پیش‌بینی یک اصلاح طلب از آینده حسن روحانی/ او به سرنوشت خاتمی دچار می شود؟

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: حسن روحانی کاملا محافظه‌کارانه و محتاطانه عمل می‌کند تا بعد از هشت سال امکان بازگشت و تأیید گرفتن داشته باشد.

حسن روحانی که بعد از اتمام دوره ریاست جمهوری خود سکوت پیشه کرده بود، این روزها با توییت‌هایی که چندان هم جنجالی و خبرساز نیست، خودش را به سرخط اخبار بازگردانده است. برخ از رسانه‌ها و تحلیلگران معتقدند که او از این پس به منتقد وضع موجود بدل شد و شاید حتی رهبر یک جریان منتقد نیز باشد. به باور این گروه ، توییت‌های اخیر مقدمه همین کار است.

برخی از سیاسیون اما اعتقاد دارند که روحانی نه ظرفیت این کار را دارد و نه تمایلی برای آن. ناصر قوامی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و نماینده پیشین مجلس یکی از همین افراد است. او گفت: «آقای روحانی اگر به طور شفاف و صادقانه مشکلات خود در دوره ریاست جمهوری را برای مردم بگوید برد داشته و مورد توجه قرار می‌گیرد. اما من در روحانی این شهامت را نمی‌بینم که حقایقی که در دولت او گذاشته را بگوید و اعلام کند که چه کسانی مسئول این تورم و گرانی و مشکلات جامعه بوده‌اند. او باید بگوید که چه کسانی سبب شدند روزی صد میلیون دلار به کشور زیان وارد شود. اگر این حقایق را بگوید حتما مردم او را قبول کرده و باور می‌کنند اما اگر دوپهلو و سه‌پهلو حرف بزند و بخواهند با کنایه و ... حرف بزند، مردم او را جدی نمی‌گیرند و تاثیری هم ندارد.»

روحانی افشاگری کند، به سرنوشت خاتمی دچار می شود؟

وی افزود: «البته من فکر می‌کنم که روحانی می‌خواهد در صحنه باشد اما با این شیوه که حرف‌هایی در لفافه و با کنایه که اثری هم ندارد، بگوید. مردم هم این رویکرد را قبول نداشته و می‌گویند که تو مسئول کشور بودی و زیر بار نمی‌روند».

قوامی در پاسخ به اینکه اگر روحانی بیان انتقاد داشته باشد دولت و مجلس را هدف می‌گیرد یا تصمیمات کلان‌تر و مجموعه حاکمیت را مخاطب قرار می‌دهد؟ گفت: «من فکر نمی‌کنم که روحانی انتقاد تندی داشته باشد . به نظر من او دلش می‌خواهد به طور نیم‌بند هم شده در صحنه سیاسی بماند، مثل آقای احمدی‌نژاد. البته برخی می‌خواهند که او را مثل آقای رفسنجانی تصور کنند اما به نظر من او ظرفیت آقای رفسنجانی را ندارد. او کسی است که با محافظه‌کاری و مدارای کامل با نهادهای حاکمیتی خود را در صحنه نگه دارد و فکر نمی‌کنم که بتواند در جامعه تاثیر خوبی داشته باشد مگر آنکه حقایق را به صورت شفاف بیان کند. البته اگر هم این شفافیت را داشته باشد دیگر نمی‌تواند در صحنه بماند و ممکن است مثل آقای خاتمی گرفتار شود».

این نماینده پیشین مجلس در واکنش به اینکه «چطور می‌توان روحانی را محافظه‌کار را با احمدی‌نژاد و روحانی نامحبوب را با رئیس دولت اصلاحات مقایسه کرد؟» گفت: «آقای روحانی را نه با رفسنجانی می‌توان مقایسه کرد و نه با خاتمی و احمدی‌نژاد که گاهی حرف‌های تندی هم می‌زند. به نظر من او کاملا محافظه‌کارانه و محتاطانه عمل می‌کنند تا بعد از هشت سال امکان بازگشت و تایید گرفتن داشته باشد. من فکر می‌کنم که حرف روحانی هم به اندازه حرف آقای خاتمی در بعد داخلی و خارجی تاثیر ندارد. او ظرفیت آقای خاتمی را ندارد.»

منبع: نامه نیوز

66

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 6
 • کاربر ناشناس
  0

  روحانی محبوب همه دلهاست

 • ی ط
  0

  روحانی راه خاتمی و احمد نژاد را نمی رود او انقلابی قبل از انقلاب بود. درسته تندرورهای داخلی ترامپ و اسرائیل و عربستان و اروپا اورا از چشم یه عده از مردم انداختن حالا میگن اگه گرانی هست ما تحت شدید ترین تحریم ها هستیم دوره روحانی فقط به او فحاشی میکردند نمیگفتند..... روحانی نمی توانند نابود کنند.

 • منزجر
  0

  ایشان باید محاکمه شود و این دست مصاحبه ها و مقالات فرار رو به جلو و فرار از محاکمه است هرگونه پیشنهاد برای سمت های مختلف اوج وقاحت و یا ناشی ازمنافع افراد یا گروههاست.......

 • کاربر ناشناس
  0

  باید محاکمه بشه

 • فتاحی
  0

  باید در یک دادگاه پاسخگوی ویرانی ایران باشد ، شما چی میگی قوامی. هر که با مردم ایران در افتاد ورفتاد.

 • اواره
  0

  شیخ مزور و عوامفریب را باید به زباله دان تاریخ انداخت .الحق که تحصیلکرده دانشگاه ملکه الیزابت بوده و دروس عوامفریبی را از استاد کفتار پیر خوب آموخته است. کدام دشمن خارجی می توانست ایران و ملتش را به این حال و روز بیاندازد؟