چیلر در افغانستان

چیلر در افغانستان کاربردهای فراوانی دارد و به صورت صنعتی و خانگی مورد استفاده قرار میگیرد و برای تهیه این دستگاه لازم است که اطلاعات دقیقی کسب نمایید تا بتوانید خرید خود را به بهترین نحو انجام دهید.

چیلر در افغانستان

در این مقاله اطلاعات مختصری در زمینه چیلر به شما ارائه می دهیم و نحوه خرید چیلر در افغانستان از ایران را به شما توضیح می دهیم.

برای خرید چیلر با تضمین بهترین قیمت و کیفیت به همراه مشاوره تخصصی رایگان می توانید همین حالا به صفحه چیلر مراجعه نمایید و از طریق شماره های ثبت شده پایین سایت در واتساپ یا چت آنلاین با تیم حرفه ای صنایع برودتی نیک نوری در ارتباط باشید.

صنایع برودتی نیک نوری در ولایت های کابل و هرات دارای تیم فنی فعال می باشد که امکان خدمات رسانی به شما در سراسر افغانستان را سرعت می بخشد.

چیلر چیست ؟

چیلر دستگاهی است که حرارت را از مایعات جذب و باعث خنک شدن آنها می شود به این صورت که در سیکل تبرید خود در قسمت اواپراتور مایع در مجاورت مبرد قرار میگیرد و گرمای خود را به مبرد منتقل می کند و مایع خنک شده در دستگاه های صنعتی مختلف یا هواساز و فن کویل های ساختمانی برای خنک کردن هوا استفاده می شود.

چیلر خانگی در افغانستان

استفاده از چیلر در افغانستان برای ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری رونق پیدا کرده است به دلیل هزینه پایین مصرف انرژی این دستگاه ها نسبت به کولر گازی و همچنین راندمان بالا مورد استقبال فراوانی قرار گرفته است.

استفاده از چیلر در افغانستان برای ساختمان ها می تواند به دو صورت مستقل و یکپارچه پیاده سازی شود در حالت مستقل برای هر واحد چیلر مخصوص بر اساس مساحت واحد انتخاب شده و نصب می شود ولی در حالت یکپارچه دستگاهی مناسب برای کل مساحت واحد ها طراحی و تولید می شود که به صورت اشتراکی استفاده می شود.

چیلر صنعتی در افغانستان

از چیلر در افغانستان برای کاربردهای صنعتی مختلفی استفاده می شود به عنوان مثال در دستگاه های برش، خط تولید شکلات، تزریق پلاستیک و غیره استفاده می شود.

برای خرید چیلر در افغانستان برای کاربرد صنعتی باید محاسبات دقیقی بر اساس میزان حرارت ایجاد شده توسط دستگاه و دمای ایده آل آن انجام شود و سپس طراحی و ساخت چیلر آغاز می شود.

صنایع برودتی نیک نوری دارای تیم فنی متخصص می باشد که می تواند محاسبات و طراحی دستگاه شما را به صورت دقیق انجام دهد تا دستگاه شما به صورت کاملا بهینه کار کند.

انواع چیلر در افغانستان

چیلر ها را بر اساس شیوه کارکرد آنها می توان دسته بندی نمود که به دو گروه کلی تراکمی و جذبی تقسیم می شوند که در ادامه هر کدام را برای شما شرح می دهیم.

1- چیلر تراکمی در افغانستان

این چیلر برای خنک نمودن مایعات از سیکل تبرید تراکمی استفاده می کند به این صورت که مبرد ابتدا درون کمپرسور فشرده می شود و به کندانسور منتقل می شود و در این مرحله دمای مبرد کاهش می یابد و به مایع تبدیل می شود و سپس با عبور از شیر انبساط به سمت اواپراتور منتقل می شود که در این مرحله مبرد به دلیل فشار بسیار پایینی که دارد تمایل به تبخیر شدن دارد و با دریافت گرمای نهان تبخیر خود از محیط تبدیل به گاز می شود و باعث خنک شدن مایع که در مجاورت مبرد قرار دارد می شود.

چیلر های تراکمی بر اساس نوع کندانسوری که دارند به سه گروه مختلف تقسیم می شوند که در ادامه به آنها اشاره میکنیم.

چیلر هوا خنک در افغانستان

چیلر هوا خنک یا چیلر هوایی به دستگاهی گفته می شود که از یک کندانسور هوایی برای خنک سازی مبرد استفاده می کند به این صورت که بر روی کویل های این دستگاه یک یا چند فن قرار دارد و هوا را از روی کویل ها عبور می دهد تا مبرد خنک شود.

چیلر آب خنک در افغانستان

چیلر آب خنک یا چیلر آبی دستگاهی می باشد که برای خنک سازی مبرد از یک کندانسور آبی استفاده می کند به این صورت که مبرد داخل کندانسور در مجاورت آب قرار میگیرد و حرارت خود را به آب منتقل می کند و سپس آب گرم شده به سمت برج خنک کننده می رود تا حرارت خود را از دست بدهد و مجدد وارد کندانسور شود.

چیلر تبخیری در افغانستان

در چیلر تبخیری از آب و هوا به صورت همزمان برای خنک کردن مبرد استفاده می شود به این صورت که در قسمت کندانسور آب توسط نازل هایی بر روی کویل ها پاشیده می شود و هوا توسط یک یا چند فن از زیر کویل دمیده می شود و هوای گرم و مرطوب را از کندانسور خارج می نماید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه کندانسور ها می توانید بر روی کلمه کندانسور کلیک نمایید تا به صفحه مورد نظر منتقل شوید.

2- چیلر جذبی در افغانستان

این نوع چیلر در سیکل خود به جای کمپرسور از یک ژنراتور استفاده می کند ولی به دلیل قیمت اولیه بالا، ابعاد بزرگ و راندمان پایین آن فقط در برخی پروژه های خاص که دارای ژنراتور برای تولید برق یا غیره می باشند استفاده می شوند و قبل از اجرا باید بررسی های لازم توسط کارشناس انجام شود.

خرید چیلر در افغانستان معمولا از نوع تراکمی می باشد و نوع جذبی کاربرد بسیار کمی دارد.

قیمت چیلر در افغانستان

همانطور که مشخص است قیمت چیلر بر اساس نوع و ظرفیتی که دارد متفاوت می باشد همچنین تجهیزات استفاده شده در ساخت این دستگاه و برند قطعات در قیمت تاثیر گذار می باشد پس برای مقایسه قیمت حتما جزئیات را از فروشنده سوال نمایید.

برای محاسبه قیمت چیلر در افغانستان باید نوع چیلر و ظرفیت آن را مشخص و سپس به وبسایت برودتی نوری مراجعه نمایید و از طریق شماره های درج شده پایین سایت در واتساپ با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید تا کارشناسان این مجموعه قیمت تمام شده دستگاه شما را با تضمین بهترین، قیمت و کیفیت محاسبه و اعلام نمایند.

3931

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    اخبار سایر رسانه ها