تاثیر غرفه سازی مناسب در افزایش فروش نمایشگاهی

غرفه‌سازی درست و اصولی می‌تواند به شما کمک کند از حضور در نمایشگاه نتایج قابل‌قبول‌تری را بدست بیاورید.

به گزارش خبرگزاری نمایشگاهی ایران (ایفنا)، بسیاری از برندها به اشتباه فکر می‌کنند حضور در نمایشگاه تنها کاری است که آنها باید انجام دهند و دیگر به مواردی نظیر غرفه‌سازی توجه ندارند. باید بدانید تاثیر غرفه سازی مناسب در افزایش فروش نمایشگاهی غیرقابل‌انکار است و کسانی که به این مسئله توجه نداشته باشند بی‌شک مزیت‌های زیادی را از دست می‌دهند. در این روند مواردی مانند مدل غرفه، رنگی که در آن به کار برده می‌شود و روش چیدمان غرفه می‌توانند به معرفی برند کمک کنند و در نتیجه کسب‌وکارها در مسیر پیشرفت قرار می‌گیرند.

شرکت‌های بزرگ و کوچک هرگز نباید از قدرت حضور در نمایشگاه‌ها غافل شوند. با توجه به این موارد، پیگیری اخبار نمایشگاه‌ها بسیار مهم هستند و می‌توانند به برندها کمک کنند حضور مؤثری در نمایشگاه‌ها داشته باشند. خبرگزاری ایفنا یکی از معتبرترین خبرگزاری‌ها در حوزه اخبار نمایشگاه هاست!

غرفه نماینده برند شماست!

اگر بخواهیم بحث مرتبط با تاثیر غرفه سازی مناسب در افزایش فروش نمایشگاهی را آغاز کنیم باید بگوییم غرفه نماینده برند شماست. هر کسی که به غرفه شما نگاه می‌کند و یا به آن وارد می‌شود در حقیقت در حال تجسم خدمات و آورده‌هایی است که می‌تواند از برند شما دریافت کند. در نتیجه، کسب‌وکارها باید تلاش کنند برند خود را در بهترین حالت معرفی کنند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید بسیاری از همکاری‌ها میان برندهای مختلف به دلیل غرفه‌سازی مناسب صورت می‌گیرد. زیرا اگر برندی به غرفه‌اش اهمیت بدهد، بی‌شک موارد دیگر را نیز مورد توجه قرار می‌دهد و می‌توان بر روی آن حساب کرد.

آیا ماهیت برند در غرفه بازنمایی شده است؟

هر برندی ماهیت جداگانه‌ای دارد. به طور مثال، تصور کنید کار شما در زمینه فروش چمن مصنوعی است. اما تمرکز اصلی شما فروش چمن مصنوعی برای احداث زمین‌های ورزشی است. 

02

در نتیجه، شما می‌خواهید بیشتر کسانی را که در حوزه ورزش فعال هستند به سمت خود بکشانید. این دقیقا همان ماهیت برند است که اگر رعایت شود می‌توانید تاثیر غرفه سازی مناسب در افزایش فروش نمایشگاهی را به میزان چشمگیری افزایش دهد. 

تاثیر رنگ در غرفه‌سازی 

یکی از مهمترین مواردی که به عنوان تاثیر غرفه سازی مناسب در افزایش فروش نمایشگاهی در نظر گرفته می‌شود رنگی است که در غرفه به کار برده می‌شود. بر اساس مطالعاتی که در این زمینه انجام شده است مشخص گردیده است رنگ تاثیر بسیار مهمی در مغز انسان‌ها دارد و سبب می‌شود افراد ناخودآگاه به سمت محلی که از قدرت رنگ‌ها به خوبی استفاده کرده است کشیده شوند. باید بدانید کاربرد رنگ در غرفه باید طبق اصول خاصی صورت گیرد و این مسئله اگر به درستی اجرا شود موفقیت برند را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد (اگر به این موضوع علاقه‌مند هستید، می‌توانید مقاله نکات مهم در رنگ آمیزی غرفه را مطالعه کنید). 

استفاده از خطوط منحنی برای افزایش تاثیر در نمایشگاه 

خطوط صاف و شکسته ناخودآگاه این احساس را در انسان به وجود می‌آورند که همه چیز از قبل تعیین شده است و هرگز انعطافی در کار وجود ندارد. از طرف دیگر، خطوط منحنی نشان‌دهنده انعطاف‌پذیری بالا هستند و این مسئله می‌تواند از لحاظ روانی حس خوبی را در مخاطبان در نمایشگاه به وجود بیاورد. کارشناسان به این موضوع اشاره می‌کنند بهتر است برای افزایش تاثیر غرفه سازی مناسب در افزایش فروش نمایشگاهی از خطوط منحنی و مورب استفاده شود. این خطوط نه تنها باعث می‌شوند غرفه زیباتر به نظر برسد (زیبایی بصر)، بلکه به برند شکوه می‌بخشند و این مسئله می‌تواند برای آینده برندها بسیار مهم باشد (اگر به این مطلب علاقه‌مند هستید، می‌توانید مقاله نکات مهم در غرفه سازی نمایشگاه را مطالعه کنید). 

چیدمان داخلی غرفه 

در کنار تمامی مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم، یکی دیگر از مواردی که به تاثیر غرفه سازی مناسب در افزایش فروش نمایشگاهی کمک می‌کند روش چیدمان اخلی غرفه است. فضای داخلی غرفه باید به گونه‌ای باشد که نظم در آن مشهود باشد و از طرف دیگر هر بخش به طور جداگانه کار خود را پیگیری کند. افرادی که از بیرون به فضای داخلی غرفه نگاه می‌کنند نباید هیچ‌گونه حسی از هرج‌ومرج و بی‌نظمی را دریافت کنند. 

03

یکی از مهمترین مواردی که باید مد نظر قرار گیرد استقرار یک کانتر برای پاسخ به سوال مشتریان و فروش محصولات است. این کانتر باید در بیرونی‌ترین قسمت غرفه و در جایی باشد که محل عبورومرور مشتریان است. 

محلی برای نمایش شعار برند 

بهتر است بدانید بر اساس تجارب بدست آمده یکی از مواردی که می‌تواند به عنوان تاثیر غرفه سازی مناسب در افزایش فروش نمایشگاهی در نظر گرفته شود نمایش شعار برند است. به طور مثال، تصور کنید شما یک برند شکلات‌سازی هستید و شعار شما این است: لحظاتت را شیرین کن! اگر بتوانید این شعار را به صورت یک تابلو و یا در یک ال‌سی‌دی در قسمت ورودی غرفه بگذارید و یا ساختار داخلی غرفه را به گونه‌ای طراحی کنید که این شعار دائما نمایش داده شود می‌توانید مشتریان زیادی را به سمت غرفه خود بکشانید. زیرا افراد زیادی هستند که به دنبال شیرین کردن لحظات خود هستند و با این شعار سریعا به سمت شما جذب می‌شوند. 

جداسازی فضای مذاکره از بخش‌های دیگر 

از جمله مواردی که در تاثیر غرفه سازی مناسب در افزایش فروش نمایشگاهی نقش بسیار مهمی دارد جداسازی فضای مذاکره از بخش‌های دیگر است. مهم نیست فضای غرفه شما بزرگ و یا کوچک است، بلکه مسئله مهم این است که شما بخش مذاکره را از بخش‌های دیگر غرفه جدا کنید.این مسئله نشان می‌دهد شما به کسانی که می‌خواهند با شما وارد سرمایه‌گذاری و همکاری شوند اهمیت زیادی می‌دهید و محل جداگانه‌ای را برای رشد بیزنس خود در نظر گرفته‌اید. در نتیجه، بی‌شک تاثیر مثبتی بر محیط اطراف خود می‌گذارید و این امر بسیار ارزشمند است. 

جداسازی انبار و آشپزخانه از غرفه 

مسئله دیگری که به عنوان تاثیر غرفه سازی مناسب در افزایش فروش نمایشگاهی در نظر گرفته می‌شود جداسازی انبار و آشپزخانه از غرفه است. بهتر است با یک پارتیشن آشپزخانه و انبار را از قسمت‌های دیگر غرفه جداسازید و این مسئله می‌تواند ابهت و شکوه داخلی غرفه را حفظ کند. اگر فضای غرفه کوچک است و نمی‌توانید انبار یا آشپزخانه داشته باشید باید میزی را به پذیرایی اختصاص دهید و وسایل پذیرایی را بر روی آن بچینید. سپس مابقی مواد پذایرایی و محصولات دیگر را به ماشینی که در نمایشگاه دارید ببرید و اجازه ندهید این وسایل در گوشه غرفه تلنبار شود. 

سخن پایانی 

تا به اینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد تاثیر غرفه سازی مناسب در افزایش فروش نمایشگاهی در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده‌اید مواردی نظیر رنگ، خطوط استفاده شده در طراحی غرفه، نمایش شعار برند، جداسازی آشپزخانه و انبار از غرفه و اختصاص دادن محلی برای مذاکره به تاثیر غرفه سازی مناسب در افزایش فروش نمایشگاهی کمک می‌کنند. غرفه نماینده برند شماست و هر چقدر غرفه شما شیک‌تر و زیباتر باشد به همان اندازه به شکوه برند خود در مقابل چشم مشتریان می‌افزایید و این مسئله می‌تواند برند شما را در مسیر پیشرفت و رشد قرار دهد.

منبع : https://ifna.ir/

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید