خبرگزاری فرانسه:

چین پرتابه‌هایی به تنگه تایوان شلیک کرد

خبرگزاری فرانسه گزارش کرد که ارتش چین امروز چندین پرتابه به تنگه تایوان شلیک کرده است.

پس از سفر جنجالی «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، خبرگزاری فرانسه امروز (پنجشنبه) گزارش کرد که ارتش چین پرتابه‌‌‌هایی را به تنگه تایوان پرتاب کرد.

این خبر در حالی منتشر شده است که ساعاتی پیش رسانه‌ها گزارش کردند که بزرگترین رزمایش ارتش چین در پیرامون تایوان امروز (پنجشنبه) و پس از سفر تحریک‌‌‌آمیز «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به این جزیره، آغاز شد.

رسانه‌های غربی در خصوص شلیک پرتابه گزارش کردند که ارتش چین پرتابه‌هایی به بخش شرقی تنگه تایوان شلیک کرده است که بخشی از رزمایش نظامی چین بوده است.

وبگاه «برکینگ مارکت نیوز» نیز در این خصوص گزارش کرد، منابع تایوانی که در خصوص این رخداد آگاه شده‌اند، گفته‌اند که حدود 10 کشتی نیروی دریایی چین به طور موقت از خط میانه تنگه تایوان عبور کردند و از چهارشنبه شب تا پنج شنبه در نزدیکی منطقه باقی می مانند.

پیش از این رسانه‌های چین در خصوص آغاز رزمایش بزرگ چین گزارش کردند، رزمایش چهار روزه که تا روز یکشنبه ادامه دارد، از حدود ساعت ۱۲ ظهر به وقت محلی (۸:۳۰ به وقت تهران) آغاز شده و شامل استفاده از مهمات جنگی است.

رسانه دولتی چین گزارش داد:« شش منطقه اصلی در اطراف جزیره برای تمرین رزمی انتخاب شده و در مدت انجام رزمایش کشتی‌ها و هواپیماها نباید وارد آب‌ها و حریم‌هوایی این مناطق شوند».

تنش‌ها در تایوان پس از سفر پلوسی به این جزیره شدت گرفته است. چین تایوان را یک استان خود می‌داند و با سفر مقامات خارجی به این جزیره مخالف بوده و می‌گوید این سفرها، اصل چین واحد را نقض می‌کند و سیگنال‌های نادرستی به نیروهای جدایی‌طلب تایوان ارسال می‌کند.

 

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 2
 • ناشناس
  0

  وقتی چین واحد نتوانسته یک استان خود به نام چین تایپه یا تایوان را به عنوان جزیی از سرزمین مادری خود حفظ کند و پس از جدایی این استان نیز تاکنون نتوانسته آنرا به سرزمین اصلی الحاق کند خب نبایستی به سفر مقامات آمریکا به تایوان خرده گرفت بلکه باید مشکل را در درون حاکمیت جمهوری خلق چین جستجو کرد که نتوانسته وظیفه خود را به خوبی در قبال سیاست چین واحد به انجام رساند! ما باکیفیت ترین قطعات کامپیوتر اعم از نمایشگر و فلش مموری و لوازم جانبی را از تایوان وارد می کنیم!

 • یه بنده خدایی
  0

  الان چین میپره به تایوان
  مسئولین میگن آمریکا مقصره
  خبر از عملیات ویژه نظامی چین میدن
  و رئیس جمهور چین به ایران سفر میکنه