تداوم درگیری در مرزهای ارمنستان و آذربایجان/ ایروان از روسیه کمک خواست

درگیری‌ها در مرزهای شرقی ارمنستان همچنان ادامه دارند، شورای امنیت ارمنستان از روسیه درخواست کمک کرده و به گزارش وزارت دفاع این کشور، دست کم چهار نیروی ارمنی مجروح شده‌اند.

وزارت دفاع ارمنستان در بیانیه‌ای گفت: حوالی ساعت ۱۳ به وقت محلی، یگان‌های نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان با حمله به مواضع ارمنستان، اقدام به عملیات تحریک‌آمیز دیگر در امتداد مرزهای شرقی ارمنستان این کشور کردند.

خبرگزاری آرم تایمز ارمنستان گزارش داد: درگیری بر سر مواضع نیروهای ارمنی در کوه "زیزرناک کار" بالا گرفته است.

به گزارش این خبرگزاری، تبادل آتش زمانی آغاز شد که نیروهای جمهوری آذربایجان از نیروهای ارمنی خواستند تا مواضع خود را در این منطقه ترک کنند که با مخالفت نیروهای ارمنی روبرو شده و منجر به آغاز درگیری بین دو طرف شد.

وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد: یگان‌های نیروهای مسلح آذربایجان بار دیگر دست به اقدامات تحریک‌آمیز زده و به مواضع ما در مرزهای شرقی حمله کرده‌اند. دشمن از وسایل توپخانه، تجهیزات زرهی و سلاح‌های گرم با کالیبرهای مختلف استفاده می‌کند. طرف ارمنی نیز برای جلوگیری از پیش‌روی دشمن، دست به اقداماتی مشابه زده است.

دبیر شورای امنیت ازمنستان نیز از روسیه درخواست کمک کرده و گفت: از آنجا که این حمله (از سوی جمهوری آذربایجان)، علیه تمامیت ارضی ارمنستان است، ما از روسیه می‌خواهیم تا در چهارچوب قرارداد ۱۹۹۷، از ما دفاع کند. این یک درخواست شفاهی است و به صورت کتبی نیز ارائه خواهد شد.

وزارت دفاع ارمنستان در گزارشی گفت: نبردهای محلی در جریان است و دشمن (جمهوری آذربایجان) در آنها از توپخانه، وسایل نقلیه زرهی و سلاح‌های سبک با کالیبرهای مختلف استفاده می‌کند. اقدامات مناسب از طرف ارمنستان در حال انجام بوده و اوضاع توسط نیروهای مسلح ارمنی تحت کنترل است.

به گفته این وزارتخانه، حداقل چهار تن از نیروهای ارمنستان در این درگیری‌ها مجروح شده‌اند.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 3
 • سامان بیگ
  3

  روسیه اراده ائی برای تامین منافع ما در ارمنستان ندارد لازم است ایران با اشغال همزمان جمهوری آذربایجان و ارمنستان و نخجوان اقدام و مشکل قفقاز جنوبی را برای همیشه حل کند.

  نظرات شما -
  • .....
   1

   سامان بیک خان که چه شود . مگر ایران اشغالگران است که کشورهای مستقل را اشغال کند. مثل این که زیادی خوشی زده زیر سر شما، بابا بیدار شو ، وقت خیال بافی نیست. پراید ۱.۸۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال را گذشت و ۳۰۰ سال زمان لازم است یک جوان ایرانی سرپناه ۵۰ متری بخرد. ازدواج تقریبا صفر شده و ۲۰ سال دیگر پیرترین کشور جهانیم . حالا بماند مرغ و گوشت و تحصیل و خدمات پزشکی و بحران عظیم آب و نفت هم در حال تمام شدن است.

 • ناشناس
  1

  ما باید به ارمنستان کمک کنیم علیف با رجب بسته ما با ارمنیا ببندیم