اتحادیه نانوایان گم شدن روزانه ۵ هزار تن آرد را تکذیب کرد

رئیس اتحادیه نانوایان سنتی با تکذیب گم شدن روزانه ۵ هزار تن آرد، محل مصرف این میزان آرد در روز را اعلام کرد.

بیژن نوروز مقدم آبکنار اظهار داشت: نانوایان از طرح گم شدن روزانه 50 میلیون نان لواش ( معادل 5 هزار تن) در نانوایی‌ها ناراحت هستند و معتقدند که چرا یک صنف به این صورت زیر سوال می‌رود.

وی افزود: با وجود توزیع دستگاه‌های خرید نان در نانوایی‌ها کشور  هنوز آرد بر اساس آن اختصاص نمی‌یابد و تنها در انتهای هر روز گزارش این دستگاه ملاک پرداخت کمک هزینه پخت نان نانوایان قرار می‌گیرد. 

رئیس اتحادیه نانوایان سنتی تهران ادامه داد: هنوز در سطح کشور 3 هزار دستگاه خرید نان در نانوایی‌های کشور نصب نشده است و در صورتی که این نانوایی ها روزانه به طور متوسط 300 کیلوگرم نان پخت کنند یعنی روزانه آمار استفاده از  900 تن آرد در سامانه وجود ندارد.

وی تصریح کرد: از طرفی حدود 6 میلیون نفر مهاجران افغانستانی با سرانه مصرف بالای نان در کشور وجود دارند به طوری که می توان گفت 2 برابر ایرانی‌ها  مصرف دارند؛ در صورتی که هر نفر از این جمعیت روزانه 600 گرم نان مصرف کنند 3600 تن مصرف روزانه آنها  نیز در سامانه ثبت نمی‌شود.

نوروز مقدم آبکنار گفت: همچنین روزانه افرادی مانند کودکان، افراد سالخورده یا هر فردی که کارت بانکی نداشته باشند به عنوان مشتری برای خرید نان به نانوایی مراجعه می‌کنند اما آمار آنها نیز در سامانه دستگاه‌های خرید نان درج نمی‌شود؛ مصرف آرد این بخش نیز روزانه 400 تا 500 تن است.

رئیس اتحادیه نانوایان ادامه داد: مجموع خرید روزانه نان خارج از دستگاه این بخش ها معادل 5 میلیون کیلوگرم یا 5 هزار تن آرد است اما بدون اینکه اطلاعی از مصرف آرد در این بخش ها  وجود داشته باشد یا استعلامی از اتحادیه نانوایان گرفته شود، خبر گم شدن این آرد مطرح و با آبروی فعلان زحمت کش یک صنف بازی می‌شود.

منبع: تسنیم
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 5
 • ناشناس
  0

  دولت و مجلس اصول گرایان خرابکرای زیادی کردند که نشان داد نه سواد کافی اقتصادی دارند و نه سیاسی یعنی اقتصاد سیاسی اینها سر در نمیاورند مثلا:
  1- در احیای برجام تعلل کردند و فریب خوردند و مردم فریب داده شده اند
  2- حنثی سازی تحریم با هوا بود وقتی خودتحریمی کردند و به مافیای های چون خودرو لوازم خانگی و... جولان دادند، الان کشور با کمبود گاز وبرق است، در حالی چند سال است پیشنهاد دادند تمام ممنوعیت واردات زمان حسن روحانی برداشته شود و با ارز مشناء خارجی و تهاتر کمبودها وارد شود، مردم عمدتا اقشار مزدبیگر و فرودست هستند کشور بخاطر گرانی خودرو لوازم خانگی مانند بخاری و لباس شویی و غیره، نمی توانند اجناس نو و کم مصرف بخرند! در نتیجه بهبود بهره روی در مصرف انواع حامل انرژی از برق تا گاز و بنزین ناممکن است!
  در حالیکه باید بخشودگی به کم مصرف بدهند، به کم مصرف نه انهایی مرده اند و خانه شان خالی است، کم مصرف واقعی که به اندازه زنده ماندن مصرف انرژی داشته باشدف از طرفی پر مصرف ها پلکانی و شیدا جریمه کند.
  به همه مردم یارانه سصد هزار تومانی بدهد چون عملا نشان دادند توان شناسایی ندارند! بسیاری فقرا و بیکارن و فرودستان محروم شدند! مثل داستان سهام عدالت احمدی نژاد شد. ناراضی تراشی بخاطر چندرغاز یارانه!
  3- از ارزش پول ملی حمایت نکرده و اجازه دادند تورم خواران سود کنند به به تخریب فاجعه بار قدرت خرید اکثریت فرودست کشور!
  اگر سرمایه دار واقعی اند بروند کالا و خدمات تولید کنند و نه تورم خورای!
  4- روابط خارجی همچنان تنش آفرین کردند، در حالی کار به انجا رسیده که چین هم با کارت ایران بازی میکند در حالی باید با غرب و امریکا رابطه مستقیم برقرار کرد تا توازن سیاسی برای چانه زنی با شرق حفظ شود و شرقی ها با کارت ایران بازی نکنند.
  اینها از بدیهیات سیاست مداری است. مجلس و دولت اصول گرایان نشان دادند چندان از سیاست مداری و سواد اقتصادی سیاسی برخوردار نیستند و تندروهای به ظاهر دوست جمهوری اسلامی فقط دشمن تراشی و دیوار نوردی و دیوار نویسی روی سفارتخانه بلد هستند و هزینه تراشی سیاسی و خطر بردن پرونده ایران ذیل فصل هفتم شورای امنیت!
  الانم دارند فاجعه بزرگی به نام افزایش 40% بودجه 1402 به فجایعشان اضافه می کنند و تاوان این گرانی و تورم مردم فرودست بینوای ایران بدهند! اینها کار دشمن نیست، این ضربات از به ظاهر خودی های تندرو اس که اسم اصول گرا ها بد نام می کنندبه نظام میخورد!
  مجلس جلوی افزایش این بودجه بگیرد و هرگز اجازه تورم زایی از طریق افزایش نقدینگی توسط نهادهای دولتی و حکومتی و بانکی ندهد

 • TN
  0

  بیشتر نانوایی ها در کشور برای مدیران رده بالا اتحادیه نانوایان است
  که آرد دولتی را در نانوایی های آزادپز به قیمت آزاد به مردم عرضه می کنن و به همین راحتی میلیاردها تومان اختلاس می کنن

 • ناشناس
  0

  بسم رب الشهدا و الصدیقین
  نان باید سهمیه بندی شود تا از دزدی آرد توسط نانوایان جلوگیری شود. اجرکم عندالله

 • 🐜
  0

  نان کیلویی فروخته شود همه نوع نان بجزنان ساندویچی

 • ناشناس
  0

  چهل وپنج سال است مشکل نان هستیم نمایندهای که نمیتواند مشکل نان را حل کنند مشکلات بزرگ را چطور میخاند درست کنند فقط بلدند از دین مردم بدبخت را فریب دهند