پیش بینی ضرر ۱۱۳ میلیارد دلاری کرونا به ایرلاین‌ها در سال ۲۰۲۰

انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) پیش بینی می‌کند تاثیر شیوع ویروس کرونا بر حمل و نقل هوایی بین ۶۳ تا ۱۱۳ میلیارد دلار در سال جاری میلادی باشد که بستگی به میزان گسترش این ویروس دارد.

به گزارش رویترز، شیوع ویروس کرونا ۱۱۳ میلیارد دلار از درآمد خطوط هوایی مسافربری را در سال جاری میلادی کاهش می‌دهد.

رئیس خط هوایی ساوت وست آمریکا گفت کاهش شدید تقاضا برای سفرهای هوایی به خاطر ترس است مانند آنچه پس از ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ اتفاق افتاد.

گری کلی، مدیرعامل هواپیمایی ساوت وست در یک کنفرانس هوانوردی در واشنگتن گفت: «ما نمی توانیم قیمت ها را پایین بیاوریم این کار فایده ای ندارد».

وی پیشتر گفته بود: «واقعه یازدهم سپتامبر یک مسئله اقتصادی برای سفر نبود، بیشتر مربوط به ترس می‌شد. این بار هم همین اتفاق افتاده است. به نظر من هر دو مسئله در کاهش مسافرت‌ها دخیل هستند. احساسی مانند یازدهم سپتامبر به وجود آمده است».

«ولی خوشبختانه به زودی این شرایط را پشت سر می گذاریم».

انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) پیش بینی می کند تاثیر شیوع ویروس کرونا بر حمل و نقل هوایی بین ۶۳ تا ۱۱۳ میلیارد دلار در سال جاری میلادی باشد که بستگی به میزان گسترش این ویروس دارد.

یاتا دو هفته پیش میزان زیان شرکت‌های هواپیمایی را ۲۹ میلیارد دلار پیش‌بینی کرده بود.

پیش بینی ضرر ۱۱۳ میلیارد دلاری کرونا به ایرلاین‌ها در سال ۲۰۲۰

شیوع ویروس کرونا اواخر سال گذشته میلادی از چین آغاز شد و حالا به بیش از ۸۰ کشور دنیا راه یافته ومحدودیت هایی برای سفر به وجود آورده است. این ویروس تا حالا جان بیش از ۳۳۰۰ نفر را گرفته و ده‌ها هزار نفر را مبتلا کرده است. افزایش ترس از همه گیر شدن ویروس کرونا می‌تواند اقتصاد جهان را وارد رکود کند.

شرکت های هواپیمایی در سراسر دنیا تعداد پروازها و قیمت ها را پایین آورده‌اند و هشدار داده اند درآمد آنها کاهش چشمگیری خواهد داشت.

برایان پیرس، اقتصاددان ارشد یاتا گفت: « بسیاری از خطوط هوایی حاشیه سود دهی بسیار پایین و بدهی بالایی دارند. یک شوک مالی مانند این می تواند بسیاری از آنها را در شرایط بسیار سختی قرار دهد».

هواپیمایی ساوت وست آمریکا هشدار داد همه گیر شدن ویروس کرونا می تواند تا ۳۰۰ میلیون دلار از درآمد آن را در سه ماهه اول سال میلادی جاری کم کند.

منبع: خبر آنلاین

22

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید