کلاهبرداری به سیل رسید/ مردم هوشیار باشند

رئیس پلیس فتا البرز در خصوص سوءاستفاده کلاهبرداران اینترنتی در پوشش کمک‌های مالی به سیل زدگان استان‌های مختلف کشور هشدار داد.

سرهنگ رسول جلیلیان گفت: درچنین شرایطی افرادی سودجو و  کلاهبردار  با ایجاد صفحات جعلی در شبکه‌های اجتماعی با عناوین فریبنده و وابسته به موسسه‌های خیریه و قرار دادن شماره حساب و نشانی جعلی سعی در جلب اعتماد و  کلاهبرداری  از مردم را دارند.

او گفت: هموطنان برای هرگونه واریز کمک‌های مالی خود به سیل زدگان استان‌های مختلف کشور، فقط از طریق ارگان‌های ذیصلاح اقدام کرده و از پرداخت‌های اینترنتی در این گونه صفحه‌ها خودداری کنند.

کاربران برای کمک به صفحات معتبر  مراجعه کنند

رئیس پلیس فتای البرز  گفت: کاربران به ویژه در فضای اینستاگرام چنانچه قصد کمک انسان دوستانه را دارند به صفحه‌های معتبر مراجعه تا گرفتار این کلاهبرداران نشوند.

سرهنگ جلیلیان می گوید: این افراد با جلب اعتماد مردم درفضای مجازی و دریافت مبالغی به عنوان کمک به سیل زدگان حساب کاربران را هک کرده و سپس نسبت به برداشت آن اقدام می‌کنند.

رئیس پلیس فتای البرز گفت: کاربران در صورت اطلاع از این‌گونه موارد بلافاصله مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا اعلام کنند.

منبع: رکنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید