قیمت جدید رب گوجه اعلام شد، ابلاغ نشد

نایب رئیس سندیکای کنسرو ایران گفت: باوجود اینکه وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت با قیمت جدید رب گوجه فرنگی موافت کرده اند، اما تولیدکنندگان به دلیل عدم ابلاغ قیمت جدید جریمه می‌شوند.

در حالی که نیمه تیر ماه سال جاری عباس عسکرزاده معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی با ارسال نامه‌ای به صدیف بیک زاده سرپرست سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از موافقت با افزایش قیمت رب گوجه فرنگی با قیمت ۴۵ هزار تومان خبر داد که نایب رئیس سندیکای صنایع کنسرو ایران به خبرگزاری تسنیم گفت این موضوع با وجود موافقت وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان هنوز در ستاد تنظیم بازار تعیین تکلیف نشده است.

پیش از این هر قوطی رب گوجه فرنگی ۸۰۰ گرمی قیمت یکسان نداشت و بر اساس مشاهدات میدانی ۳۵ تا ۳۹ هزار تومان به فروش می‌رسید که کماکان برخی از برند‌ها محصول خود را با این قیمت به فروش می‌رسانند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در این نامه اظهار داشت: با در نظر گرفتن افزایش هزینه‌های تولید، با افزایش قیمت مصرف کننده رب گوجه فرنگی در چارچوب ضوابط و مقررات آن سازمان موافقت می‌نماید. وی حتی در خواست کرده بود که در راستای حفظ آرامش بازار و تداوم عرضه رب گوجه فرنگی مقرر کنید این اصلاح قیمت با قید فوریت انجام شود.

مسعود بختیاری، نایب رئیس سندیکای کنسرو ایران در گفتگو با تسنیم اظهار داشت: باوجود اینکه وزارت جهاد کشاورزی قیمت کنسرو رب گوجه فرنگی را ۴۵ هزار تومان پیشنهاد کرد و آن را به سازمان حمایت برای ابلاغ اعلام نمود، اما از آنجا این کالا‌ها مشمول قیمت گذاری پیشینی شدند، عملا امکان ابلاغ قیمت این محصولات در سال جدید فراهم نشد.

وی افزود: قیمت گذاری پیشینی از اردیبهشت ماه در مورد کنسرو‌های رب گوجه فرنگی و ماهی تون اعمال شده است.

نایب رئیس سندیکای کنسرو ایران ادامه داد: قیمت ماهی تون در سال جاری بیش از ۵۰ درصد و قیمت روغن نیز تا ۵۰۰ درصد افزایش یافته است و در این شرایط نمی‌توان کنسرو آن را با قیمت قبل به فروش رساند.

وی تصریح کرد: در سه ماه اخیر سندیکای کنسرو پیگیر ابلاغ قیمت واقعى محصولات کنسرو ماهی تون و رب گوجه فرنگی بوده و با مسئولان مختلف جلسات بدون نتیجه داشته است این شرایط باعث شده که برخی از صنایع دست از تولید بکشند یا اینکه محصولات خود را با قیمت جدید عرضه کنند و مشمول جریمه سازمان تعزیرات حکومتی شوند.

بختیاری گفت: حتی به درخواست شفاهی وزارت جهاد کشاورزی تولید کنندگان برای اینکه بازار با کمبود مواجه نشود اقدام به تولید محصولات خود با قیمت جدید کردند که در نتیجه آن‌ها نیز جریمه شدند.

نایب رئیس سندیکای کنسرو ایران همچنین درباره قیمت جدید کنسرو ماهی تون اظهار داشت: قیمت هر قوطی کنسرو تون ماهی ۳۵ هزار تومان است که بر اساس آنالیزی که ارائه داده ایم قیمت جدید ۴۴ هزار و ۹۰۰ تومان خواهد بود.

منبع: تسنیم
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 5
 • ناشناس
  0

  جل الخالق!!! از شاهکارهای این دولت ، تولید کننده قیمت 35000تومان را با میل خودش عرضه می‌کنه دولت میگه 45000تومن بده با جریمه میشی ،،گوجه را شرکتها کیلویی 1000تومن از کشاورز میگیرند چرا باید اینهم قیمت رب بالا باشه

 • 🐜
  0

  فقط فشاربه مردم فرودست رویا گرفتین یه روزباگرانی دارو یا گرانی. لبنیات .گوشت مرغ میوه مسکن خجالت بکشیدترسوها گندزدین ب همه چی حکومت رییسی می‌ترسه ملت یک هفته دغدغه نداشته باشه ما توان خرید گوشت میوه لبنیات رونداریم رب هم ارزانی خودتون تاب وقتش مث ۴۳سال پیش که شاه رفت شماراهم بیرون میکنیم درروی یه پاشنه نخواهد چرخید

 • ناشناس
  0

  احسنت

 • بیطرف
  0

  خداوند بانیان این گرانیهارا لعنت وباشمربن ذالجوشن محشور گرداند که ازیک قبیله اند

  نظرات شما -
  • ناشناس
   1

   از کجا یقین داری شما در جهنم است مگر تو خدا هستید شاید شما لحظه آخر توبه کرد و خدا پذیرفت، لطفا به جا خدا مسوول بهشت و جهنم بردن آدم ها نباشیم