سقف دلاری برای واردات خودرو برداشته شد/ تدوین آیین‌نامه واردات خودرو در ۱۰ بند

نماینده مرودشت در مجلس از تدوین آیین‌نامه واردات خودرو در ۱۰ بند در وزارت صمت خبر داد.

جلیل رشیدی کوچی نماینده مرودشت در مجلس شورای اسلامی، در تشریح آخرین اخبار تدوین آیین‌نامه اجرایی واردات خودرو، اظهار کرد: طبق آخرین اخباری که به بنده رسیده، آیین‌نامه اجرایی واردات خودرو در وزارت صنعت، معدن و تجارت تدوین شده و در نوبت تصویب در هیئت دولت است.

وی با بیان اینکه این آیین‌نامه در 10 بند تدوین شده است، افزود: طبق اخباری که بنده دارم شرط سقف دلاری برداشته شده و قرار است واردات خودرو با تعرفه انجام شود.

نماینده مرودشت در مجلس اظهار کرد: نظر نمایندگان مجلس هم این بود که واردات خودرو بدون سقف باشد و از طریق تعرفه کنترل شود.

رشیدی با بیان اینکه با این روش خودروهای ارزان قیمت و اقتصادی با تعرفه کمتر و خودروهای با قیمت بالا باید تعرفه بیشتری بپردازند، ادامه داد: نظر ما این بود که خودروهای با حجم موتور پایین و کم مصرف یعنی خودروهای اقتصادی کمتر از 10 هزار دلار بین 5 الی 10 درصد و خودروهای 40 یا 50 دلاری با تعرفه 95 تا 100 درصد تعرفه بپردازند.

وی بیان کرد: قرار است بنده جلسه‌ای با آقای فاطمی‌امین وزیر صنعت، معدن و تجارت داشته باشم و درباره آیین‌نامه تدیون شده برای واردات خودرو بحث و تبادل نظر شود.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس در پایان ضمن انتقاد از تاخیر 3 ماهه در تدوین آیین‌نامه واردات خودرو، گفت: تاخیر در تدوین آیین‌نامه‌ای که همه موارد آن مشخص است جای نگرانی دارد؛ ما نگران هستیم که خدایی نکرده مافیا در این مورد نفوذ کرده باشد.

منبع: تسنیم
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 5
 • ناشناس
  0

  اجازه بدهید شرکت های خودروسازی خارجی بیایند به سلیقه خودشون خودرو تولید کنند و ماشین بفروشند . واردات خودش یک مافیای دیگه هست. با تولید خودرو توسط کمپانی خارجی در ایران
  اشتغال ایجاد میشه
  مافیا دکانش بسته میشه
  این آشغال سازهای وطنی هم تعیین تکلیف می شوند

 • ناشناس
  8

  دولت نباید اجازه دهد خودروهای لوکس خارجی به کشور وارد شود چونکه در این شرایط تحریمی ارز بری زیادی به اقتصاد کشور تحمیل می کند هر چند برای دولت از بابت تعرفه گمرکی ۵۵ تا ۹۰ درصدی درآمد ریالی قابل توجهی داشته باشد!

 • ناشناس
  1

  دولت بایدخودش واردات رو انجام بده وخودش هم کنترول کند که دست دلالها و مافیا نیوفته...
  بااین روش هم کیفیت بهتر و هم قیمتها کاهش مییابد....یاعلی مدد

 • ناشناس
  0

  واردات خودروهای ارزان قیمت را آزادکنید
  ودل ملت و مردم را با کیفیت خوب و قیمت خوب شاد کنید...انشاالله

 • ناشناس
  0

  مافیا! کشور امام زمان! حاشا وکلا .