هیأت ایرانی برای پیگیری پرونده شهادت سردار سلیمانی وارد بغداد شد

منابع عراقی گزارش دادند که هیأتی قضایی از ایران برای بررسی پرونده ترور فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و نایب رئیس شهید سازمان الحشدالشعبی عراق وارد بغداد شده است.

بر اساس گزارش پایگاه خبری «العهد نیوز»،  هدف از سفر این هیأت ایرانی به بغداد پیگیری پرونده ترور سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و شهید ابومهدی المهندس نایب رئیس سازمان الحشدالشعبی است.

در ادامه این گزارش آمده است که «فائق زیدان» رئیس شورای  قضایی عالی عراق با این اعضای این هیأت ایرانی دیدار و گفت‌و‌گو کرده است.

این هیأت در حالی وارد بغداد شده است که حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پیشتر در نشست کمیته ویژه پیگیری حقوقی و بین‌المللی پرونده ترور شهید سلیمانی و همراهانش بر پیگیری این پرونده و به عدالت سپردن تروریست‌های دولتی تأکید کرده بود.

در این جلسه که با حضور نماینده خانواده مکرم شهید سلیمانی و مدیران و نمایندگان دستگاه‌های ذیربط قضایی، سیاسی، امنیتی، حقوقی و نظامی برگزار شد، مدعوین به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود در خصوص پیگیری  این پرونده پرداختند و ضمن بیان گزارش از عملکرد دستگاه متبوع خود، آخرین تحولات و پیشرفت‌ها در موضوع مورد نظر و ابعاد و آثار مختلف مسئله را بیان کردند.

وزیر امور خارجه ضمن تأکید بر لزوم پیشبرد اقدامات در حال اجرا، زنده نگاه داشتن یاد و خاطره‌ سردار شهید سپهبد سلیمانی، قهرمان ملی و بین‌المللی مبارزه با تروریسم و همچنین نقش مقامات و دولت آمریکا در ارتکاب جنایت نابخشودنی ترور سردار سلیمانی، تأکید کرده بود: «تداوم پیگیری این پرونده و به عدالت سپردن تروریست‌های دولتی جزو سیاست‌های قطعی است».

 وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین شهریور ماه گذشته در جریان سفر به بغداد با حضور در محل ترور شهید سلیمانی تصریح کرده بود: «دولت آمریکا باید پاسخگوی ترور سردار سلیمانی باشد و عاملان و آمران این اقدام و حمله تروریستی بایستی به سزای اعمالشان برسند و به عدالت سپرده شوند».

سرادر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و شهید ابومهدی المهندس نائب رئیس سازمان الحشدالشعبی عراق دی ماه ۹۸ در پی اقدام جنایتکارانه آمریکا به شهادت رسیدند.

 پارلمان عراق در پی این اقدام جنایتکارانه آمریکا طرح اخراج نظامیان بیگانه از خاک این کشور را تصویب کرد.

منبع: فارس
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 10
 • سردار الاغ
  1

  ایکاش حالا که مسوولین از خدا بی خبر وارد سرزمین دشمن عراق شده اند، علاوه بر پرونده سلیمانی، پیگیر پرونده زین الدین و همت و باکری و هزاران شهید دیگر و پیگیر پرونده غرامت هشت سال تجاوز عراق هم باشند

 • قلندر واقعی
  0

  شما اگه تونستن قرامت جنگ تحمیلی و حق و حقوق ملت ایران را بگیری اوقت باقیش هم میتونی ما دهها هزار شهید و جانباز و اسیر در طول جنگ تحمیلی داشتیم کویت یک ماه در گیر جنگ با عراق نبود قرآنت چند صد میلیاردی گرفت اما ما فقط شعار ما میتوانیم میدهیم؟ بلوف بلوف بلوف بلوف بلوف بلوف بلوف

 • سامان بیگ
  1

  خدایش بیامرزد

 • ایرانی انقلابی
  0

  لعنت برحزب بعث که عزیزان مارادرهشت سال جنگ گرفت وعزیزانی چون حاج قاسم را پس به اینها اعتمادی نیس

 • ایرانی آباد و آزاد
  1

  مسئولین مسائل اساسی کشور و زندگی مردم را رها و به حواشی که هیچ خاصیتی برای زندگی و رفاه و آرامش و آسایش آنان ندارد چسبیده اند...متاسفانه اینهم یه روش فرار از مسئولیت و عدم‌ پاسخگوئی است.!!

  نظرات شما -
  • چی میگی برادر
   0

   یک بودجه ای واسه این کار کنار گذاشتن که بروند عراق و حق ماموریتی بگیرند و از این راه یک لقمه نون حلال ببرند واسه زن و بچه هاشون تا از این طریق انتقام سختی گرفته باشند

 • به ایرانی عنقلابی
  1

  نگو لعنت به حزب بعث انگار که از خارج وارد عراق شده اند، بگو لعنت به عراق و سوریه و لبنان که دشمنان اصلی ما هستند

 • ناشناس
  0

  انشاالله فکرزنده هاهم باشیداون کشوری که گفت ماآب زیادداریم ایران زمین زیادمیتوان بارضایت صاحبان زمین اقتصادکشورراآبادکردتاحدودی

 • داریوش
  0

  ازتمامی مسئولین و کسانی که رفتند بغداد خواهشمندیم انتقام سردار دلها را از آمریکای جنایتکار بگیرند تا درسی شود برای آنها تا دیگر سردارانمان را شهید یا ترور نکنند.

 • ناشناس
  0

  این چه شیوها ای است برا درخواست خون شهید از خون شهید برای خود حق ماموریت درست نکنید