دوره زبان فرانسه

زبان فرانسه یکی از زبان های اصلی حال حاضر در دنیا است به طوری که در بیش از ۷۰ کشور در جهان از این زبان استفاده می شود.

امروزه بسیاری از دانشجویان ایرانی قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد در کشور فرانسه دارند اما طبیعی است که برای این کار نیاز به فراگیری دوره زبان فرانسه خواهد بود به همین دلیل برگزاری این دوره ها در دانشگاه های داخلی فرانسه برای علاقه مندان برگزار می شود.

البته توجه داشته باشید که برای کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را ندارند و تنها بر اساس علاقه به دنبال گرفتن مدرک زبان فرانسه هستند، در داخل کشور نیز دوره هایی برگزار می شود. در ادامه راه با ما همراه شوید تا هر آن چیزی که لازم است درباره دوره زبان فرانسه بدانید را در اختیار شما همراهان عزیز قرار دهیم.

فراگیری دوره زبان فرانسه
دوره هایی که در کشور فرانسه برگزار می شود برای کسانی که به دنبال یادگیری زبان این کشور هستند بسیار مفید و البته ارزشمند خواهد بود چرا که بر اساس مدرک این دوره ها می توان برای دریافت ویزای دانشجویی و یا هر ویزای دیگری در کشور فرانسه اقدام کرد. در این دوره ها بهترین اساتید آموزش زبان فرانسه حضور دارند تا با بهره گیری از بهترین متد ها، زبان این کشور را به دانشجویان خارجی آموزش دهند.

از مزایای فراگیری دوره زبان فرانسه در این کشور این است که در کنار آموزش زبان، به آموزش فرهنگ کشور فرانسه نیز پرداخته می شود و به همین دلیل دانشجویانی که این دوره ها را گذرانده اند به سادگی می توانند ادامه روند گرفتن ویزا را پیگیری کنند.

آشنایی با لهجه و گویش فرانسوی زبانان نیز از دیگر مزایای دوره زبان فرانسه است که همین موضوع نیز خود شرایط زندگی در کشور را ساده تر می کند. این دوره ها در دو ترم ۴ ماه و نیمه برگزار می شود که در هر بازه زمانی قابلیت ثبت‌نام دارد اما چیزی که مشخص است این است که پس از تکمیل مدارک به مدت ۳ تا ۶ ماه به شخص فرصت داده می شود که در کشور فرانسه حاضر شده و در کلاس ها شرکت کند.

پیش نیاز های لازم برای شرکت در دوره زبان فرانسه
کالج های دولتی و خصوصی که در کشور فرانسه اقدام به پذیرش دانشجو برای آموزش زبان فرانسه می کنند، یک سری شرایط لازم را به متقاضیان اعلام می کنند که این شرایط عبارتند از:

· شرط سنی:
از لحاظ سنی یک سری شرایط برای متقاضیان شرکت در دوره زبان فرانسه اعلام شده است که این شرایط سنی بستگی به میزان تحصیلات متقاضی دارد؛ به این معنا که متقاضیان دارای مدرک دیپلم حداکثر ۲۴ سال، دارندگان مدرک کاردانی حداکثر ۲۶، دارندگان مدرک کارشناسی حداکثر ۳۲ و همچنین دارندگان مدرک کارشناسی ارشد حداکثر باید ۳۹ سال سن داشته باشند.

· گپ تحصیلی:
هر متقاضی که درخواست شرکت در دوره زبان فرانسه را داشته باشد باید نهایتا ۶ سال از اخذ آخرین مدرک تحصیلی او گذشته باشد.

· تمکن مالی:
متقاضی شرکت در دوره زبان فرانسه باید به لحاظ مالی دارای تمکن کافی باشد و برای این کار نیاز به ۷۰۰۰ یورو خواهد بود.

· میزان آشنایی با زبان فرانسه:
برای شرکت در این کلاس ها هیچ الزامی به داشتن مدرک زبان مرتبط نیست اما معمولا متقاضیانی که آشنایی نسبی با این زبان داشته باشند، امتیاز بیشتری برای گرفتن ویزا و اخذ پذیرش در فرانسه دارند.

هزینه های ثبت‌نام در دوره زبان فرانسه
دوره زبان فرانسه در این کشور در دوره های زمانی متفاوت و در مراکز مختلفی برگزار می شود که بر حسب این شرایط هزینه های های متفاوتی نیز خواهد داشت. هزینه های نهایی برای پذیرش در این دوره ها بین هزار تا ۴ هزار یورو متغیر است که همانطور که گفتیم مراکز مربوطه بر حسب شرایطی که برای متقاضیان مهیا می کنند، هزینه های متغیری نیز به آن ها اعلام می کنند. لازم به ذکر است که کسانی که این دوره ها را با موفقیت پشت سر بگذارند می تواند در این کشور به صورت کاملا رایگان به ادامه تحصیل بپردازند و یا اینکه در این کشور به کار مشغول شوند.

مزایای شرکت در دوره زبان فرانسه در این کشور
شرکت در این دوره های زبان به معنای واقعی یه فرصت درخشان و یک نقطه اوج در زندگی افراد خواهد بود چرا که به واسطه موفقیت در این راه می توان مسیری کاملا متفاوت و البته موفق داشت. مزایای شرکت در دوره زبان فرانسه عبارتند از:

· اولین مزیتی که می توان برای فراگیری زبان فرانسه در دوره های زبان این کشور نام برد، قرارگیری در یک محیط فرانسوی زبان است که این مسئله قطعا تاثیر مستقیمی بر روند یادگیری لهجه فرانسوی خواهد داشت.

· هزینه شرکت در این کلاس ها چندان زیاد نخواهد بود.

· شرایط زندگی برای زبان آموزان حاضر در این کشور بسیار مناسب است به طوریکه حتی کمک هزینه هایی هم برای آسان شدن معیشت آن ها در نظر گرفته شده است.

· با شرکت در دوره زبان می توان به راحتی با فرهنگ مردم این کشور نیز آشنا شد.

· زبان آموز پس از موفقیت در این دوره ها می تواند برای گرفتن ویزای تحصیلی و یا ویزای کاری اقدام کند.

مقایسه دوره زبان فرانسه در فرانسه و کانادا
· دوره زبان فرانسه در کشور کانادا نیز برگزار می شود به همین خاطر اگر بخواهیم هزینه این دوره ها را در دو کشور با هم مقایسه کنیم باید بگوییم که دوره هایی که در کشور کانادا برگزار می شود دارای هزینه بالاتری بوده به طوریکه این هزینه از ۹ تا ۱۴ هزار یورو متفاوت است و این در حالی است این هزینه در کشور فرانسه بین ۲ تا ۴ هزار یورو خواهد بود.

· مردمانی که در کشور فرانسه زندگی می کنند قطعا به زبان فرانسوی مسلط هستند اما آمار نشان می دهد که تعداد افرادی که در کانادا به زبان فرانسوی تکلم می کنند کمتر از ۲۰ درصد است.

· لازم به ذکر است که متقاضیان برای فراگیری دوره زبان فرانسه ملزم به دریافت ویزای تحصیلی هستند که این ویزا از طریق سفارت کشور مقصد امکان پذیر است. حال آنکه سفارت فرانسه در کشور ایران دایر است و به راحتی متقاضیان می توانند ویزای مربوطه را دریافت کنند اما در مقابل متقاضیانی که قصد فراگیری دوره زبان فرانسه را در کشور کانادا دارند با چالش های روبرو هستند چرا که سفارت کانادا در کشور ایران دایر نیست و به همین خاطر باید به یکی از کشور های همجوار که سفارت کانادا دارند مراجعه کنند.

· زندگی در کانادا نسبت به زندگی در فرانسه هزینه برتر است به طوریکه در کشور فرانسه هزینه حدودی ۵۰۰ یورو و در کشور کانادا هزینه حدودی ۱۵۰۰ دلار برای زندگی در یک ماه نیاز است که البته این برآورد هزینه نسبت به سبک زندگی افراد متفاوت خواهد بود.

و در پایان
اگر به دنبال ادامه تحصیل در فرانسه هستید و در این راه به مشاوره نیاز دارید باید بگوییم که موسسه سروش فردا آماده است تا با بهره گیری از علم روز دنیا نسبت به تمامی مراحل گرفتن ویزا تا دریافت اقامت شما را همراهی کند. همچنین اگر می خواهید به مقاله کامل در این رابطه دسترسی پیدا کنید، از شما دعوت می کنیم که به سایت سروش فردا مراجعه نمایید.

3931

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید