این خانه طی 18 ساعت، ساخته می شود!/ تصاویر

شرکت پرتغالی هاولار با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی خانه ای را معرفی کرده است که تنها طی 18 ساعت چاپ می شود.

این خانه طی 18 ساعت، ساخته می شود!/ تصاویر

معماری چاپ سه بعدی شده از زمان پیدایش خود موج هایی را در صنعت ساخت و ساز ایجاد کرده است. این یک راه حل مفید برای قیمت بالای مسکن(در اروپا) است که از مسیر کاهش زمان ساخت و ساز به سمت کاهش هزینه در حرکت است. 

خانه ای که در 18 ساعت چاپ می شود

 

خانه ای با کمک فناوری چاپ سه بعدی

شرکت پرتغالی هاولار (Havelar) با استفاده از فناوری  چاپ سه بعدی  خانه ای را معرفی کرده است که تنها طی 18 ساعت چاپ می شود. این خانه در پورتو، دومین شهر بزرگ پرتغال قرار دارد. این یک  خانه  دو خوابه به مساحت 80 متر مربع است و با استفاده از چاپگر BOD2 شرکت COBOD چاپ شده است.

این خانه را می توان با 1500 یورو به ازای هر متر مربع ساخت که در مقایسه با میانگین قیمت 3104 یورویی (تقریبا 3330 دلار) ساخت خانه در شهر پورتو برای هر متر مربع، منطقی تر به نظر می رسد. این برچسب قیمت ارزان تر به دلیل سرعت ساخت و ساز ارائه شده توسط چاپگر سه بعدی است.

 

خانه ای که در 18 ساعت چاپ می شود

چاپگر سه بعدی از یک نقشه پیروی می کند و مخلوطی سیمان مانند را به صورت لایه لایه از یک نازل خارج می کند. این ساختار اساسی خانه را شکل می دهد. فرایند چاپ تقریبا 18 ساعت طول می کشد و سپس سازندگان با نصب در، پنل ها، پنجره ها و سقف، ساخت و ساز را تکمیل می کنند. دیگر امکانات مورد نیاز نیز توسط آنها به صورت دستی نصب می شوند. در مجموع، ساخت این خانه طی دو ماه تکمیل می شود.

راه حلی خوب برای مساله مسکن

اقامتگاه چاپ سه بعدی شده شرکت هاولار خانه ای یک طبقه با دیوارهای راه راه است که نشان می دهد در ساخت آن از  چاپگر سه بعدی  استفاده شده است. فضای داخلی شامل یک آشپزخانه مرکزی و اتاق غذاخوری، همراه با دو اتاق خواب، یک اتاق نشیمن و یک حمام می شود.

این خانه در مقایسه با نمونه های لوکس و پیشرفته چاپ سه بعدی شده شاید ابتدایی و مینیمال به نظر برسد، اما با مد نظر قرار دادن برچسب قیمت، به واقع گزینه ای ارزان تر برای آن چیزی است که در اختیار مالک قرار می گیرد.

خانه ای که در 18 ساعت چاپ می شود

به گفته رودریگو ویلاس بواس، هم بنیانگذار شرکت هاولار، ما قصد داریم با شرکایی همکاری کنیم که خود را در زمینه ایجاد جوامع پایدار و قابل دسترس می بینند. با 150 هزار یورو، این امکان برای زوجی جوان وجود دارد خانه ای در منطقه ای با دسترسی و خدمات خوب داشته باشند که همواره آرزوی آن را داشته اند.

این نخستین  خانه  چاپ سه بعدی توسعه یافته توسط هاولار است، اما این شرکت قصد دارد تا سال 2030 با تغییر به مصالح ساختمانی جایگزین، روند تولید را افزایش داده و حتی به شرایط انتشار کربن خنثی برسد.

خانه ای که در 18 ساعت چاپ می شود

خانه ای که در 18 ساعت چاپ می شود

خانه ای که در 18 ساعت چاپ می شود

 
منبع: عصر ایران
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 3
 • ناشناس
  0

  می توان از ضایعات پلاستیک دیوارهای دومتر در دومتر پلاستیکی ساخت که با پیچ و مهره محکم بشوند. خیلی سریع تر است

 • ناشناس
  0

  اگر بگذارند به ایران برسد کار و کاسبی خیلی از صاحبخانه ها کساد میشود

 • ناشناس
  0

  خودتان را با کشورهای هزار سال آینده مقایسه نکنید فعلا جلسه قم در مورد پای چپ و راست رفتن به سرویس بهداشتی است و از ........پیام داده در مورد گرامیداشت این کنگره به این میگن درایت نه به اون . برنامه برای زندگی و اعطلای ایران در این کشور خریدار ندارد فقط هری پری و منگی و پندی

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها