در واکنش به مساله حقابه ایران و رها سازی رود هیرمند به سمت کشورمان

طالبان: خشکسالی کنونی امتحان الهی ست؛ دعا می‌کنیم که باران ببارد

سرپرست وزارت انرژی و آب و حکومت سرپرست افغانستان تاکید کرده است که کشورش برای خودکفایی در تولید برق، به استفاده از تجارب ایران نیاز دارد. او درباره مساله حقابه ایران از رود هیرمند هم در جمله ای شرطی گفته است که اگر باران کافی ببارد، رها سازی آب به سوی ایران انجام خواهد شد.

طالبان: خشکسالی کنونی امتحان الهی ست؛ دعا می‌کنیم که باران ببارد

مولوی عبداللطیف منصور  که به تازگی به ایران سفر کرده است، در گفت و گویی با خبرگزاری صدای افغان ، با تأکید بر نیاز افغانستان به خودکفایی در تولید برق، بر استفاده از تجارب جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد و در مورد مساله حقابه ایران از رودخانه هیرمند افزود: خشکسالی کنونی یک امتحان الهی و تنها متوجه ایران نیست، بلکه آسیا و افغانستان نیز متأثر از آن است، با بارش باران، مشکل نیز حل خواهد شد.

این مقام حکومت سرپرست افغانستان در حاشیه بازدید از نمایشگاه صنعت برق ایران به خبرنگار آوا گفت: هدف ما از سفر به ایران در مورد تمدید قرارداد برق و همچنین صحبت در مورد تعرفه آن بود. در این میان، نمایشگاه صنعت برق ایران افتتاح شد و ما هم دعوت شدیم که به این نمایشگاه بیاییم.

وی با استقبال از حضور در این نمایشگاه، تأکید کرد: باید از تجاربی که ایرانی ها دارند، استفاده کنیم.

سرپرست وزارت انرژی و آب حکومت سرپرست افغانستان افزود: واقعیت این است که ما نیاز بیشتر به انرژی برق داریم، ما تلاش می کنیم که از تجارب ایران، تاجیکستان و ازبکستان بیاموزیم، چه در بخش انرژی آبی، خورشیدی و چه بادی، که چطور می توانیم در افغانستان برق تولید کنیم و خودکفا شویم.

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار آوا در مورد مساله حقابه ایران نیز گفت: ما پیشتر مذاکراتی داشتیم. نه تنها در افغانستان ، بلکه در آسیا خشکسالی است، و این یک واقعیت است. خشکسالی نه تنها مشکل جمهوری اسلامی ایران، بلکه مشکل افغانستان هم است و باعث کوچ مردم در هلمند و نیمروز شده است. این یک امتحان بزرگ الهی است. دعا می کنیم که باران ببارد و این مساله هم حل خواهد شد.

منبع: ایرنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 11
 • یلدا
  0

  خخخخخخخخخخ

 • ناشناس
  0

  بلانسبت ....پشم

 • ناشناس
  0

  شما زحمت نکشید ما دعا کردیم جواب نداد سالی ۴۰سانت کشور نشست می‌کنه دیگه بارانت هم بیاد سیل میشه جای نفوذ توی زمین پر شده از خاک وخش .

 • ناشناس
  1

  يك عده دعا مى كنند باران بيايد و عده اى ديگر رقص باران دارند!در مقابل اينها عده اى هم از راه علمى ابرها را بارور مى كنند و باران مى بارد!شاه سلطان حسين هم با دعا و آش نذرى مى خواست بر دشمن پيروز شود ولى هم خانواده اش از بين رفتند هم خودش و هم كشورش!

  نظرات شما -
  • ناشناس
   7

   خیلی ها از نماز و دعا به جایش حاجت گرفتند البته....تحقیقات تاثیر دعا را نشان داده.... والا اخر عاقبت دنیای علم بدون اعتقادت را می، بینم مردم را قرص زامبی کردند..البته بغیر دعا ادم باید ظلم نکند که مستپجب عقوبت بلا نشود و دعای ظالم فایده ندارد
   اش، که می گی من از اش، نذری حاجت گزفته ام

 • رابی
  0

  چرا خداوند تمام امتحاناتش را در افغانستان و ایران و کشورهای غیر دموکراتیک و دیکتاتوری می گیرد؟
  مگر سوئیس و دانمارک و کشورهای ثروتمند دانش آموز او نیستند؟

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   چی بگم والله !!! شایدهم میخواد دانش آموزان تنبل رو تلنگر بزنه ولی بی فایدست

 • ناشناس
  4

  بجای دعا گناه نکنند بلدوزرها دشت امامزاده صدر را دور کردند سه ماه تابستان باران قطع نمی شد

 • ناشناس
  0

  مطمئنی عذاب الهی نیست ؟

 • ناشناس
  0

  هر چی شما بفرمایید کس دیگه ای که غیر از شما از خود راضی ها با خدا حشر ونشر ندارد .

 • ناشناس
  0

  تو اروپا و آمریکا که بارندگی زیاده ، مردمش قبلا امتحاناتشون را داده اند و همگی از درگاه الهی فوق دکترا با نمرات عالی گرفتند ، تو باید مسلمین ظاهرا هنوز اکثریت تو امتحانات پیش دبستانی درجا زده اند .

اخبار سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها