رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس مطرح کرد:

جزئیاتی از فساد چند صد میلیون دلاری دولت روحانی در واردات و تولید نهاده دام

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس خبر داد که در سال ۹۸ مبلغ ۴۵۰ میلیون دلار ارز برای واردات نهاده ها از کشور خارج شده اما نهاده ای به کشور وارد نشد که این اتفاق در سال ۹۹ نیز روی داد.

واردات نهاده دام در دو سال گذشته دچار چالش های زیادی بود و تبدیل به پاشنه آشیل صنایع دام و طیور کشور شد و مسائل عدیده ای برای آنها ایجاد کرد.

کمبود نهاده ها باعث کاهش جوجه ریزی و حذف زود هنگام گله های مرغ تخمگذار شد تا در نتیجه بازار با کمبود و گرانی مرغ و تخم مرغ مواجه شد.

حتی کمبود نهاده های دامی عامل حذف برخی از گاو های شیری و افزایش کشتار دام و باقی ماندن دام روی دست دامداران شد و در نتیجه قیمت شیر خام و لبنیات افزایش یافت.

درباره دلایل روی دادن یکباره این مشکات در دو سال آخر دولت قبل، که سعی داشت همه آنها را به تحریم ها مرتبط کند با محمد جواد عسگری رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به گفتگو نشستیم.

عسگری همچنین درباره ظرفیت های تولید این محصولات در کشور اشاره داشت که به با وجود هزینه کرد به طور کامل به بهره وری نرسیده است.

مشروح این گفتگو در ذیل آمده است.

*فساد در پروژه های احیای اراضی سیستان، ایلام و خوزستان

محمد جواد عسگری رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در صورتی که اراده ای برای تولید نهاده های دامی در کشور وجود داشته باشد میتوانیم این محصولات را در داخل تولید کنیم.

وی افزود: سال 92 مبلغ 850 میلیون دلار اختصاص یافت که 46 هزار هکتار در اراضی سیستان احیا، اصلاح و بازسازی و تا سال 94 تحویل شود اما به دلیل وجود فساد و رانت این مهم محقق نشد.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: 550 هزار هکتار نیز پروژه مشابهی در خوزستان و ایلام داشتیم که با موافقت مقام معظم رهبری اعتبار به این پروژه نیز اختصاص یافت تا در حوزه تولید ارتقا یابیم اما مشاهده میشود در احیا، اصلاح و بازسازی این پروژه نیز فساد وجود داشت.

وی تصریح کرد: از 550 هزار هکتار پروژه یاد شده تنها 300 هزار هکتار ِبعد از یک دهه آماده شده است در حالی که به راحتی میتوانستیم آماده کنیم.

وی تاکید کرد که در کوتاه مدت باید تامین و ذخیره سازی نهاده ها صورت گیرد و در دراز مدت به سمت ظرفیت های داخلی خودمان برویم.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان که چرا از زمان دستور رهبر معظم انقلاب برای احیا این اراضی به شکل خوبی کار را انجام ندادند، در پاسخ باید گفت که فساد داشتند.

*امکان تولید 9میلیون تن نهاده های دامی در پروژه هایی که دلاری پول گرفتند اما تکمیل نشدند

عسکری اظهار داشت: سطح این دو پروژه به حدود 600 هزار هکتار میرسد و در صورتی که پروژه ها اکنون زیر کشت بود و سالانه دوبار کشت بر روی آنها صورت می گرفت، 8 تا 9میلیون تن نهاده از آنجا برداشت میشد.

وی ادامه داد:به غیر از این سه استان، در استان های فارس،خراسان های رضوی، شمالی و جنوبی، کرمانشاه و غیره نیز ظرفیت های زیادی برای تولید نهاده ها وجود دارد که توجهی به آنها نشده است.

*تهاتر کالا به کالا با برزیل

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیداری که اخیرا با سفیر برزیل در تهران داشت گفت: تراز تجاری ما با این کشور به طور کل به نفع این کشور بوده و لازم است که فضای تعادلی ایجاد شود؛ به جای این حجم از واردات نهاده ها باید به این کشور پسته، کشمش یا کود اوره و محصولات پتروشیمی صادر شود.

*کشت فراسرزمینی نهاده ها در برزیل و خرید آن با ریال در ایران

وی اظهار داست: برای تامین نهاده ها در کوتاه مدت با تولید کنندگان کشت فراسرزمینی در برزیل صحبت شده که از این مسیر محصولات خود را در ایران تحویل دهند و در ازای آن ریال دریافت کنند.

عسگری اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی دولت قبل در بحث واردات نهاده های دامی به یک عده قلیل که با بدنه دولت ارتباط داشتند اکتفا کردند تا بدین ترتیب مشکل تامین نهاده ها ایجاد شد.

وی افزود : دلیل اینکه اکنون در واردات نهاده های دامی مشکل داریم آن است که به دست عده قلیلی افتاده است که در آن رانت، فساد و ارتباط وجود دارد.

وی تاکید کرد که در کوتاه مدت باید تامین و ذخیره سازی نهاده ها صورت گیرد و در دراز مدت به سمت ظرفیت های داخلی خودمان برویم.

وی تصریح کرد: یکی از وزای دولت قبل قبل از رفتن به موازات شرکت پشتیبانی امور دام شرکت های وارد کننده نهاده های دامی را ایجاد کرد و پسرخاله و پسر عمو ها را آوروند، در واردات نهاده ها چون امکان بدست آوردن پول راحت وجود داشت، ارتباط خویشاوندی را ایجاد کردند که این امر خود مصداق فساد است.

*450 میلیون دلار از کشور خارج شد اما نهاده ای وارد نشد

عسگری با بیان اینکه پیگیری های جدی در باره فساد در واردات نهاده های دامی صورت گرفته و به دستگاه قضا اعلام شده است گفت: در سال 98 مبلغ 450 میلیون دلار ارز برای واردات نهاده از کشور خارج شده اما نهاده ای به کشور وارد نشده است، در سال 99 نیز این مقدار و حتی بیشتر نیز ارز از کشور خارج شده اما نهاده ای به کشور برنگشته است.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که بانک مرکزی و دستگاه های نظارتی نیز با توجه به مسئولیتی که دارند باید در این زمینه پاسخگو باشند.

منبع: تسنیم

66

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 72
 • کاربر ناشناس
  0

  دروغ پشت سر مسلمان نگید این آدم فقط برای رضای خدا کار کرده وهرچه پشت سر این بنده خدا بگید جهنم برای خودتون میخرید پس حرف مفت نزنید

  نظرات شما -
  • ذیحساب
   0

   حقوقتو از پاستور میگرفتی یا سعداباد؟؟؟؟

  • عوام
   0

   این خودش متن خبر رو خونده کامنت گذاشته حق داره بنده خدا سما بیای بهش فهش بدی اونم چیزی نگه باز خوبه به خدا حواله تون کرده به استاد طوسی حواله نکرده

 • اریا
  0

  داداش این یک موردش بود اشاره کردی بزار کم کم گندش در میاد ۸سال مملکت قورت دادن دار دستش از فامیل بستگانش تا وزیر وزرا چرا باید این مملکت اینجوری به فنا بره تا کی درست میشه جبران میشه ...

 • متعجب
  0

  پس چرا برخورد نمیکنید مگر مجلس انقلابی نیستید؟؟؟؟

 • محمد
  0

  تا اره در دارن خرس مهمون کفتارن تا ارز چند نرخی وجود دارد رانت و فساد هم هست هیچ کس هم نمی تواند جلو آن را بگیرد همین آقایان فعلی و سازمان بازرسی در دولت روحانی هم بوده اند و کاری از دستشان بر نیامده حالا که صبح شده معلوم شده دکان را دیشب بریده اند

 • اکبر
  0

  برای پسرم رفتم بانک اینده وام بگیرم (۷۰ میلیون)چک تضمین ازمن گرفت همان مبلغ ازپسرم چک گرفت درپایان اندازه مبلغ وام سفته از پسرم گرفت بمن گفت پشت سفته هارو امضاکن کردم دراخربه خاطرسنگ اندازی بانک منصرف ازوام شدم چطورممکنه بانک مرکزی ۴۵۰ میلیون دلاروام بده بگیرنده نهاده هم تامین نکنه مابنشینیم به گرانی حاصل از این وام نگاه کنیم باورش خیالاتی بیش نیست مگرانکه ؟پیداکنیدپرتغال فروش را

 • دوستی
  0

  اگر از اول همه باید حساب پس میدادن در دولتهای قبل تر حساب کتاب بود بیت المال درامان بود مال پدری حساب نمیشد شرکت های مصادر نمشد برای اقوام دوستان مانندهفت تپه دشت مقان وووو

 • منزجر
  0

  در حالیکه اکثریت مردم در تهیه قوت لایموت خود درمانده اند چرا مجلس و قوه قضائیه و سازمانهای نظارتی بر خورد عملی با این فسادهای علنی نمیکنند دیگر منتظر چه هستید؟؟؟منتظرید تا اثار چپاول را از بین ببرند و خود و اقازاده هایشان بقیه کارهایشان را به اتمام برسانند و به ریش مردم و تولید کنندگان واقعی بخندند؟؟؟ دو صد گفته چون نیم کردار نیست......

  نظرات شما -
  • ی
   0

   برای اینکه همه با هم زد و بند دارند و بده بستان اون بالا ۹۰ درصد مشکل دارند .تو سفره هیچکدامشان نان حلال نیست .خواهی دید که جهنم با مدیران ایران پر خواهد شد

 • دبهل
  0

  اینها پول هایی هستند که از ایران خارج میشوند وبدست حسن نصراله وانصاراله یمن وگروه های دیگری که این آخوندها آنها را حمایت میکنند میرس.درضمن فقط در اخبار وجراید گفته میشود عملا پیگیری ندارد .در عوض مردم شریف ایران بایدتاوانش را پس بدهد.بخاطر همین است که تورم وحشتناک داریم .دوران تاریخ سیاه ایران این دوران است.

  نظرات شما -
  • کاربر ناشناس
   0

   افرین

 • امو
  0

  روحانی و همکارانش خیلی بد بد بد هستند ولی این کارها چه مشکلی را حل می کند اگر خلاف کردند و توانایی دارید آنها را به دادگاه معرفی کنید اگر نه به مشکلات مردم بپردازید به نظرم در آخر با این رویه شما هم مجبور شوید راه روحانی را بروید

 • گاندو پلاستیکی
  0

  چرا همیشه بعد از پایان دوره ریاست جمهوریشان، فساد هایشان بر ملا می‌شود، یعنی آقا محمد هشت سال میخابه و بعد یهو پا میشه میبینه بعله جا تره و بچه نیست؟

 • کاربر ناشناس
  0

  شماهاامدیدکه مشکلات ملت حل کنیدیاهرروز به هربهانه دولت روحانی راهدف حملات خودقراردهیداین برای مردم قابل قبول نیست حداقلیها

 • مهدی
  0

  علت اینکه این پروژه ها به نتیجه نرسید را باید از سازمان بازرسی کل کشور پرسید. اگر این سازمان کار خودش را انجام نداده ، ابتدا رییس ان را استنطاق کنید. با هوچی گری جیزی درست نمیشود. متاسفانه مجلس بجای برخورد منطقی و قانونی فقط جار و جنجال را میاندازد نهم بدون نتیجه. هوار کشیدن کار اشخاصی است که دلیل و برهان ندارند. کسانی که مدرک محکمه پسند دارند ان را به قاضی میدهند.

 • هموطن
  0

  آقای نماینده محترم ونمایندگان محترم ملت شما که برایتان این موضوعات واضح وروشن شده چراازطریق مراجع قضایی روحانی ودوستانشو رامحاکمه نمیکنید اگردرعمل ثابت کنید اون زمان معلوم میشه که واقعا مردم رو دوست دارید والا حرف زدن که فلان شد وفلان کس چی گفت دردی رو دوانمیکنه ونخواهدکرد اللهم عجل لویک اافرج

 • علی
  0

  جالب ریشه موضوعاتی که مطرح شده به دولت احمدی نژاد سپس به روحانی باز میگردد بسیار خوب هردو را اعدام کنید خیلی هم خوب ولی ریشه این رانتها کجاست چرا بقیه گرفتار قانون نمیشوند بابک زنجانی را گرفتند اعدام نکردن به هزار دلیل غیر منطقی و عواملش دستیگیر شدن مثلا رئسیس شعبه بانک خدایی کدام رئیس شعبه بیشتر از وام ازداواج یا تعمییرات اجازه دارد پس بروید بقیه را هم بیاورید الان هم شعار ندهید اخرش روحانی احمدی نژاد و یقیه میرن خانه تقدیر میشود چند تا کارمند نه حتی مدیران تا سطوح وزرا بلکه چند تا بی کس و اخرش ماشین امضا اعدام یا زندانی میشوند و بعد روش این رانت خواهریها پیشرفته تر و اصولی تر خواهد شد و اعدامه خواهد داشت بهتر نیست ریشه خشگ و سامانی واقعی داده شود با مردم و زندگی مردم و معیشت مردم شما مجلسیها و ادوار تان و دولتها و مدیران نالایق در ادوار و در ادامه اینده بازی نکنید دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی و قضایی با این ها برخوردی نمیکنند و راهی برای منابع سازی و .....ادامه فعالیتها ادامه خواهد داشت مگر اقایانی که امروز بعداز چند نوبت در مجلس بودن امروز نیستند چرا لال بودن چرا منافع طلبی میکردند و امروز داغ شده اند مشکل را درست حل کنید شو اجرا نکنید

 • ناشناس
  0

  دیگه خنثی شدیم دربرابر اخبار اختلاس و فساد ،چون کسی پاسخگو نخواهد بود،وقتی فسادتوی دستگاههای دولتی میزنه چه توقعی باید داشت از زیر مجموعه های این دستگاهها،وقتی قوانین و مقررات فقط برای مردم عادی هست نه اقایون و اقازاده ها و هیچ گوش شنوایی هم وجود ندارد و...،درنتیجه وقتی فساد وارد سیستم دولتی شود فاتحه اون سیستم رو باید خواند

 • M
  0

  آه......

 • ن
  0

  ایتکه دلار را از3500بومان به سی هزارتومان رساندند وحق مردم را خوردند که پاسخ گو است این حق الناس است وگذست ازعامران وجود ندارد باید پاسخگو باشند چه دراین جهان یا جهان آخرت مردم را به خاک سیاه نشاندند وحکومت کردنداین واقعا بی عدالتی است من نمی دانم آیا آنها به دین اعتقاد دارند یانه چون از این که توانستند تعداد خانم بیشتری استخدام کنند به خودشان افتخار می کنند در صورتی که طبق قوانین اسلامی مرد نان آور خانه است عدالت مرده است وجود ندارد انسانیت مرده این همه جوان بی کار که معتاد شدند که پاسخگو است چرا کار وجود ندارد چرا به جوانان کار نمی دهند فقط نور چشمی ها باید کار کنند

  نظرات شما -
  • کاربر ناشناس
   0

   دستور از بالا بود چون نیاز به جیب مردم برای گرداندن کشور داشتند به خاطر تحریم

  • عوام
   0

   اقاجون قضیه دلار از 3500 به سی هزار فرق میکنه این کار برای مبارزه با استکبار خبیس و کثیف جهان امریکا بود به قول امام جمعه یکی از شهرها به لطف خدا انقدر گرانش کردیم که خوده خبیسش نتونه بخره این یکی گرونی برای ضربه به امریکا بود عزیز

 • مردم
  0

  چرا محاکمه نمی کنید این همه پول بیت المال دزدیده اند تا درس عبرت برای دیگران باشد

 • براخاص
  0

  همه به این مشکلات و نابسامانی‌ها ودزدیها وفسادها نه فقط در دولت روحانی در همه دولتهای گذشته آگاه وواقفند،حالا دولت روحانی سرآمد همه شد،ولی این رجز خوانی ها و تکرار مکررات الان چه ارزشی دارد،به جز اینکه کار کرد سیاسی ومشغولیت ذهنی برای مردم داشته باشداگر راست میگی و مرد میدانی که مطمئنا دروغ میگی و نیستی خوب مسببین را به مراجع قضایی معرفی واستین بالا بزنین وکاری را که بر روی زمین مانده سریع انجام بدید این کار اصلا نیاز به رسانه ای شدن هم ندارد،پس اگر راست میگی بسم اله!!!!!

 • امیر1
  0

  چه کار کردند که ما گرفتار این مصیبت شدیم هر کس می اید میخورد ومیبرد گناه ما چیست چاره کار کدام است مگر ایران چقدر ثروت دارد که ای قدر بریز وبپاش می کنند و تمام نمی شود ایا به نظره شما حکومت ما شبیه حکومت امیرالمومنین است که چراغ بیت المال را برای کار شخصی روشن نمی کرد نه که نه میلیاردها دلار بیت المال را می خورند و هیچ به هیچ .کسی هم نیست که جرات کند و حرفی بزند

  نظرات شما -
  • ایران عزیز
   0

   فقط بدونيم اگر این کشور دست یکی از کشورهای جهان بود (مثل چین و روسیه و آمریکا و..... ) الان تماااااام دنیا رو آب و غذا میدادن، از بس که پتانسیل داره این کشور عزیزمون ایران هیییییییییییچ کدوم از کشورهای دیگه این منابع قدرت رو ندارن و فقط فقط ایران داره از منابع طلا و نقره و مس و اورانیوم و مراتع و آب و......

  • عوام
   0

   اقا مال خودشونه میبرن میخورند شما وقتی میری محضر یند جایی رو به نام طرف میزنی مگه دیگه مال تو است اونچه سند زدی به نام طرف مال اونه هر کاری بکنه مال خودشه حقشه ملت ایران سال 57 سند زد رفت بی کارش تموم اقایون حکومت من از طرف این مردم ساده لوح و قدر نشناس از شما عذرخواهی میکنم بخورید ببرید بپاشید مال خودتونه

 • سونامی
  0

  با توجه به اینکه بر همگان مشخص و عریان و مثل روز روشن و هویدا میباشد که تمام دولت مردان بی مرام و مجریان بی تخصص و مدیران بی لیاقت و متملقین و چاپلوسان و جارچی های بی سواد و از خدا بی خبر و دور از اعتقاد و اخلاق از هر حزب و نهاد و سازمان همگی از یک قماش بوده و از این گوشت قربانی و ارث پدر ی که برای خود به انحصار و یکه تازی و غارت مبدل کردن چیزی دیگر بر نمی تابد و ملت فلک زده تا چندصد سال دیگر باید همانند وحشت بجای مانده از کابوس حمله مغولان در عصیان و بدبختی و حقارت این جماعت معلوم الحال در شرمندگی و حسرت زندگی فلاکت بار خودرا طی کنند ، از کوزه همان طراوت که در اوست و غیر از این توقعه ای نمیشه داشت ،نیش عقرب نه از ره کین است بلکه اقتضای طبیعتش اینست .

 • کلانتر
  0

  آیا ،،،،،،،،،همه مسیولین ،جوابگوی زیر دستان خودشان هستند

 • ستارخان
  0

  بی شک ، اگر قوه قضائیه ورود نکند !با آنان هم کاسه است............... آهای آنانیکه باعث شدید خیلی از مردم این کشور شرمنده خانواده هاشون بشوند...'.....ایمان داشته باشید خداوند از دماغ و دهنتون بیرون میکشه.فک میکنیدزرنگید نه؟! صبر خدا زیاده

 • حسنی
  0

  رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که بانک مرکزی و دستگاه های نظارتی نیز با توجه به مسئولیتی که دارند باید در این زمینه پاسخگو باشند. حتما پاسخگو خواهند بود .

 • حسین
  0

  قوانین در عرض چند سال اخیر بتصویب نرسیدند مشکل در ضعف قوانین و مصوبات و دادن اختیارات کامل ب مسئولین طی سالهای دور است ک باعث ایجاد زمینه فساد و هدر رفتن بسیاری از منابع مالی شده است ، تا وقتی ک اصلاحات اساسی و جدی صورت نگیرد هر دولت و مسئول جدیدی هم در آینده روی همین ریل حرکت خواهد کرد.

 • ایرانی
  0

  این حسن خان کدخداپرست وهمدستانش درکجای کشورمفسده نداشته اندکه حالامفسده اش دز نهاده دامی مطرح میشود!؟

 • ی ط
  0

  فعلا همه چیز دست رقبای روحانی است سه قوه..... پس باید دید چطور داغ این ۸سال ریاست جمهوری روی دل روحانی میگذارند.این ریاست جمهوری را حق رئیس مجلس و رئیس جمهور وقت میدانستند که روحانی آن را غصب کرده بود. باید تنبیه اش کنند تا دیگه کسی جرات نکنه رئیس جمهور بشود.

 • کوروش کبیر
  0

  خدااااا نیاره روزی که مردم از جمهوریت این کشور ناامید بشن.... واااااای از اون روز دیگه باید فاتحه نظام رو خوند

 • جاناتان
  0

  محاکمه روحانی دیگع تبدیل به یک حرف مزخرف شده.اگر تخلف اثبات شده ای داشت تا حالا صدبار گرفته بودنش این برادران ارزشی تحریم دوست.روحانی مرد روزای سخت بود که در اوج تحریم دلار رو ۲۳تومن تحویل داد.حضرات ۳ ماهه امدن ترمز بریدن. برنج ۳۰ تومانی شده ۵۰ تومن.با شعار و فحش نمیشه مملکت اداره کرد.

  نظرات شما -
  • ماریامرادیان
   0

   انگار هشت سال حسن کلید بهت خوش گذشته عااااامووووو

  • رحیم
   0

   اولا دلار را روحانی 25500 تومان تحویل داد دوما تصمیمات اقتصادی تا نقطه اثر واقعی روی بازار حداقل شش تا یکسال طول می کشد رییسی را سال دیگر باید قضاوت کرد نه الان

  • بهکام
   0

   رکورد طلا و دلار و سکه و بورس دست خود حسن کلید لعنتی بوده و هست، تورم ۱۲۰۰درصدی هم روش.

 • فدهادی
  0

  سلام اگر راست میگویید چرا مجلس به قضیه ورود نکرد الا یک سال ونیم است مجلس بر سر کار امده وهیچ کاری برای مردم نکرده وفقط توی حاشیه بوده نه دولت قبلی نه این دولت جدید به درد این مردم نمیخورند نه مجلس فقط برای جیب خودشان کار میکنند

 • ح.پ
  0

  به خدا اگر مسول دزد نداشته باشیم ایران و مردم این مملکت راحت زندگی میکنند و نیازی به التماس کردن شرق و غرب نیست و برجام هم پاره کنند بریزند دور . برجام برای مسولین دزد یک نعمت است که هر روز مردم را سر گرم کنند و اختلاس کنند .

 • عوام
  0

  اگر فساد کرده و شما مدرک دارید باید رو کنید و اگر فقط اون دهانتون مثل همیشه باز کردید بدون مدرک و دلیل ففط حرف میزنید ببندید اون دستشویی رو گه گندش عالمو گرفته یا عدالت رو اجرا کنید بعد از مسلمانی و عدالت علی حرف بزنید و اگر کرده و سما نمیتونید در جمهوری اسلامی یک نفر که اینقدر فساد داشته رو محاکمه کنید جمع کنید این دکان اسلام رو بیشتر از ابن مردم عامه رو از دین بری نکنید

  نظرات شما -
  • ماریا مرادیان
   0

   شما چرا ناراحتی توام همراهیش کردی

  • رحیم
   0

   حتما و حتما فساد رخ داده چون دوران روحانی مملو از بی ثباتی در نرخ مرغ و گوشت و لبنیات بودیم من بیست روز قبل مرغ خریدم کیلویی 34000 تومان و دیروز از همان مغازه مرغ خریدم کیلویی 29700 تومان که با اصرار می گفت سهمیه دولتی داریم و بیایید ببرید نشان می دهد در دوماهی که رییسی آمده اتفاقات خوبی داره در حوزه کشاورزی می افتند همچنین ده درصد قیمت لبنیات در بعضی از محصولات کاهش پیدا کرده درخواست من از قوه قضائیه محاکمه شخص روحانی بعنوان سرمنشا همه فشارهای اقتصادی بی دلیلی که به مردم ایران در دوران ریاست جمهوری او بوده است

 • محمدایمان
  0

  وجدانن اسم روحانی هشت سال دیگم هروز تو خبرها هست اقای روحانی چیکار کردی داداش همه چی بکنار داستان بورس هیچ موقع نمیبخشمت

 • کاربر ناشناس
  0

  انشاالله انشاالله روحانی محاکمه خواهد شد

 • کاربر ناشناس
  0

  خبر فوری وانلاین هم باید محاکمه شوند که از دولت فساد حمایت کردند

  نظرات شما -
  • حسین
   0

   حتما شورای نگهبان هم باید محاکمه کرد بخاطر تایید صلاحیتش؟!

 • کاربر ناشناس
  0

  به زودی زود روحانی محاکمه می شود

 • عبدالله
  0

  الان که ابر و ماه و مه وخورشید و فلک در اختیار شما اصولگراهای تمامیت خواه است اگر این حرف هایتان تبلیغاتی وشانتاژ نیست بسم الله بروید ان دزدان خائن بیت المال را بگیرید وپول ملت را از حلقومشان بیرون بکشید ، اماتجربه نشان داده ۹۹ درصد اختلاسگران ودزدان حرفه ای بیت المال چون بابک زنجانی ، خسروی ، دکل خوران ، هلدینگ یاس ، موسسات وبانک های اعتباری منحل شده و.... وابسته ومرتبط با شما تمامیت خواهان هوچیگر واز خود متشکر بوده اند متاسفانه !!!

 • ضربعلی
  0

  مردم هم میدانند که فساد ریشه در کجا داره.پدر دامدار ومرغدار داره درمیاد چقدر باید کاغذ باشی باشد.الان اگر محرز شد ه هرکسی فساد کرد اورا دستگیر کنید نه فقط برکنار ویک پست بهتر به اوبدهید.انصافا اگر بدرستی نهاد های دامی توزیع شود قیمت گوشت مرغ وگوشت قرمز به نصف میرسد.آقایان وقتی مدیران فاسد میگذارید جز این هم نمیشود.آقای رییسی رییس جمهور محترم شما قول دادید جلوی مدیران فاسد را بگیرید یک یاعلی بگو واز تهران که ریشه تمام مشکلات از اون جاست ومهر تایید میزنه برای مدیران فاسد شروع کن مردم هم با شماهستند .جناحی برخورد نکن و هر کسی دستش در فساد بود نابودش کنید.فقط یک یا علی میخواهد

 • ضربعلی
  0

  من به این آقا عرض میکنم پسرم به خاطر یک وام پنج میلیونی که عضو بسیج بود بعد اینکه مسئولین بانک انصار رامهرمز اورا میفرستادن اهواز که نامه را عوض کن روز موعد گفتن باید مادرت یا پدرت بیاد که باز رفتیم ونزدیک دومیلیون داخل این گرانی خرج کردیم یکدفعه گفتن چون زیر ۱۸ سال هستی نمیشود.آیا فرزند من اگر تصادف میکرد واتفاقی براش پیش می آمد با کی بود یا خانواده ام که با او رفتن .چرا روز اول نگفتن نمیشه .این اتفاق نزدیک یکماه پیش افتاد وهنوز سفته های او وپرونده اش را هم پس ندادن .در نهادی که زیر نظر ارکان حساسی هست وقتی چنین اتفاقی می افتد دیگه بقیه جاهاکه حساب وکتاب نداره.من خودم هم یک کارگر هستم که ۶ ماه یکبار حقوق به من میدهند.چرا جلوی این بی نظمی ها را هم نمیگیرد .همین مسائل باعث میشود مردم دلسرد شوند.انصافا بعضی افراد مانند آب خوردن وامهای کلانی میگیرند در عرض چند روز.این نهادهای نظارتی چه کار میکنند.آیا نباید با چنین کارمندانی برخورد شود واز خدمت انفصال شوند وخانه نشین شوند تا عبرتی شود برای بقیه.

 • کاربر ناشناس
  0

  این هم سیاه بازی جدید سناریو را مردم قبلان خواندن

 • کاربر ناشناس
  0

  هرچرتی پ تی وازلاواکی خبری سن گواکی راندقاتی

 • هفت لنگ بختیاری
  0

  هنوز بدنه فاسد دولت روحانی در دولت آقای ریسی هست ان شاالله که آقای ریسی شر این خاین را زودتر بکند هرچند که کار دشواری است

 • ابراهیم
  0

  به نام حق تعالی فسادی که گوشت و مرغ و حتی تخم مرغ را از سفره خیلی ها گم کرد

 • کاربر ناشناس
  0

  یکی میگه محاکمه کنید اخه کی رو محاکمه کنند وقتی پای همشون تو این دزدیها گیره، هیچ جای دنیا مثل اینجا اینهمه دزدی و کلاهبرداری در سطح بالا نمیشه، چی به سر کشور امام زمان اومد!!!!!!!!!

 • علی
  0

  اگه قوه قضائیه رسیدگی نکند به تخلفات دولت روحانی آیا ترک فعل صورت نگرفته؟یا ترک فعل فقط برای قوه مجریه است و شامل قوه قضاییه نمیشود ؟ولی اگه قانون برای همه قواست باید ترک فعل قوه قضاییه را کی پیگیری کن

 • اکبر دقیق
  0

  با توجه به اینکه از اصول گراها دل خوشی ندارم...!امّا: چرا قاضی القضات بعنوان مدّعی العموم ورود نمیکند.؟؟؟؟؟؟

 • شبنم
  0

  اخر اون مغز فندقیهایی که میگن روحانی رو محاکمه می کنند، اخر مردم ساده بدبخت، کدامیک از این دزدها رو محاکمه کردند که این دومیش باشه، اگر هم محاکمه بوده کاملا فرمایشی بوده مثل بابک زنجانی قرار بود اعدام بشه چی شد تورو خدا یکم از عقلتون استفاده کنید اگر دارید

 • M
  0

  عدالت و منطق یعنی نظافت وشستن راه پله بصورت عقلانی از بالا به ...

 • ع.ا.ق.م۷
  0

  آقای رییس کمیسیون کشاورزی! از نظر ما مردم .وقتی صحبت از فساد و تخلف هر دولتمردی مثل حسن و ...میشه.همه ما به یاد آیات احکام الهی و عدا لت امام علی و...دادگاه.انفصال دایم از خدمت دولتی و زندان و گاها نیز اعدام می افتیم. لذا از شماها که چنیین ادعایی دارید.انتظارداریم. فقط مصاحبه نکنید و آمارخشک و خالی تحویل ندهید.بلکه تا حد از دست دادن جان و آبرو برای دفاع از موازین اسلام و قانون قضا و... و بدون مصلحت اندیشی و ترس از کسی برای تشکیل دادگاه و محاکمه و مجازات و...متخلفا ن مورد نظرتلاش کنید.وگرنه این حرفها به درد خودتان میخوره...

 • سانسورچی
  0

  واین قضیه بعداز پایان دوران رئیسی هم خواهد بود همانطور که برای روحانی واحمدی نژاد و......روسای جمهور قبلی هم اتفاق افتاده است چون تمام این آقایان برای خدمت به مردم نیامده اند بلکه برای بدست آوردن قدرت وبعضا ثروت پست ریاست جمهوری را اشغال کرده اند

 • نقدلی
  0

  اکثریت مجلس قبل ومجلس فعلی در اختیار شما جناح اصولگراهاست بفرمایید سکوت وعدم استیضاح وبرخورد قانونی با روحانی ودولتش در ۸ سال گذشته ترک فعل بوده است یاخیر ؟ اگربوده پس شما هم مجرم هستید اگر نبوده چرا به دیگران اتهام ترک فعل می زنید !؟

 • امیر
  0

  روحانی واحمدی نژاد زندگی ماروبابچه هامون خراب کردن زندگی نکردیم تواین سالها عمرمون سوختن... خدانابودشون بکنه

 • مهدی
  0

  متنفرم از چهره ش

 • بارانا
  0

  سلام الکی این و آن را مقصر نکنیم اولاً واردات خوراک دام و طیور فقط توسط دو شرکت اصلی و دو شرکت کمکی انجام می شود عین همین درباره قند و شکر روغن ووو داریم یعنی دولت هیچ دخالتی ندارد خوراک وارد توزیع می شود و پولش توسط شرکت گرفته می شود حتی یک دلار دولت پول نمی دهد زمانی که کار انجام شد دولت دلار یارانه ای می دهد چرا چون غیر از آن مرغ باید کیلیویی 160 الی 200 هزار تومان خرید یعنی دلار 4200 مرغ کیلیویی 22هزار تا 30هزار تومان دلار 30 هزار تومانی مرغ کیلویی چند ؟ یک تناسب ساده مشخص می کند البته قدرت خرید مردم دخالت دارد که باعث کاهش تولید و خرید می شود مشاغل از بین و سوء تغذیه بیماری ها همه باز می گردد لذا دادن دلار 4200 کار درست هست اگر هم تخلفی هست این همیشه هست دوماً تندروها بجای حل مشکل و ادامه مذاکرات برد 95درصدی ایران و فقط 5 درصدی امریکا برجامی که باعث قوی شدن پایه پول می شود دنبال بهانه ای برای ساخت اتم هستند سوماً ایران بدون نفت شکننده است و به یک کشور با پایه بی ارزش ترین پول دنیا تبدیل می شود شکر خدا گروهی مخالف برجام فهمیدن با مسافرت و گردش و سخنرانی رئیسی مشکل بیشتر می شود و دلار افزایش می یابد با منم منم حرف باد هواست جالب همه می دانند سم آدم می کشد یا ضعیف و بیمار می کند مانده ایم رئیسی چرا داره سم خوردن را یاد ملت می دهد تنها راه راه امام ره است دوستی با جهان و دوری از دشمنی و اتم بشکل بمب گویی مسئولین نظام بسمت بی اعتمادی ملت خوراک می دهند از آن روز بترسید که 20 میلیون در سال 1404 رای باطله بدهند و بهانه ای برای لشگر کشی امریکا شود ملت کارت بزنی خونشان درنمیاد سخت از نظام دلگر شدن چون تحریم دست نظام است نه روحانی نه قبلیش ن رئیسی فعلی نظام می تواند در یک ما پایه پول ملی دوبرابر با ارزش و دلار را به 15زار تومان برساند / نظامی که دایه دنیا داشت ایران ثروتمند ملتش 35میلیون عضویت در کمیته و بهزیستی ثبت نام کردن ملتی که معلمش 3میلیون تا 4میلیون می گیرد چه می کنند این مسئولین تندروها رئیسی باید بداند مردم آتش زیر خاکسترند با شعورشان بازی نشود و از هویچ و چماق استفاده نکند برود مردانه مذاکره کنند خجالت می کشند می ترسند استعلال ندارند و کاملاً فهمیدن روحانی و ظریف مذاکرات بهترین راه حل است در ضمن در این دو هفته گرانی تا 100درصد دیده می شود فاتحه خوانی سر قبر حافظ بزرگوار زمانی معنا دارد که با ارزشترین پول خلیج فارس باشیم با چهار تا نیرو نیابتی هواپیمای زمان شاه نمی شود چون ترکیه امپراطوری شکل داد با یک حرکت امریکا چه می شود؟ تنها راه موفقیت از منش و رفتار دموکراتهای چون بایدن استفاده کرد یادمان نره ترامپ خارج شد ولی ما برجام کشتیم یادمان نره صدام جنگ شروع کرد ولی ما 5 سال ادامه اش دادیم حرکات و رفتار ما تحریم بین المللی و دخالت مستقیم نظامی ناتو را همراه دارد رئیسی گویی خیلی سفر به اون حال می دهد و شایدم می داند سال 1404 رای نمیاره چون مردم خیلی ازش نا امید شدن حرکات تند به خودمان ضربه می زند ایرانی باید منطق داشته باشد

 • اواره
  0

  معلوم است شیخی که فقط به رنگ ریش وعبا و قبایش می پردازد و حال نداشت باسن مبارکش را از روی صندلی ریاست جمهوری بلند کند چگونه می توانست با فساد مبارزه کند.

 • ح-شمسي
  0

  اينها حرف است يا سند داري؟ اگر سند داريو مدارك داريد سريعا اقدام نمائيد. چرا فقط بيان ميشود فلاني فاسد بوده و هيچ اقدامي نميشود؟!!!

 • ممد
  0

  رییس کمیسیون محترم مجلس شما چرا اموالتون رو سری و امنیتی کردین؟؟؟؟ هاآآآآآآآآ؟؟

 • م
  0

  همتون دزد گدازاده تازه به دوران رسیده اید که فقط با باج دادن به این و ان به منصب میرسید و هیچ کاری نمی توانید انجام دهید