برای هر فرد و سالانه یکبار

فروش ارز تا سقف ۵۰۰۰ یورو مجاز شد

امکان فروش ارز به مردم تا سقف ۵۰۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها برای صرافی‌های دارای مجوز معتبر از بانک مرکزی، از محل منابع خریداری شده مجاز شد.

طبق اعلام بانک مرکزی از روز سه‌شنبه ( چهارم بهمن‌ماه ۱۴۰۱) صرافی‌ها می‌توانند نسبت به خرید ارز به صورت اسکناس از اشخاص حقیقی و حقوقی تحت سرفصل «تامین نیازهای ضروری» اقدام کنند.

صرافی‌ها همچنین مجازند نسبت به فروش منابع تامین شده از این محل به اشخاص حقیقی ایرانی (بالای ۱۸ سال) و حقوقی مقیم به صورت یک بار در سال برای هر مشتری و پس از احراز هویت وی تا سقف ۵۰۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها در سرفصل «تامین نیازهای ضروری» اقدام کنند.

گفتنی است؛ دستورالعمل‌های اجرایی این سیاست که در راستای مدیریت بازار ارز و به منظور پاسخگویی به نیازهای مردم است، به زودی منتشر ‌می‌شود.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 2
  • مادر سه بچه
    0

    وزیر کشور گفتن به زودی کاخ دلار فرو میریزد اما نمیدونم چرا ریال که نه تومان اینقدر بی ارزش شده که یک سکه ۲۵میلیون تومان و یک دلار ۴۵هزار و دویست شده

  • 0

    یه جایی نوشته بود میخواهی مملکتی را نابود کنی افراد نالایق رو مسئولیت مهم بده و الان کسی که میگفت خداراشکر ما رییس جمهور نشدیم تا دلار ۵هزارتومان نکنیم خودش دلار رو ۴۵هزارتومان کرد البته فقط کمی بعد از جشن یکسالگی ریاستش.