آزمون آیین نامه رانندگی سایت درایوینگ

همانطوری که می دانید برای قبول شدن در آیین نامه رانندگی شما قبل از آزمون اصلی باید خودتان را محک بزنید برای محک زدن بهترین گزینه استفاده از اپلیکیشن ها و ازمون های ایین نامه رانندگی می باشد .

امروز در این پست یک سایت که در زمینه آزمون آنلاین آیین نامه رانندگی فعالیت می کند را معرفی کنیم یعنی سایت پرمخاطب درایوینگ

همانطوری که می دانید برای قبول شدن در آیین نامه رانندگی شما قبل از آزمون اصلی باید خودتان را محک بزنید برای محک زدن بهترین گزینه استفاده از اپلیکیشن ها و ازمون های ایین نامه رانندگی می باشد .

در سرتاسر وب اگر در گوگل سرج کنید سایت های زیادی هستند که چه به صورت رایگان و چه به صورت پولی این ازمون ها را برای استفاده عموم گذاشتند که متاسفانه بیشتر این سوالات به روز نیستند و مشکلات زیادی برای متقاضیان ایجاد می کنند.

و اگر کسی کتاب آیین نامه رانندگی را خوب خوانده باشید و مسلط به این سوالات باشد خیلی از این سایت ها هستند که جواب ها را حتی با اشتباه پاسخ دادند یا اصلا این سوالات به روز نیستند که اینم مشکلات بیشتری برای متقاضیان ایجاد می کند. همانطوری که می دانید در ازمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی شما از 30 سوال باید به 26 سوال جواب صحیح بدهید و یک پاسخ به اشتباه می تواند شما را در آزمون مردود کند.

رد شدن در آزمون آیین نامه مساوی است با هزینه بیشتر و هدر رفتن وقت . به همین دلیل باید در تست های ازمون ایین نامه رانندگی دقت بیشتری بکنید.

خیلی از متقاضیان گواهینامه رانندگی از سخت بودن کتاب آیین نامه رانندگی گلایه دارند و همیشه از مفهومی بودن ان بسیار ناراحت هستند و بهترین گزینه برای این افراد خواندن سوالات آیین نامه می باشد

بعد از این مقدمه ای که عنوان شد خدماتی که در این سایت ارائه می شود و شما می توانید به صورت رایگان استفاده کنید به صورت خلاصه بیان می کنم .

1- آزمون آنلاین آیین نامه رانندگی به صورت رایگان

2- یادگیری آموزش رانندگی (به صورت ساده از صفر تا 100 در مورد ایین نامه رانندگی و شهری توضیح داده شده است )

3- اپلیکیشن آزمون آیین نامه رانندگی(رایگان )

در آزمون آنلاین آیین نامه اصلی رانندگی در این سایت به دو صورت آزمون ها گذاشته شده که در این قسمت به صورت خلاصه اشاره می کنیم

1- آزمون شبیه سازی شده آیین نامه رانندگی :

تعداد قسمت این سوالات 600 سوال می باشد که شما با هر بار کلیک کردن روز این ازمون به صورت تصادفی 30 سوال نشان داده می شود (دقیقا عین ازمون رانندگی که هربار یک کارتکس های آیین نامه به شما می دهند )

شما دراین آزمون همان لحظه می توانید جواب صحیح را ببیند و همین نکته می تواند در درک بهتر سوالات کمک زیادی به شما بکند و در اخر بعد از جواب دادن به 30 سوال و پایان ازمون به شما نتیجه را نشان داده می شود (مثلا شما با چند درصد از این 30 سوال قبول یا رد شدید )

مهمترین خصوصیت این آزمون نسبت به بقیه بروز بودن سوالات و دقیقا شبیه آزمون اصلی هست که شما در هر بار رفرش 30 سوال به آن پاسخ می دهید.

قسمت دوم همین آزمون ازمونهای جداگانه می باشد که هر آزمون 30 سوال دارد و شما باید به آنها پاسخ دهید

این ازمونها شما در موبایل یا کامپیوتر می توانید استفاده کنید

2- یادگیری ایین نامه رانندگی

این قسمت مربوط می شود به وبلاگ که اموزشها و یادگیریهای رانندگی در مورد ایین نامه و شهری به صورت روزانه گذاشته می شود

3- اپلیکیشن آزمون آیین نامه نسخه اندروید

این اپلیکیشن که نسخه اندروید می باشد بسیار سبک می باشد که شما با هر نوع گوشی می توانید از این اپلیکیشن برای محک زدن خودتان استفاده کنید

در پایان بخشی از این سوالات ایین نامه را که سوالات پرتکراری هستند مشاهده کنید .

این سوالات فقط جهت آشنایی معرفی شدند

1- با چرخاندن سوئیچ و قرار دادن آن در حالت ……………..موتور خودرو روشن می شود.در این حالت خودرو هنوز متوقف است و موتور در حالت درجا کار می کند.

الف - START

ب- ACC

ج - LOCK

د-= ON

2- رانندگی………..و……………..رانندگی صحیح،سلامتی خود و دیگر کاربران ترافیک را به دنبال دارد.شما باید در هر حال ایمن برانید و تحت تاثیر رانندگی غیر ایمن دیگران قرار نگیرید.

الف - ایمن - رعایت اصول

ب - مطمئن - ایمن

ج - سالم - رعایت اصول

د - درست - رعایت اصول

3- مجموعه ای از آداب و رسوم، باورها، اعتقادات و سنتها و … یک جامعه که در میان اکثریت افراد آن جامعه به عنوان اصول مشترک مورد پذیریش و قبول قرار می گیرد را چه می نامند؟

الف - قوانین اجتماعی

ب - فرهنگ

ج - اداب اجتماعی

د - هیچ کدام

4- رای کدام مورد زیر چراغ های هشدار دهنده خطر ( فلاشر ) باید روشن باشد ؟

الف : زمانی که لازم است در پیاده رو پارک کنید

ب : زمانی که نیاز به جلب توجه سایر رانندگان دارید

ج : زمانی که در بزرگراه سرعت خود را برای خطری که در جلوی راه قرار دارد کم میکنید

د : زمانی که به صورت دوبل پارک کرده اید

5- در جاده اتومبیل شما دچار نقص فنی شده است .برای هشدار به وسایل نقلیه ی دیگر ، تابلوی احتیاط را در چه فاصله ایی از اتومبیل خود قرار میدهید ؟

الف : 70 متری

ب : 100 متری

ج : 25 متری

د : 5 متری

6- حق تقدم عبور در تقاطع ها و میدانها چگونه مشخص می شود؟

الف. با استفاده علائم و فرمانهای پلیس

ب. فقط با فرمان پلیس

ج. مطابق با نظر رانندگان

د. فقط با استفاده از علائم

7- در صورت استشمام بوی بنزین در حین رانندگی چه باید کرد؟

الف. عدم نگرانی

ب. کاستن از سرعت

ج. رها کردن خودرو

د. توقف کردن و بررسی مسئله

8- هنگام پارک کردن در سرازیری که دارای جدول می باشد فرمان را باید به کدام سمت چرخاند؟

الف. راست

ب. چپ

ج. مستقیم

د. فرقی ندارد

9- زمانی که تجربه کافی ندارید و به تازگی گواهینامه گرفته اید نسبت تصادف شما به سایر رانندگان چقدر می باشد؟

الف- خیلی زیاد

ب- تجربه نیاز نیست

ج- قبولی امتحان شهر کافی می باشد

د- فرقی نمی کند

10- معیوب بودن سیستم تعلیق خودرو باعث چه می شود ؟

الف - ارتعاشات زیادی را به بدنه خودرو و سرنشینان آن تحمیل خواهد کرد

ب - تماس کامل میان تایرها و سطح جاده حفظ نخواهد شد

ج- سیستم هدایت خودرو دچار اختلال می شود

د- همه موارد بالا

11- خط مقطع یا بریده بریده چیست؟

الف- از خط کشی مقطع برای تفکیک گذرگاها برای هدایت وسایل نقلیه استفاده می شود. عمل سبقت، گردش تغییر خط حرکت و دور زدن از روی این خطوط ممنوع است

ب - از خط کشی مقطع برای تفکیک گذرگاها برای هدایت وسایل نقلیه استفاده می شود. و سبقت از روی این خطوط ممنوع است.

ج - از خط کشی مقطع برای تفکیگ جاده ها استفاه می شود.

د - از خط کشی مقطع برای تفکیک گذرگاها برای هدایت وسایل نقلیه استفاده می شود. عمل سبقت، گردش تغییر خط حرکت و دور زدن از روی این خطوط ( با رعایت احتیاط) بدون اشکال می باشد.

71

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 7
 • رضا
  0

  سلام ما که همش تعطیل هستیم نمی دونم کی آموزشگاه ها باز می شن بریم امتحان ایین نامه بدیم

 • barana
  0

  سلام واقعا این ازمون ایین نامه واسه ما شده یک کابوس تا الان 3 بار رد شدیم کتاب را هم زیاد خوندم ولی متاسفانه سوالاتی که میاد دقیق از کتاب نیست

 • زهرا
  0

  چند تا از این سوالات در ازمونی که من امتحان دادم امده بود

 • جواد
  0

  من چند باری هست که رد می شم این کتاب آیین نامه که می خونم مثل اینکه سوالاتی که در ازمون ایین نامه میاد دقیقا از کتاب نیستن. چند نفر از دوستان سوالات ایین نامه را پیشنهاد کردند ولی نمیدونم چطور هست ممنون می شم دوستانی که تجربه دارند راهنمایی کنند

 • جعفری
  0

  من 3 سال پیش ثبت نام آیین نامه رانندگی کردم و بنا به دلایلی نتونستم آزمون بدم به نظرتون بازم می خوام ثبت نام کنم دوباره باید هزینه بدم ؟ آیا می شه یه جای دیگه ثبت نام کنم یا باید همان آموزشگاه باشه ؟

 • سجاد
  0

  سلام دقیقا 2 تا از این سوالات سرجلسه ازمون ایین نامه به من افتاد ولی متاسفانه از 30 سوال من 25 سوال را جواب درست زدم و رد شدم

 • ناشناس
  0

  سلام یک سوال داشتم ممنون می شم اگر کسی بتونه جواب بده؟ این سوالات ایین نامه رانندگی برای پایه یک هم هست یا فقط برای گرفتن گواهینامه پایه سه هستش ؟ من از یکی دو نفر پرسیدم گفتن همشون یکی هستند ولی واقعا متوجه نمی شوم چرا باید سوالات ایین نامه برای پایه سه و 1 یکی باشه همین من را به شک انداخته - خواهشن اگر کسی اطلاع دقیقی داره جواب بده همینجوری بدون اطلاع پیام ندید
  باتشکر