وقوع زمین ‎لرزه در مرز عراق با ایران/ اعزام تیم‌های ارزیاب و آماده‌باش هلال احمر

سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اعزام تیم‌های ارزیاب از دو استان کرمانشاه و کردستان درپی وقوع زلزله ۵.۲ ریشتری در مریوان خبر داد.

صادق محمودی، دراین باره گفت: در ساعت ۲۲:۰۲ امشب زلزله‌ای به بزرگی ۵.۲ ریشتری در عمق هفت کیلومتری از سطح زمین مریوان در استان کردستان را لرزاند.

وی با بیان اینکه درپی این زلزله امدادگران از دو استان کرمانشاه و کردستان در آماده‌باش کامل قرار گرفتند، گفت: برابر اعلام مرکز ژئوفیزیکی دانشگاه تهران کانون این زلزله شهر حلبچه در کشور عراق بوده اما تا شهر مریوان ۲۸کیلومتر، تا شهر نوسود ۳۱ کیلومتر و تا شهر نودشه ۳۴ کیلومتر فاصله داشته است، از این رو تیم‌های ارزیاب از کرمانشاه و کردستان به مناطق متاثر از زلزله در کشورمان اعزام شده‌اند.

وی با بیان اینکه تاکنون گزارشی از خسارات احتمالی ناشی از این زلزله مخابره نشده است، اظهارکرد: لازم است ساکنان این مناطق آرامش خود را حفظ کرده و تا ساعات آینده از حضور در اماکن مسقف، قرار گرفتن روی پل‌ها، استقرار در اطراف ساختمان‌های دارای نمای شیشه‌ای و ... پرهیز کنند.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 2
  • بابک
    0

    احتمال فعاا شدن گسل های دیگه داخل ایران وجود دارد

  • حسن
    0

    خدا به داد کردستان و کرمانشاه برسد چون عراقی ها مطمئن هستن خدای نکرده زلزله اگر بیاد هواپیما های پر از آذوقه و کمک های داروی الان آماده است از طرف ایران که سریع پرواز کنن و کمک کنن به اونها ولی مردم خودمون باید با همه چیز دست و پنجه نرم کنن چون مسئولان ما به همه کمک میکنن