رشته تحصیلی دکتری امر به معروف و نهی‌ از منکر راه اندازی می‌شود

رییس قرارگاه احیای بینش امر به‌ معروف و نهی‌ از منکر گفت: قرار است رشته‌ای در مقاطع ارشد و دکتری به‌ عنوان رشته امر به‌ معروف و نهی‌ از منکر راه‌اندازی و محتوای درسی در این زمینه تولید شود.

دکتر مهران صمدی یکشنبه شب در وبینار اولین جلسه‌ی مجازی تبیین رویکردهای جدید ستاد امر به‌ معروف و نهی‌ از منکر که توسط دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان‌ رضوی برگزار شد افزود: اعضای هیات علمی متخصص و علاقه‌مند می‌توانند در زمینه تولید محتوای کتابهای آموزشی این رشته با ستاد امر به‌ معروف و نهی‌ از منکر کشور همکاری کنند.

وی ادامه داد: وقتی‌که بحث ۲ فریضه امر به معروف و نهی از منکر مطرح می‌شود بلافاصله ذهن‌ها به سمت مقوله حجاب و عفاف می‌رود در صورتی‌که عرصه این ۲ فریضه به‌ مراتب گسترده تر از حجاب و عفاف است.

او اضافه کرد: حجاب و عفاف خیلی هم مهم است اما عرصه‌های دیگری هم هست که ما نباید از آنها غفلت کنیم به‌عنوان مثال اگر امروز به یک هموطن توصیه می‌کنیم که ماسک بزند یا اگر به یک عابر می‌گوییم از خط عابر یا پل عابر پیاده تردد کن داریم امر به‌ معروف می‌کنیم و اگر به یک هم‌وطن می گوییم که سفر غیرضروری نرود یا اگر به یک راننده گفته می‌شود که چراغ‌قرمز را رد نکن یا اگر به یک کاسب توصیه می‌کنیم که گرانفروشی نکند یا اگر به یک همسایه توصیه می‌کنیم که با آب شرب ماشین را نشوید داریم نهی‌ از منکر می‌کنیم.

وی در خصوص توضیح رویکرد جدید ستاد امربه‌ معروف و نهی‌ از منکر کشور ادامه داد: عرصه‌های فریضتین در تمام عرصه‌های زندگی ساری و جاری است و مصداق دارد برای همین، اولین گامی که می‌خواهیم برداریم این است که تبیین کنیم که عرصه‌های ورود فریضتین کجاست؟ و اولویت‌ها چه چیزهایی هستند؟

رییس قرارگاه احیای بینش امر به‌ معروف و نهی‌ از منکر گفت: کسی که می‌خواهد امر به‌ معروف و نهی‌ از منکر کند باید دانش داشته باشد اعضای هیات علمی در رشته تخصصی خودشان دانش دارند به طور مثال یک دکترای اقتصاد می‌تواند در حوزه های احتکار، گرانفروشی و بانکداری ورود کند و یک دکترای محیط‌زیست می‌تواند در حوزه های جنگل خواری، کوه‌خواری، معدن، شهرسازی یا فاضلاب‌های شهری ورود پیدا کند و یک دکترای مهندسی عمران می‌تواند در حوزه ساخت‌ و ساز و کم‌کاری‌ها و غفلت‌ها و سوء استفاده‌هایی که می‌شود حاکمیت را امر به‌ معروف یا نهی‌ از منکر کند.

صمدی افزود: فلسفه تشکیل این گروه‌های مطالبه‌گری توسط اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی، تشکیل گروه‌های مطالبه‌گری و گشت ارشاد مسوولان است. یعنی این‌ها می‌آیند از مسوولان مطالبه‌گری می‌کنند و غفلت‌ها و ترک فعل‌ها و اشکالات را متذکر می‌شوند.
وی ادامه داد: در گام اول می‌بایست یک تفاهمنامه‌ای بین دانشگاه آزاد اسلامی و ستاد امربه‌ معروف و نهی‌ از منکر خراسان رضوی امضا شود که کارشان این باشد که در حوزه دانشی، بینشی، حقوقی و معاضدت‌های قضایی ستاد و قرارگاه را حمایت و کمک کنند.

رییس قرارگاه احیای بینش امر به‌ معروف و نهی‌ از منکر گفت: بعد از امضای تفاهمنامه، شرکت همکاران در دوره‌های امر به‌ معروف و نهی‌ از منکر است تا از نظر علمی، دانشی و معرفتی کاملاً اشراف پیدا بکنند و با آداب، مراتب، مراحل و نحوه ادای فریضتین آشنا بشوند چون گاه افرادی که در این حوزه‌ها تخصص و اشراف ندارند به نیت امربه‌ معروف وارد می‌شوند ولی در عمل مرتکب منکر می‌شوند.

صمدی افزود: کار بعدی جمع‌آوری شبهات است چرا که به طور قطع دانشجویان شبهاتی خواهند داشت و همچنین اعضای هیات علمی سوالاتی خواهند داشت که ما مایلیم که این پرسشها جمع‌آوری شود تا اینها را به نزد آقای گلپایگانی دبیر و قائم‌ مقام ستاد امر به‌ معروف و نهی‌ از منکر کشور تقدیم کنیم و ایشان به این شبهات پاسخ دهند.

وی ادامه داد: نکته بعدی که می‌خواهیم انجام شود این است که انتظار داریم هدایت پایان‌نامه‌ها به سمت موضوعات میان رشته‌ای برود و تا پایان سال ۱۴۰۰ در حوزه مهدوی هزار پایان‌نامه و رساله و در حوزه فریضتین حداقل در هر استان سه رساله به این سمت هدایت بشود نه این‌که دفاع بشود بلکه عنوان تصویب بشود و دانشجو شروع به تحقیق کردن کند.

رییس قرارگاه احیای بینش امر به‌ معروف و نهی‌ از منکر کشور گفت: اقدام بعدی که بسیار مهم است تشکیل گروه‌های مطالبه‌گری است که کسانی که مایلند گروه‌های مطالبه‌گری را تشکیل بدهند می توانند به سایت "میدان مطالبه" رجوع کنند و شیوه‌نامه را مطالعه کنند.

صمدی افزود: مرکز پژوهش‌های مجلس هرسال اولویت‌ها و مشکلات هر استان را به تفکیک منتشر می‌کند که گروه‌های مطالبه‌گری می‌توانند با استفاده از همان اولویت‌ها حوزه کاری و مساله را انتخاب و در سایت میدان مطالبه ثبت‌نام کنند که طی ۱۰ روز مجوز خواهند گرفت که این مجوز به‌صورت قانونی و رسمی از طرف ستاد امر به‌ معروف و نهی‌ از منکر کشور و از طریق استان به دستشان خواهد رسید و رسماً مطالبه‌گری خواهند داشت.

وی ادامه داد: در ستاد امر به‌ معروف و نهی‌ از منکر هم معاونتی به اسم معاونت علمی و آموزشی تشکیل‌ شده است که کار این معاونت تهیه محتوای آموزشی برای گروه‌های مطالبه‌گری است و قرار است واحد درسی تعریف بشود و این واحد درسی در دانشگاه‌ها تدریس بشود.

منبع: ایرنا

70

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 70
 • شهاب
  0

  بهتره یه رشته درموردشناخت ذات واقعی آخوندهابذاریدتاملت بفهمدچه برسش آمده

 • ناشناس
  0

  خنده داره !!! معروف !!! منکر !!! همه دارن می بینن که معروف چی بود ومُرد؟؟ ومنکرچی هست و موند؟؟

 • بسیجی عاشق رئیسی
  0

  فارغ التحصیل بنام دکتر در ایران صدا میکند و این آقایان و خانم ها دکتر دکتر بعنوان وزیر یا مدیر کل در دولت انقلابی جهادی مومن متعهد ایت الله رئیسی استخدام میشوند

 • هیچ کس
  0

  خاک دو عالم بر سرتان

 • مهدی
  0

  چرا رشته علوم انسانی تا این حد، دستکاری میشه؟

 • ناشناس
  0

  باسلام ببخشیدستاداحیاء امربه معروف ونهی ازمنکربامیلیاردها هزینه بااین وضع اقتصادی چه کارکرده دوباره دراین موضوع میخواهیدهزینه میلیاردی رودست دولت وملت بگذارید

 • غلام
  0

  خدا را شکر دیگه مشکل کشور با این اقدام انقلابی حل شد .

 • محسن
  0

  خخخخخخخ چند سال دیگه به رییس جمهور یا نماینده مجلس یا وزیر و استاندار مملکت بگی مدرک تحصیلیتون چیه؟ میگه: دکترا دارم. دکترای امر به معروف و نهی از منکر خخخخخخ خدای ما را از این جهالت خانه و سیرک ایران، به سوی بلاد کفر نجات بفرما

 • خشی۹۸
  0

  دکتری تف به صورت مردم انداز هم درست کنین

 • کلاه قرمزی
  0

  چی شده این آخوندها از القاب حجت الاسلام و آیت الله افتادن به دکتر. مثلا دکتر ابوبکر بغدادی.

 • ناشناس
  0

  چرا مراجع دین شناسی و دانشمندان متدین از مهم ترین وظیفه ی دینی خود غفلت می ورزند؟؟؟!!! --- اگر هر دانشمند متدین آگاه به شناختهای محکم و مفصل قرآن تنها منبع اصیل و خدشه ناپذیر و تحریف نشده ی دین خدا را قرآن کریم می داند و اگر اعتراف دارد شناختهای خدشه ناپذیر این کتاب آسمانی اصول قانون اساسی اسلام اند ، مهم ترین وظیفه اصلی و اولیه این داشمند و همه ی دانشمندان مسلمان در حق دین خداوند بمانند وظیفه ی دینی اصلی پیامبر اسلام در ابتدای بعثت تا آخرین روزهای حیات مبارک ایشان در مدینه ؛ دفاع از دین خدا و از شناختهای محکم و مفصل قرآن با مبارزه ی قرآنی عالمانه ی پیوسته علیه من در آوردیها و خرافات و جعلیات روز افزون بشری متضاد با این شناختهااست . باید بدانید و اعتراف کنید که من در آوردیها و خرافات و جعلیات اهداف و اصول الهی این تنها قانون اساسی دین اسلام را در تضاد بامحکمات مفصل قرآن و در تضاد با اصول احکام استدلال عقلی با اصراری جنون آمیز و با ابتکار روز مره ی ابتکار مراسم و مناسک و شعایر من در آوردی بشری برای دین و مذهب با نادیده گرفتن شناختهای محکم و مفصل قرآن از صدر اسلام تاکمون این اصول الهی و علمی دین داری و مذهب داری این شناختها را واژگون و وارونه و قرآن ستیز و خرد گریز و بیگانه با قرآن تبدیل کرده و اصالت الهی دین خدا را با افزوده های غیر قابل اثبات بشری آلوده و نابود ساخته است . ترویج من در آوردیها و خرافات و جعلیات روز افزون بشری بی هیچ بازدارنده علمی و قانونی قرآن گرای لازم برای دفاع از دین و مذهب ؛ دین خدا و مذهب توحیدی اهل بیت را در چشمان همه ی خرد ورزان جهان غیر قابل اثبات و درک ناپذیر و بدنام و منفور می سازند. این وضعیت فاجعه بار که دین و مذهب را در خود در نوردیده است ، دین داران وفا دار به دین و مذهب را در زمینه دفاع از دین و مذهب ، با سکوت مراجع دین شناسی و مذهب شناسی و خود داری این مراجع از روشنگری قرآنی در این زمینه ؛ سر در گم و خلع سلاح می کند و نا امید می سازد. در دوران حکومت دینی نظام ج.ا.ا که مهم ترین و نهادینه ترین وظیفه آن دفاع سازمان یافته ی عالمانه ی قانون مند و ضابطه مند همیشگی از اصالت الهی دین و مذهب است ؛ هیچ توجیه و هیچ مصلحت اندیشی ی برای این سکوت و غفلت و یا بی تفاوتی ، که در مقابل رواج روز افزون من در آوردیها و خرافات و جعلیات انجام می گیرد و محکمات مفصل شناختهای قرآن را نادیده می گیرد و این محکمات را بی اثر می کند و دین قرآنی خدا و مذهب توحیدی تشیع علوی نهج البلاغه ای را بدنام و منفور می سازد ، هرگز پذیرفته نیست.

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   هی زززززززااااات به نظرت.چشم نخوری گوگول.

 • حامد
  0

  آقا به ترتیب حروف الفبا پیش بروید دکتری اخذ زکات خمس حج و جهاد . . . بعد نهی از منکر

  نظرات شما -
  • سامی
   0

   مرسی حامد با حال بود ولی به ترتیبه دیگه امر به معروف ( آ ا ) ترتیب حروف الفبا رو هم نمیدونی

 • ایرانی آباد و آزاد
  0

  دنیا داره کجا میره و چه رشته های علمی و فنی و روزی را ایجاد میکنه و ما هم برای اشتغال کاذب و مفت خوری بعضی ها که کار مفید و با ایجاد ارزش افزوده بلد نیستند و هیچ فایده ای جز اذیت و فضولی در زندگی مردم ندارد دنبال ایجاد چه رشته های مزخرفی هستیم!!!!! سالها باید طالبانی و داعشی زندگی کنیم و همچنان پائین تر از جهان سومی متاسفانه با این افکار و ساختار و سیاست متحجر و به گل نشسته و عقب افتاده و دنیا و مردم ستیز !!!

 • ناشناس
  0

  این که دکترا و مدرک نمیخواد !!! ریش چندتا انگشتر بزرگ جای مهر بر پیشانی کفایت میکنه

 • علی
  0

  باعث تاسف است.البته برا گرفتن حقوق و مزایا و ارتقای شغلی ریاکاران خیلی خوب است.از امارت اسلامی طالبان هم کمک بگیرید و بورسیه هم به انها بدهید.

 • امیر
  0

  که چی امر به معروف ونهی ازمنکر ماروبه این روز انداخته است

  نظرات شما -
  • محمد
   0

   اتفاقا سکوت و امر و نهی نکردن مملکت رو به این روز انداخت

  • شهروند درجه ۳
   0

   این کاربر محمد رو بزارید مشکلات مملکت رو خل کنه ، اربابانش در ۴۲ سال گذشته نتونستند ، شاید این بتونه .

 • ناشناس
  0

  الله اکبر این همه جلال، الله اکبر این همه شکوه !!!!

 • مانند خورشيد
  0

  سلام پيشنهاد مي كنم ابتدا كارشناسي "صداقت" ارايه كنند بعد براي تحصيلات تكميلي و "گفتار درماني" و براي پست هاي مديران ارشد نظام (نخبه ها) داشتن دكتراي امر به معروف را الزامي كنند

 • حسین
  0

  طالبان به سبک مدرن

 • منتقد
  0

  عین رشته مداحی که در دانشگاه های مزخرف و تولید مدرک نه تولید علم و دانش علمی و کاربردی ایجاد کردند... همواره سیاست های نظام و حکومت و مجلس انقلابی !!! طوری است که مردم را اذیت و رودروی هم قرار دهد و مفت خوری عده ای را گسترش و توجیه کند....

 • عبدالمجیدسجادیان
  0

  ههههههخ حوزه نتونست کاری منه الان رشته امربه معروف تاسیس میخوان بکنند کمونیست های متحجر بروید چاره ای دیگری بی اندشید غارت بیت المال دست بردارید

 • دن کیشوت
  0

  مسوولین نظام همه فوق دکترا هستند در رشته های : اختلاس، ریا کاری، شهوترانی، دروغ و دغل، چپاول بیت المال، کلاهبرداری و...، اسم این دکترای جدید را هم اشتباه گذاشته اند، اسم درستش : امر به منکر و نهی از معروف می باشد و اولین مدرک دکترای این رشته را هم جناب سعید طوسی دریافت کرده و به درجه استادی دانشگاه امام صادق رسیده و دستی به سر و گوش دانشجویانی کشیده که به برکت آن همه وزیر و رئیس شده اند.

 • علیرضا
  0

  فارغ التحصیلان دانشگاه امام صادق . امام حسین گردانندگان مدیریتی کلان این کشورند که متاسفانه بخاطر بی سواد بودن و عدم تخصص کشور را به تباهی کشاندند .

  نظرات شما -
  • حسن
   0

   اربعین توپ و شیطون بلا

 • ناشناس
  0

  یک دزدی و تقلب دیگر

 • ناشناس
  0

  کار دکتر طوسی سکه شد .

 • شهروند
  0

  رشته زرشک شناسی رو هم اضافه کنید در کنارش . زرشک خیلی خاصیت داره ، صواب هم داره .

 • ناشناس
  0

  دقیقا چه کسانی را میخایین امر به معروف ونهی از منکر کنید؟؟ لابد قشر ضعیف یا مسولان دو رو؟؟

 • حجت الاسلام پناهیان
  0

  از مسوولین خواهشمندیم رشته های زااااارررررت و قوااااااااررررررررت را هم به دروس حوزه های علمیه و عملیه اضافه کنند.

 • کاوه آهنگر
  0

  احتمالا به جای دانشجو باید بگن نصیحت چی/ ترک دنیا به مردم آموزند خویشتن سیم غله اندوزند

 • عوام
  0

  درود و سپاس که دارید اسلام واقعی و جهان شمول رو ارائه میکنید من به نوبه خود از تمام مسئولان نظام تشکر و قدردانی میکنم که ادامه تحصیل ما و ارائه خدمت به اسلام و مسلمین رو فراهم نموندن این رشته حتی از رشته پزشکی واجب تر است برای مردم و نظام

 • شهرام.ر
  0

  بعداز این شاهد «دکتر شعبان بی مخ های» فراوانی خواهیم بود.

 • علی
  0

  مگر در ولایت اسلامی کم متخصص امر به معروف در حد دکتری داریم یعنی حضرات ایات عظام و نوچه ای انان حجج اسلام نمی توانند بجای گفتن روایات من در اوردی و جعلی و بجای دخالت در سیاست مملکت روی منابر وظیفه خود را که همان امر به معروف است انجام دهند . این طور که پیش میرود بزودی دکان جدیدی بنام وزارت امر به معروف شروع بکار می کند .

 • پیام
  0

  بعد از ۴۳ سال هشتاد میلیون ایرانی فارغ التحصیل شدن ومدرک امربه معروف ونهی ازمنکروگرفتن . به امید روزی که طناب داربه گردن دزدان وسگ صفتان شیادان انداخته بشه وعدالت امربه معروف ونهی ازمنکربرای جهانیان اشکارشود ایرانی شایسته گرانی وخجالت کشدن ازخانواده نیست تاکی اختلاص تاکی دزدی معادن طلا تاکی خالی کردن جیب مردم فقیر ...

  نظرات شما -
  • دوستدار حیوانات
   0

   سگ حیوان با وفاست این شیادان را با خودشان مقایسه کنیم.از صمیم قلب به حیوانات احترام بگذاریم و در حد توان غذایشان دهیم.

 • طهماسبی
  0

  میخوای دکترای امر به معروف و نهی از منکر بگیری حتما تخفیف هم داره حتما قسطی هم میدند خوب بگو میخوام برم دانشگاه امام صادق دیگه

 • کبری خانم
  0

  دکترای فضولی در زندگی مردم.

 • کوک
  0

  اونوقت ، مطب هم میتونند ، بزنند

 • ...
  0

  حرفم دیگه نمیاد،

 • ب
  0

  هیچ امر به معروف کنی را ندیدم که به دزد ها ، نزول خوار ها ، اختلاس گران ، املاک نجومی ببخش ، مفت بگیران ، مدرک تقلبی ها ، وطن فروشان و... اعتراض کند

 • بهروز جعفری
  0

  دکتری دعا نویسی فارغ التحصیل از دانشگاه نهج البلاغ استخدام در وزارتخانه کشور

 • رحمان
  0

  هركس ريشش تا زانو وتسبيحش تا مچ پا وپيشانيش جاى يكسر قندونسوخته باشه اون ديگه فوق دكترا داره

 • مهدی
  0

  رشته مورد نیاز برای ما شناسایی سیره حقیقی رسول اکرم صلوات الله علیه است. انچه که ما از زمان کودکی در وصف رفتار ایشان شنیده بودیم اگر ایشان با همان سیره در عصر کنونی حاضر شود احتمالا مشمول نهی از منکر آقایان می شود.

  نظرات شما -
  • مجید
   0

   گفتی سیره پیامبر. دلت خوش است برادر. این روزها تنها چیزی که به آن عمل نمیشود و فراموش شده است سیره پیامبر اکرم (ص). اگر به سیره پیامبر عمل میشد و ضعمان این نبود.

 • مرجان
  0

  اونوقت تا الان مگه اونایی که دروس حوزوی میخوندند دقیقا درس چی میخوندند؟

 • حسین
  0

  بالاخره اگر بدرد هیچ جایی نخورد، در دو جا خوب است. یک اینکه بعضی از آقایان که دکتری ندارند و بدینوسیله دکتر می شوند برای انتخابات بعد مجلس و ریاست جمهوری، البته اگر در دانشگاه امام صادق برگزار شود قطعا موفق تر خواهند بود. دوم اینکه صدا و سیما برای برنامه های خودش احتیاج به کارشناس دارد و اینها چون دکترای امر به معروف و نهی از منکر دارند پس در هر حوزه ای می‌توانند کارشناسی کنند.

 • شهروند۱
  0

  ای بدبختی ، آقایان شکمشون سیره اگر تونستید زمینه ازدواج جوانان را فراهم کنید بهترین امر به معروف و نهی از منکر است .

 • حسن
  0

  دکتری آب در هاون کوبیدن هم بگذارید

 • قادری
  0

  وقتی گفتند زندان دانشگاه است حالا معنا پیدا میکند چون تمامی کسانی که از مال مردم دزدیدند حال میتونه مدرک هم بگیرند و ارشادبشن.چون تعداد داوطلبان برای حضور در دانشگاه بسیار زیاد است باید حق تقدم در دزدیها مدنظر باشد.

 • البب
  0

  واقعا واحدهاش چیه؟ مثلا یک دختر برمیدارین میارین وسط کلاس و چندتا گشت ارشاد و تا میتونید اعمال قانون روی اون انجام میدید؟ :))))) واقعا به فارغ اتحصیلان این رشته باید گفت “ دکتر ،برو دکتر”

 • حسنی
  0

  مجسم کنید میخوان یک نفر را حد یا شلاق بزنن. و نمی زنن . میگه اقا چرا معطلید ? مامور میگه : آخه هنوز دکتر امر به معروفش نیومده . به کجا رسیدیم .

 • پیشگو
  0

  ... و دیگر هیچ...

 • ناشناس
  0

  دکتری طالبان هم بزارید

 • آلن
  0

  در این رشته جدید آموزش مقابله با اعتراض ، استفاده از باتوم و گاز اشک آور ! هدف گیری سر و سینه ! جنگ روانی وتبلیغات کاذب و .... آموزش داده میشه! کلاس های عملی هم در کهریزک برگزار میشه !

  نظرات شما -
  • الف
   0

   اسید پاشی و با تفنگ ساچمه ای زدن خانم ها در اصفهان فراموش شد ...

 • رضا
  0

  خدا را شکر دکتر کم داشتیم احتمالا چند واحد فضولی اندر فضولات و چند واحد عملی اسید پاشی آتش به اختیار هم دارند

 • رحیم اب شنگولی
  0

  با رتبه زیر ۱۰۰۰ میشه قبول‌شد؟؟

 • ناکام
  0

  لابد تعهد استخدام هم داره این رشته نوپا!

 • حق
  0

  در زمینه مالیات خواری هم امر به معروف میکنن معلوم نیست این پولها کجا میره اگه باید همه مردم اموالشون رو گزارش بدن دولت هم باید تمام خرجهایی که میکنه ریز به ریز به مردم گزارش بده قابل توجه دکترهای امر به معروف

 • اریا
  0

  احتمالا روشهای جدید خفت کنی و فضولی در کار دیگران و نا امن سازی جامعه برای حضور خانمها توسط این دکتر ها اجرا بشه ...

 • رسول
  0

  نهههههه با سرعت هر چه بیشتر داریم به 2000سال پیش برمیگردیم کدوم معروف بابا تورو خدا دست از سرمون بردارین برین یه فکری برای بیکاری و بدبختی ملت بکنیین

 • هفت لنگ بختیاری
  0

  من یه دوره رفتم امر به معروف و نهی از منر. توی باغات لواسان.شبا پارتی بود میرفتیم اونارو میگرفتیم بعدش از هر کی صد تومن دویست تومن میگرفتم.کلی پول میشد. اخرش تقسیم میکردیم و منتظر فردا شبش میشدیم.یاد بخیر

 • علی
  0

  کاری بیهوده و هزینه اضافی از جیب مردم است . اگر دنبال امر به معروف و نهی از منکر هستید ، اعمال و رفتار خود را اصلاح کنید . آن گاه مشاهده خواهید کرد که بسیاری هدایت می شوند . اما وقتی شما مردم را از انجام کاری نهی می کنید در حالیکه در خفا و آشکار از انجام آن عبایی ندارید ، به ارزش ها دهن کجی کرده اید . و زمانیکه مردم را تشویق به امری می کنید در حالیکه خود به آن عمل نمیکنید ( مثلا سرمایه گذاری در بورس ) مردم را تشویق به رانت و خلاف و دروغگویی کرده اید . توصیه می کنم آقایان از فروع دین خارج شده و اندکی به اصول دین بپردازند . مثل توحید، نبوت ، عدل ، که اگر به اینها معتقدند چرا اختلاس می کنند ، چرا رانت بازی می کنند . چرا در حالیکه بدنه مردم در حال غرق شدن در فقر هستند و مشکلات عدیده اقتصادی و اجتماعی دارند ، ایشان هر روز ثروتمندتر می شوند .مسئولی که در انقلاب هیچی نداشته الان چگونه غرق در ثروت شده است . آیا با عرق پیشانی و حقوق ماهانه و صرفه جویی به این تقطه رسیده است . و اگر اینگونه است لطفا راهکارش را به ما هم یاد بدهند .

 • غیر قابل نشر
  0

  هردو یکیست یا دکترای امر به معروف و دکترای نهی از منکر دوتا شاخه جداگانه است ؟راستی تا یه چند سال دیگه که همه دستمال بدستان هرچه در چنته داشته باشند رو کنند بعد دیگه چه چیزی برا خود نمایی واظهار نوکری رو خواهند کرد ؟ فکرشا کردید ؟ شاید دکترای دخول در ماه مبارک .دکترای تطهیر با آفتابه .دکترای تطهیر بدون اب با کلوخ .ووووووو

 • یک ایرانی
  0

  تو رو خدا به جای این جنگولک بازی ها ، کمی خرد خودتون اگه دارید رو به کار بگیرید .مردم به خدا گرفتارند ، جوونا بیکارند و .... 40 سال امر به معروف و نهی از منکر کردید این شد مملکت اینطور شد .وضعیت داره روز به روز بدتر میشه طالبان و داعش دارن قدرت میگیرن و ضد شیعه هستند اگه با دنیا قهر باشیم هیچ کشوری به دادمون نمی رسه و داعشی ها و طالبانی ها نابودمون میکنن تو رو خدا با دنیا تعامل کنید و کشور رو نجات بدید و عقل اگر دارید رو بکار بگیرید . با خوب بودن الگو دنیا بشیم نه با تهدید کردن دنیا ...

 • موش کور
  0

  بهتر پست دکترای دزدی و اختلاس و حرامزادگی هم ایجاد بشه ...فکر کنم تو این مملکت اینا بیشتر به درد میخورن