتصادی و نظامی در جهان را شامل می شود ما از این به بعد شاهد حضور پر رنگ تر امریکا در خاورمیانه و در سایر کشورها خواهیم بود در این دیدگاه سرمایه داران بطرف خاورمیانه و امریکای لاتین برای غارت منابع انها گسیل خواهند شد یکی از راههای برون رفت اقتصاد داخل همکاری با اقتصادهای تشکیل شده در سطوح همکاریهای اقتصادی شانگهای و.... باید باشیم البته تاثیر فشارهای اقتصادی حداکثری امریکا و غرب به ایران و بسته شدن راههای (اقتصادی و پولی ) فروش نفت و‌ سایر اقلام صادراتی باعث شده که زندگی مردم و سطح درامد های عمومی هر روز دچار چالش شود کاهش ارزش پولی بیکاری فقر فساد و رانت خواری در سطوح بالا بدلیل همین تحریمهای همه جانبه امریکا بر اقتصاد ایران است اگر به فرض محال هم بپذیریم که بایدن به برجام باز خواهد گشت اما در چارچوب درخواستهای جدید لذا مسئولین ما باید خود را با شرایط جدیدی که پیش روی خواهیم داشت تمامی گزینه های سیاسی و بین المللی را در نظر گرفته و راههای هر چه بهتر شدن اوضاع زندگی مردم ایران و رشد و رونق اقصادی را پیگیری نمایند

 • مهدی
  0

  بابا یهودی باشند چه اشکالی داره مگر یهودی رو خدا خلق نکرده اونا با اعراب مشکل دارند به ما چی .....زمان قبل از انقلاب مگر یهودیها با ایران دوست نبودند.

  نظرات شما -
  • پیمان گودرزی
   0

   دوست عزیز شما برو راجعبه عید پوریم یهودیا و ارتباطش با ۱۳ بدر مطالعه کن خیلی چیزا برات روشن میشه یهودیا با مسلمان بودن ما کاری ندارن مشکلشون ایرانی بودن ماست

  • محمد
   0

   خداوند شیطان را هم خلق کرده

 • س
  0

  خدایا خودت کمک مردم ایران کن .

 • الف
  0

  بایدن چیه ایران بیشترین ضربه رو داره از یه مشت آدم کارنابلد و اختلاسگر و دزد و قاچاقچی های کله گنده میخوره اینا اگه جمع بشن پدر بایدن هم نمیتونه کاری از پیش ببره.

 • ناشناس
  0

  ازفردا جلوی وزارت حمل ونقل صف میکشن بدبختانه زیاد جواب نمیده

 • عباسی
  0

  زیاد روی رییس جمهور جدید حساب باز نکنید که عمر حکومتش به چهار سال هم نمیرسه