امام جمعه رفسنجان:

دوچرخه‌سواری بانوان در انظار عموم حرام است/ وقت‌تان را صرف کارهای حاشیه‌ای نکنید، غیرت دینی را در مردم زنده نگه دارید

امام جمعه رفسنجان با اشاره به ترویج بی‌حجابی و بدحجابی، دوچرخه‌سواری بانوان در انظار عمومی و سگ‌گردانی گفت: عده‌ای از این جریان‌ها حمایت می‌کنند و اگر ندایی علیه این کار بلند شود اعتراض می‌کنند و به خود من هم ناسزا گفتند.

حجت‌الاسلام اصغر عسکری امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص غیرت دینی، اظهار کرد: غیرت دینی عامل نجات کشور در همه حوادث و بحران‌ها بوده است، از قبل از انقلاب تا به امروز هر حضور و پیروزی در هر جا که رقم خورده غیرت انقلابی و دینی مردم جامعه را به حرکت وادار کرده است. جمعیت عظیمی از شهدای بسیج داریم که به‌دلیل غیرت دینی خود در صحنه به شهادت رسیدند.

امام جمعه رفسنجان تصریح کرد: دشمنان دنبال این هستند که غیرت دینی را در جامعه کمرنگ کنند، اگر به جایگاه رهبری و ولایت فقیه توهین شود، برای کمرنگ‌کردن غیرت دینی است. اگر مسأله بدحجابی یا بی‌حجابی را در جامعه ترویج می‌کنند یا یک خانم را از سر بی‌دینی و نفهمی تشویق می‌کنند که دوچرخه‌سواری کند، با اینکه دوچرخه‌سواری بانوان در انظار عموم حرام است، دنبال خدشه‌دار کردن غیرت دینی مردم هستند.

وی ادامه داد: اگر افسار سگ را به دست دختر و پسر ما در کوچه و خیابان دادند برای خدشه‌دارکردن غیرت دینی است و اگر به مسائل مذهبی، نماز و روزه ما حمله کردند دیدند که غیرت دینی جامعه را از بحران‌ها نجات می‌دهد که باید خیلی به هوش باشیم و از سر این قضایا به‌سادگی نگذریم و بگوییم دختر جوان دوست دارد دوچرخه‌سواری کند! خیر، باید هوشیار باشیم و نگذاریم چنین کاری در جامعه گسترش پیدا کند.

عسکری افزود: پیراهن ناموس ما اگر روزی در خانه روی بند رخت برای خشک‌شدن پهن بود، زمانی که میهمان می‌آمد آن را جمع می‌کردیم که کسی لباس دختر، همسر، مادر و  خواهر ما را نبینند. چگونه امروز دختران را روی دوچرخه سوار می‌کنند که در خیابان‌ها بچرخند و عده‌ای با حماقت تمام از این جریان‌ها حمایت می‌کنند و اگر ندایی علیه این کار بلند شود اعتراض می‌کنند و به خود من هم ناسزا گفتند.

وی تأکیدکرد: اگر ما آرام بنشینیم، بگذاریم غیرت دینی خدشه‌دار شود حجاب از سر دختران برداشته شود و غیرت دینی کمرنگ شود، دشمن به‌راحتی می‌تواند به اهداف خود برسد.

عسکری با انتقاد شدید از عملکرد برخی مسئولین در این حوزه، خاطرنشان کرد: از کنار این قضایا راحت نگذریم و به‌عنوان یک حادثه جزئی نگاه نکنیم و بگوییم سگ یک حیوان است چه می‌شود دست بگیریم و در خیابان حرکت کنیم. متأسفانه نیروی انتظامی به وظیفه‌اش در این خصوص عمل نمی‌کند. مردم باید با برخورد جدی و انقلابی از نیروی انتظامی بخواهند، چراکه وظیفه برخورد با جرایم مشهود از جمله بی‌حجابی و سگ گردانی با نیروی انتظامی است اما اقدامی نمی‌کنند.

وی بر ضرورت داشتن تعصب دینی تاکید کرد و گفت:  نیروی انتظامی و دستگاه قضائی به وظایف خود عمل کنند و در مقابل جرایم و مجرم بایستند و اگر قانون نداریم قانون تصویب کنید. مجلس هم کم‌کاری کرده است اگر رهبری می‌فرمایند دوچرخه‌سواری بانوان شرعا حرام است، چرا مجلس این را تبدیل به قانون نکرده که امروز نیروی انتظامی کوتاهی می‌کند؟

امام جمعه رفسنجان افزود: وقت‌تان را صرف کارهای حاشیه‌ای نکنید. غیرت دینی را در مردم زنده نگه دارید. این کوتاهی‌ها جبران‌ناپذیر است باید با صراحت، شجاعت و قاطعیت این مسائل گفته شود و هر روز شاهد ناراحتی مردم متدین و انقلابیون نباشیم. نباید این همه بی‌بندوباری در جامعه رواج پیدا کند.

عسکری در بخش دیگری از سخنان خود سالروز وفات حضرت ام‌البنین(س) را تسلیت گفت و افزود: این روز به‌نام روز تکریم مادران و همسران شهدا نام‌گذاری شده است.

وی به دور هشتم مذاکرات در وین نیز اشاره کرد و گفت: ایران برای تعامل با دنیا در میدان است و با دنیا گفت‌وگو می‌کند، اما در مقابل خواسته‌ها و حرف زور دشمن هرگز تسلیم نخواهد شد.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 23
 • ناشناس
  3

  جلوی دوچرخه سواری برخی بانوان خاص را در خیابانها گرفتید چه شد؟ وضع بدتر شد و بانوان مذکور لجاجت کردند و به جایش در داخل خودروها و در ترک موتور سیکلت ها و حتی در برخی معابر عمومی کشف حجاب کردند و سگ گردانی در کوچه ها و خیابانها را جایگزین دوچرخه سواری کردند! برخورد قهری، برخورد قهری ایجاد می کند! راهکار اصلاح امور و رفع ناهنجاریها کار فرهنگی است و نه برخورد قهری!

  نظرات شما -
  • ناشناس
   7

   از کی تا حالا دوچرخه سواری ناهنجاری شده است ؟؟؟؟!

  • ناشناس
   5

   پاسخ به ناشناس ۱۹:۴۶: ما نگفتیم دوچرخه سواری بانوان نوعی ناهنجاری است! ما گفتیم رفع ناهنجاریهای اجتماعی راهکار اساسی و ریشه ای آن کار فرهنگی است و نه برخورد قهری!

  • 0

   سرمردم یه جوری بایدگرم باشه دیگه .

 • ناشناس
  1

  سگ بر آن آدمی شرف دارد که دل مردمان بیازارد

 • م
  1

  غیرت دینی ؟ به نام دین جیب مردم رو خالی کردین، به نام اسلام خون مردم رو تو شیشه کردین، سفره مردم نابود شد ،مردم از شدت فقر به دزدی و فحشا رو اوردن حالا اومدین از غیرت نداشته حرف میزنید

  نظرات شما -
  • 111
   1

   غیرت دینی یعنی آب را گل آلود کردن و ماهی گرفتن . مردم را سرگم جزئیات کردن و . . .

  • غیرت دینی
   1

   غیرت دینی یعنی فضئلی در کار مردم . مردم را سرگرم هیچ و پوچ کردن . دین به لباس و زیرشلواری ربط نداره

   دین حقیقی انسانیت است . بقیه اش کاسبی و تجارته .

 • ایرانی آباد و آزاد
  0

  چهل و سه ساله مردم را با این الفاظ و حاشیه ها سر کار گذاشتید!!!
  غیرت دینی و آتش به اختیار بودن یعنی خشونت و هرج و مرج...و و رو درو قرار دادن مردم و به جان هم انداختن مردم...

 • ناشناس
  0

  در قبل از انقلاب شهربانی سابق (نیروی انتظامی فعلی) وظایف چندان متعددی در مبارزه با جرائم نداشت. جرائم محدود بود به قتل و سرقت و امثالهم ولی الآن به قدری بر اثر رفتارهای غیرشرعی و غیرقانونی کارگزاران حکومتی ارتکاب جرائم هم توسط کارگزاران حکومتی و هم مردم عادی متعدد و مختلف و زیاد شده که مبارزه با آن از عهده و توان نیروی انتظامی خارج است! بیشتر این جرائمی که الآن می بینیم و قبل از انقلاب نبود عکس العملی است به رفتار و عملکرد کارگزاران حکومتی! بیشتر این ناهنجاریهای اجتماعی که البته عنوان مجرمانه شرعی هم ندارد از باب لجاجت و دهن کجی به عملکرد غیرشرعی و غیرقانونی کارگزاران حکومتی بر می گردد!

 • هالو
  0

  اعتقاد از نقطه ای اغاز میشود که عقل تمام میشود (شوپنهاور)

 • یکی از مردم
  0

  دیگه حناتون(دینتون) پیش مردم رنگی نداره خیلی وقته خودتونو لو دادید که نه تنها اهل دین نیستید درست برعکس دین ستیز هستید نقاب دین از چهره تون افتاده

 • هم وطن
  0

  چرا جلوی آقا زاده هارو نمی گیرین که اونور اب دارن کیف میکنن دوچرخه سواری یه ورزشه بجای این حرفا بداد مردم برسین که گرونی بیداد میکنه

 • ایران من
  0

  تمام فکر شما،معطوف به لذات جنسی و از موارد است،اما هیچ بحثی در مورد اقتصاد خانواده ها ندارین،هیچ سخنی در مورد اینکه70 میلیون از مردم زیر خط فقر هستند ندارید،هیچ بحثی در مورد بیکاری،به خانمانی ندارید.هیچ حرفی در مورد اختلاس ها ندارید و فقط به شهوات فکر می کنید،چون در همین حد هستید.

 • کاندیدای پیامبری
  0

  ای خدا یک پیامبر در عصر حاضر از پارس زبانان گسیل کن تا نظریات خدا را در مورد موسیقی زنان و شطرنج و تماشای فوتبال و دوچرخه سواری زنان و سفر دختران به خارج و قضاوت زنان و مهریه و حق طلاق و 4 زنی و دخالت روحانیت در زندگی مردم و...را بیان کند.

  نظرات شما -
  • 0

   مرد حسابی اینا خودشونا از خدا هم بالاتر میدونند .

 • پدرجان
  0

  چرا رگ گردن و غیرتت وقتی یه زن بخاطر بیکاری شوهرش به فساد کشیده میشه بیرون نمی زنه ؟؟؟

  مردم را نابود کردید دست بردار هم نیستید . شکم ات سیره حقوق خوب و مزایای عالی داری نفس ات از جای گرم در میاد از بیکاری گیر دادی به لباس مردم .
  نظرت در خصوص شورت مردم چیه ؟؟؟

 • ناشناس
  0

  غیرت دینی شما ،بابت دزدی ، رانت ، اختلاس ، تصاحب شغل دیگران ، حقوق های نجومی ، چپاول اموال وهزار هزار مفسده و فساد تحریک نمیشود ؟

 • ۷۶
  0

  یکی میگه غذا کم بخورید یکی میگه هر جا ما هستین زندانی نیست یکی میگه من پیغمبران یکی میگه هر کی نماز نخونه کافره یکی میگه هر کی گوشت مرغ بخوره سرطان میگیره .یکی میگه اصلا هیچی نخورید چون تحریم هستیم .اخه ملت چه گناهی کردن با این افکارتون مگر تو ایران فقط شما بلدین دیگه هیچکی عقل نداره .خدا قسمت دادم به هرچه ادم مطلومه یه بلائی نازل کن دیگه واسه همیشه تمام بشیم

 • پدر
  0

  حاج آقا غيرت ديني ؟؟؟؟؟ يه حرفي مي زني كه مردم مسخرت كنند ... كدوم غيرت ديني ؟ دوچرخه سواري كه يك ورزش هست و باعث ايجاد نشاط و تندرستي ميشه از نظر شما حرامه ولي دزدي و بي شرفي و اختلاس حلال ؟؟؟؟ ديگه اين دكان شما مشتري نداره مردم اينقدر فهميده شده اند كه فريبكاري شما رو مي فهمند . اگر غيرت ديني داشتيد زنان ايراني از روي فقر تا كمر تو سطل هاي زباله خم نميشدند . اگر غيرت ديني داشتيد حال و روز مردم اين نبود . شما منسوخ شده ايد بفهميد .

 • آخوند زاده
  0

  حاج آقا به فکر مردم که زباله گردی می کنند باشید به فکر اقتصاد و معیشت مردم باشید به فکر آبروی رفته تان باشید .

 • ناشناس
  0

  اگه غیرت دینی وجود داشت نمیگذاشت شما دین را وسیله غارت کنید .

 • بسیجی جان برکف
  0

  سلام علیکم حاج آقا..... لطف کنید یه فکری بحال اقتصاد مملکت و معیشت مردم کنید . بخدا قسم مساجد خالی شده از مردم و سطح دینداری ملت پایین اومده .... اسلام در خطره