نماینده سابق مجلس:

گشت ارشاد کارنامه‌ای تاسف بار دارد/ به اجبار کشاندن دختر به سمت یک ون حرام است

یک نماینده ادوار مجلس گفت: ۱۷ سال است که گشت ارشاد تشکیل شده است، اما باید به کارنامه گشت ارشاد نگاه کرد و دید چقدر موثر بوده است؟ تقریبا هیچ! گشت ارشاد کارنامه‌ای تاسف بار دارد و در کار فرهنگی با ایجاد انزجار و نفرت عمومی و لجاجت در جامعه نتیجه‌ای نگرفته است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده ادوار مجلس در رابطه با موضوع درگذشت مهسا امینی و ارتباط آن با گشت ارشاد گفت: ۱۷ سال است که گشت ارشاد تشکیل شده است، اما باید به کارنامه گشت ارشاد نگاه کرد و دید چقدر موثر بوده است؟ تقریبا هیچ! گشت ارشاد کارنامه‌ای تاسف بار دارد و در کار فرهنگی با ایجاد انزجار و نفرت عمومی و لجاجت در جامعه نتیجه‌ای نگرفته است. در هیچ کاری با این روش‌ها نتیجه نگرفته ایم بهترین شیوه کار فرهنگی است.

بخش هایی از گفت و گوی جعفر زاده ایمن آبادی را در ادامه می خوانید:

*دختر ۲۲ ساله در یک کلاس یکی دو ساعته به بهشت نمی‌رود. پلیس انتخاب خوبی برای امر به معروف و نهی از منکر نبوده و نیست. پلیس انتخاب خوبی نیست، چون مسئولیت‌های دیگری دارد. اینکه سرباز مقابل یک دختر می‌ایستد که چرا پوشش تو اینچنین است این حرف را به هر کسی بگویید می‌خندد.

گشت ارشاد نتیجه مطلوبی برای کشور نداشت و کارنامه اش خوب نیست و باید بازنگری و تجدیدنظر شود. من نمی‌گویم مملکت رها شود، ولی اولویت چندم ما گشت ارشاد است؟

*متاسفانه برخی از رسانه‌های منتسب به دولت حتی شیوه رییس جمهور را هم تبعیت نمی‌کنند و نمک روی زخم ملت می‌ریزند. اتفاق تلخی افتاده است؛ چه اشکالی دارد یک نفر عذر خواهی کند و تقصیر را به گردن بگیرد؟ آیا در جریان مرگ مهسا امینی این دختر صددرصد مقصر بوده است؟ چرا این مساله را سیاسی می‌کنند و مرتبا اصلاح طلبان را می‌کوبند؟! این بچه شاید اصلا نمی‌دانست اصلاح طلب را با صاد می‌نویسند یا با سین؟! این‌ها از دو قطبی و چند قطبی سازی در جامعه چه سودی می‌برند؟!

*یک نماینده مجلس می‌گوید خب یک نفر مرده است موضوع را کش ندهید و با این سخن مردم را جری می‌کند. خطاب به او می‌گویم آقای نماینده مجلس چند نفر باید بمیرند؟ یک نفر هم یک نفر است. یک قطره خون ناحق نباید بر روی زمین ریخته شود. گشت ارشاد نتیجه مطلوبی برای کشور نداشت و کارنامه اش خوب نیست و باید بازنگری و تجدیدنظر شود.

مطالب بیشتر:

نماینده مجلس: اتفاق خاصی نیوفتاده، هزاران نفر به گشت ارشاد برده می‌شوند، یک نفر هم بیمار بوده و فوت کرده است!

*من نمی‌گویم مملکت رها شود، ولی اولویت چندم ما گشت ارشاد است؟ مگر قول همین رییس جمهور نبود که گشت ارشاد مسئولین را ایجاد می‌کنیم چرا آن اتفاق نیفتاده است و آن بخش که بر مردم و زن و فرزند مردم نظارت دارد کار خود را شدت داده است؟ همانطور که آن مویی که پیدا است حرام است بردن و به اجبار کشاندن دختر به سمت یک ون هم حرام است و اشکال دارد.

*گشت ارشاد باید تعدیل شود به ویژه که حساسیت جامعه زیاد شده است. باید ماموریت‌ها کمتر شود امروز وقت لجبازی با مردم نیست. اعلام کرده اند چند هزار ون دیگر هم می‌خرند و ناوگان اضافه می‌کنند این کار‌ها برای چیست؟ چرا برخورد‌ها را تشدید می‌کنند؟ امروز شرایط کشور مساعد نیست.

یک نماینده مجلس می‌گوید خب یک نفر مرده است موضوع را کش ندهید و با این سخن مردم را جری می‌کند. خطاب به او می‌گویم آقای نماینده مجلس چند نفر باید بمیرند؟ یک نفر هم یک نفر است. یک قطره خون ناحق نباید بر روی زمین ریخته شود

*شما که نتوانستید برای معیشت و اشتغال این مردم کاری کنید و اقتصاد افتضاح‌تر شد حداقل با ملت لجاجت نکنید. مسکن به کجا رسید؟! تسهیلات به کجا رسید؟! رفع مشکلات مردم و درمان و دارو و نان به کجا رسید؟! در این کشور خریدن یک نان ممکن نیست. ضرورت دارد این کار‌ها برای مدتی تعطیل و قوانین بازنگری شوند و خلا‌های قانونی پر شود و نحوه کارکرد خاص عموم پیدا شود این شیوه امروزی واقعا ضرورت ندارد.

منبع: منیبان
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 8
 • 🐜
  0

  رفسنجانی رادراستخرخفه کردن گردن نگرفتن وای ازاین دخترخانم وخانواده مظلومش

 • ناشناس
  0

  وقتی شماها در مجلس می دونستید که گشت ارشاد تنفر و .... در مردم ایجاد می کند چرا همه تون کاری نکردید که جلو ایت کارا گرفته بشه از چند سال قبل ، هم جوانان تا این حد بیزار نمی شدن هم این اتفاقات هم نمی افتاد همه تون مسئولید اگر بحث مزایا باشه و به بعضی نرسه هزار بار بررسی و تجدید نظر می کنید یعنی تا این اندازه در مقابل کشورتون بی مسئولیت بودید

 • ناشناس
  0

  مرگ و نفرین ابدی بر گشت نفرت و ارعاب ، این داعشیان و حرامیان داخلی.

 • 0

  مجلس بایستی فوری قانون را اصلاح کند تا بهانه را از دست پلیس بگیرد. چون الان پلیس کار اصلی خودش را رها کرده و به کار راحت و بی درد سر زلف دختران می پردازد و گیر می دهد. مجلس بیانیه ندهد. فوری این قانون ضد ملی را لغو کند.

 • ناشناس
  0


  بنده فقط در زمان دولت حسن روحانی، سالانه بیش از 999 هزار بار در باره مشکلات کارمندان، کارگران، بازنشسته های، مردم و کشور و... علیه دولت، دولتمردان، مسئولان و نمایندگان مجلس در رسانه ها انتقاد، شکایت و اعتراض کردم ولی متاسفانه در مدت 8 سال یک مورد آن هم بررسی، پیگیری، رسیدگی نکردند و هنوز هم نمی کنند و نشده است چرا؟
  100 درصد مشکلات کارمندان، کارگران، بازنشسته های، مردم و کشور هیچ ارتباطی و ربطی به تحریم های آمریکا و غرب هم ندارد و تاکنون نداشته است و فقط دولت، دولتمردان، مسئولان و نمایندگان مجلس مقصر اصلی هستند.

 • 0

  مشکلات اصلی مردم و کشور وغیره 100 درصد فقط در زمان دولت خیانتکار حسن روحانی ناتوان و عاجز شروع و آغاز شده تست.

 • 0


  دولت حسن روحانی در این مدت 8 سال کارنامه‌ای تاسف بار دارد.
  مجلس شورای اسلامی از سال 1392 تاکنون کارنامه‌ای تاسف بار دارد.

 • ناشناس
  0


  بخش خصوصی به همراه دولت، مسئولین، مدیران و مسئولان و در سایه سکوت بی شرمانه نمایندگان مجلس در خانه ملت در سراسر کشور یک فساد و یک فاجعه بزرگی ایحاد کرده است و همچنان نیز ادامه دارد.