ادعای شبکه تلویزیونی اسرائیلی:

اختصاص «بودجه‌ یک و نیم میلیارد دلاری» به ارتش اسرائیل برای حمله احتمالی به تاسیسات اتمی ایران

یک شبکه تلویزیونی اسرائیل از اختصاص «بودجه‌ یک و نیم میلیارد دلاری» برای آماده‌سازی نظامی ارتش اسرائیل با هدف حمله احتمالی به تاسیسات اتمی ایران خبر داد.

آن‌ طور که شبکه ۱۲ اسرائیل خبر داده است، قرار است رقمی حدود پنج میلیارد شِکِل، معادل یک و نیم میلیارد دلار برای هزینه در تهیه هواپیما، پهپادهای بدون سرنشین جمع‌آوری اطلاعات و تسلیحات منحصر به فرد برای حمله به تاسیسات مستحکم زیرزمینی ایران هزینه شود.

به گزارش روزنامه تایمز اسرائیل، این گزارش چند روز پس از آن منتشر می‌شود که نیروی هوایی ایالات متحده از آزمایش موفقیت‌آمیز یک بمب پیشرفته ۲.۵ تُنی به نام جی‌بی‌یو ۷۲ خبر داد که می‌تواند در حمله به مراکز هسته‌ای ایران مورد استفاده قرار گیرد.

بر اساس این گزارش، جی‌بی‌یو ۷۲ به صورتی طراحی شده که حمل آن توسط جنگنده یا بمب‌افکن سنگین صورت می‌گیرد. نکته مهم این است که اسرائیل در حال حاضر بمب‌افکن‌هایی ندارد که بتوانند چنین بمب‌های سنگینی را حمل کند.

این گزارش می‌افزاید با این حال بمب جی‌بی‌یو ۲۸ که کوچک‌تر از بمب آزمایش‌شده اخیر است، در سال ۲۰۰۹ به طور مخفیانه به اسرائیل فروخته شد، اگر چه به نظر نمی‌رسد توانایی نفوذ به تاسیسات فردو را که در عمق یک کوه بنا شده داشته باشد.

کانال ۱۲ گزارش کرده که آزمایش بمب ساخت آمریکا بر اساس تجربه اسرائیل در بمباران شبکه تونل زیرزمینی حماس در غزه در جنگ ماه مه گذشته انجام شده است.

منبع: انتخاب

66

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 9
 • مح
  0

  ما کار فعلا با اسرائیل نداریم ولی مثل اینکه خودش با دست خودش زودتر می خواهد اسرائیل را نابود کند می گویند اجل بز که می اید نون چوپان را می خورد شاید چه دیدی انشا الله بزودی این امر محقق شود

 • مهدی
  0

  بزنید یا زنگی زنگی یا رومی رومی

 • فرزندان روح الله
  0

  اگراسراییل غلطی کند وباهواپیماجنگنده به تاسیسات اتمی ماحمله کند در برگشت دیگرزمینی بنام اسراییلی وجود نخواهد داشت که هواپیما یاپهپادهادر آن بنشیند.

  نظرات شما -
  • اکبر خرمدین
   0

   امیدوارم بشه زدشون

 • فتاحی
  0

  نوعی خودسوزی در ارتش رژیم صهیونیستی در حال رخ دادن است.

 • باغبان
  0

  همش بلوفه!!! میخوان با تهدید به حمله توافقی به مراتب خسارت بارتر از برجام رو به کشور تحمیل کنن!!! بزنن قطعا میخورن خوب هم میخورن!!! شک نکنید

 • ص _ ن
  0

  قابل توجه شبکه تلویزیونی رژیم صهیونسیتی . مثل اینکه تنت می خاره . اگر جرأت می کنید انجام دهید تا ایران اسلامی بسا تتان را برای همیشه جم کند .

 • برجامی
  0

  تأسیسات اتمی خودشو چطور از موشکها محافظت خواهد کرد؟ حتماً هوس کرده چرنوبیل رو به چشم خود در اسراییل ببینه.فسقلی پررو!

 • ناشناس
  0

  ما آماده جنگیم ایرانی که باشی حتی مخالف سیاستهای نظام هم باشی در مقابل اجنبی از میهن دفاع میکنی تا آخرین توان