امسال مداحان طرفدار کدام کاندیدا هستند؟


23 خرداد 1400 - 14:10
60c5d0fdeab58_2021-06-13_14-03
مداحان از جمله اقشاری هستند که هر سال در برهه حساس انتخابات ریاست جمهوری و یا مجلس، با ورود‌های مصداقی خود موجب کدورت‌های بسیاری می‌شدند اما این قشر امسال در آستانه انتخابات این دوره، عملکردی کاملا متفاوت دارد.

در موسم انتخابات هرسال شاهد فعالیت و تبلیغ برخی از کاندیداها از سوی افراد سرشناس بودیم. افرادی که از روی نظر شخصی و یا گروهی خود عَلَم حمایت از کاندیدایی را بلند می‌کردند. مداحان از این دسته افراد هستند که در انتخابات مختلف از مجلس گرفته که لیست‌هایی با نام هیأت یا مورد حمایت مداحان منتشر می‌کنند و در انتخابات ریاست‌ جمهوری که به عینه از فردی حمایت می‌کردند، مشهود است.

اشتباهاتی که در گذشته مداحان مرتکب شدند

در آستانه انتخابات سال ۷۶ علی‌اکبر ناطق نوری، مداحان سرشناس کشور را به یک ضیافت ناهار فرا خواند و رضایت آن‌ها را برای حمایت از خود جلب کرد. این اعلام حمایت، البته در نهایت با توفیق ناطق نوری همراه نشد. در سال ۸۴ اما ۱۰۰ مداح سرشناس کشور با ارسال نامه و صدور بیانیه‌هایی از کاندیداتوری محمود احمدی‌نژاد حمایت کردند و با پیروزی او نیز تا پایان دولت نهم، حامی‌اش بودند. در انتخابات سال ۸۸ نیز در برابر جریان اصلاح‌طلب، مداحان پشت احمدی‌نژاد درآمدند و برای پیروزی او تبلیغ کردند. حتی دو تن از مداحان معروف در مراسم جشن پیروزی احمدی‌نژاد در میدان ولیعصر(عج) حضور پیدا کردند و شعر خواندند.


حضور محمدرضا طاهری و سعید حدادیان در جشن پیروزی احمدی‌نژاد در سال ۸۸

اما در دوره دوم با تغییر نگرش احمدی‌نژاد و آغاز انحرافاتش، راه مداحان از او جدا شد. منصور ارضی، سعید حدادیان و محمود کریمی که روزی از حامیان احمدی‌نژاد بودند، این بار در جلسات هیأت او را مورد انتقاد قرار دادند.

در انتخابات سال‌های بعد نیز به همین شیوه شاهد حمایت‌های علنی مداحان از کاندیداهای خاص بودیم. در انتخابات مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی شهر نیز همواره مداحان اقدام به انتشار لیست‌های مورد حمایت خود می‌کنند که معمولا با همراهی مردم روبه‌رو نبوده است؛ زیرا آنان مداح اهل بیت(ع) هستند و در جلسات آن‌ها طیف عظیم و مختلفی از مردم بدون نگاه به جریان‌های سیاسی حضور دارند و این حمایت‌ها موج دلسردی مردم و عدم حضور آنان در مجالس اهل بیت(ع) می‌شود.


محسن طاهری مدیرعامل خانه مداحان اهل بیت(ع)

حمایت از کاندیدای خاص، عدول از خط رهبری است

همواره در مواقع مختلف به مداحان و اهالی هیأت توصیه می‌شود که ورود مصداقی به انتخابات نداشته باشند. محسن طاهری مدیرعامل خانه مداحان در این خصوص می‌گوید: «قشر ستایشگری بخشی از آحاد این جامعه است. نمی‌شود تمام آحاد کشور و صنوف مختلف نظرهای خود را اعمال کنند، اما جامعه مداحان و ستایشگران خود را کنار بکشند و بگویند ما وظیفه‌ای نداریم. رهبر معظم انقلاب فرمودند ما هیأت سکولار نداریم. بر همین اساس، ما مداح سکولار هم نداریم که بگوید وظیفه من فقط مداحی یا پرداختن به عاشورای سال ۶۱ است. ما عاشوراهای زیادی را در پیش داریم که نمی‌توانیم نسبت به آن بی‌تفاوت باشیم؛ بنابراین مورد خاصی که به آن اشاره کردید، چیزی نیست که در قالب وظایف ما نگنجد، اما همچنان که رهبر معظم انقلاب اسم یا گزینه خاصی را مطرح نمی‌کنند، ما هم در انتخابات دنبال معرفی یک نفر یا بازارگرمی برای شخص خاصی نیستیم.»

او ادامه می‌دهد: «آنچه ما می‌گوییم وظیفه الهی ما متعاقب بیانات رهبر معظم انقلاب است که راهکارها را به مردم نشان می‌دهند. این‌که رئیس‌جمهور آینده باید این گزینه‌ها، محسنات یا امتیازات را داشته و برای آینده کشور مفید باشد. ما هم پیرو فرمایش ایشان همان کار را دنبال می‌کنیم نه این‌که بگوییم حتماً فلان یا فلانی روی کار بیاید، اگر کسی بخواهد روی یک نفر خاص، تبلیغ کند از خط رهبر معظم انقلاب عدول کرده است. ایشان، نشانه‌های منتخب آینده کشور را بیان می‌کنند. ما هم پیرو همان باید برای مردم روشنگری کنیم و نشانه‌های گزینه بهتر برای دستگاه اجرایی کشور را به مردم معرفی کنیم.»

در انتخابات امسال شاهد ورود خردمندانه مداحان هستیم

در آستانه انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، اما شاهد ورود خردمندانه‌تری از سوی مداحان هستیم و با توجه به اینکه شائبه حضور کم مردم در انتخابات مطرح شده است، این قشر تلاش کردند ظرفیت و بلندگوی خود را در راه دعوت به حضور حداکثری مردم در انتخابات مصروف کنند.

رأی دادن یعنی حقّ مطالبه‌گری

محمود کریمی، مداح اهل بیت(ع) چند روز قبل با انتشار دست‌نوشته‌ای پیرامون انتخابات گفت: «سلام هموطن! یه مثال... ده‌ نفر میرن رستوران، با رأی اکثریت همه یک نوع غذا سفارش میدن؛ ولی یک‌نفر رأی نمیده. اون‌که رأی نداده نمی‌تونه از کیفیت غذا انتقاد کنه.  شاید اگه رأی می‌داد، یه غذای دیگه می‌خوردن. رأی دادن یعنی حقّ مطالبه‌گری».


دست نوشته محمود کریمی برای دعوت مردم جهت شرکت حداکثری در انتخابات

قهر کردن با صندوق رأی چیزی را حل نمی‌کند

دیگر مداحان نیز تلاش کردند در جلسات هیأت خود چه به مناسبت شهادت امام صادق(ع) و چه هیأت‌های هفتگی پشت تریبون مردم را به حضور حداکثری دعوت کنند. محمدرضا طاهری در این خصوص گفت: «بر خودم وظیفه می‌دانم عرض کنم، ان‌شاءالله در این انتخابات هم مثل صحنه‌های قبل حضور پرشور داشته باشید. هرجا دشمن زیاد وارد می‌شود و تلاش می‌کند دلسردی به مردم القا کند، باید حواس ما بیشتر جمع باشد. مردم به واسطه بد عمل کردن بسیاری از مسئولین، حقیقتاً اذیت شدند و خیلی‌ها قهر کردند اما این قهر کردن چیزی را حل نمی‌کند.»

برای انتخابات چشم‌مان را باز کنیم

سید رضا نریمانی مداح اهل بیت(ع) نیز دقایقی از مجلس شهادت امام صادق(ع) را به موضوع انتخابات اختصاص داد و در سخنانی گفت: «برای انتخابات چشم‌مان را باز کنیم که به چه کسی بنا داریم رأی دهیم. تا دوباره صاف در چشم مردم نگاه نکنند و همه مشکلات را گردن من و شما نیندازند. بچه‌ها رأی دهید و بقیه را هم ترغیب کنید که رأی دهند. اگر در اقوام‌تان افرادی را دارید که ناراحت هستند که به حق هم ناراحتند، اما با آن‌ها صحبت کنید تا رأی دهند.»

با مهربانی، افراد را به شرکت در انتخابات دعوت کنید

سیدمهدی میرداماد نیز در پایان جلسه عزاداری هیأت مکتب الصادق(ع) به مناسبت شهادت امام صادق(ع) به ارائه نکاتی در خصوص انتخابات ریاست جمهوری پرداخت و گفت: «اهمیت این روزها و شب‌هایی را که سپری می‌شود، واقف هستید و فتنه‌های دشمن و پول‌هایی را که هزینه می‌کنند باخبر هستید. آن‌ها به دنبال پایمال کردن خون شهدا هستند، اما قطعا این روضه‌ها و تجمعات اجازه نمی‌دهد آنان به اهداف خود برسند. تا زمانی که زیر سایه شهدا هستیم و تا زمانی که وصیتنامه حاج قاسم مقابل دید ماست، برای این نظام تعصب داریم. ما در انتخابات شرکت می‌کنیم و اگر کسی را سراغ داریم کمی دچار دلسردی شده است با مهربانی با او صحبت کنیم و بگوییم که باید در آینده کشور دخالت کند.»

هیأتی‌ها تنها پای صندوق نیایند!

مهدی سلحشور مداح اهل بیت(ع) با انتشار فیلمی در فضای مجازی با بیان اینکه بچه هیأتی هیچ‌گاه تنها به هیات نمی‌رود، گفت: «امروز قرارگاه حسین بن علی، ایران است. اگر جمهوری اسلامی ایران آسیب ببیند، بیت‌الله الحرام و حرم‌های اهل بیت آسیب خواهند دید. این جمله از حاج قاسم عزیز است. امروز در موقعیت ویژه و حساسی هستیم و دشمنان داخلی و خارجی تلاش می‌کنند تا این انتخابات به هر نحوی در شأن مردم ایران برگزار نشود. الان وقت این است که اثبات کنیم اهل کوفه نیستیم و با یک همت بلند کشور را از این گردنه عبور دهیم. آی هیأتی‌ها، اربعینی‌ها، امام حسینی‌ها و ... امروز به تنها رای دادن نباید فکر کنید و هر هیأتی باید چند نفر را همراه خود کند تا با این هجمه دشمن مقابله کرد.»

بیانیه جمعی از تشکل‌های هیأتی و مداحی برای دعوت از مردم

جدای از این‌ها در یک اقدام هماهنگ و هم‌افزا جمعی از تشکل‌های هیأتی و مداحی با عنوان شورای شبکه‌های هیأت و تشکل‌های دینی متشکل از هیأت رزمندگان اسلام، شورای هیئات مذهبی کشور، کانون مداحان کشور، سازمان بسیج مداحان و هیئات کشور، مجمع کانون‌های فرهنگی، تبلیغی و جهادی کشور، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان، مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع)، شبکه هیئات دانشجویی، انجمن شاعران اهل بیت (ع)، بنیاد دعبل خزاعی و مرکز توسعه فعالیت‌های دینی برای مشارکت حداکثری در انتخابات فراخوان داد. متن این فراخوان به شرح زیر است:

وَ نُریدُ أَن نَمُنَّ عَلَى الَّذینَ استُضعِفوا فِی الأَرضِ وَنَجعَلَهُم أَئِمَّةً وَنَجعَلَهُمُ الوارِثینَ؛ ما می‌خواهیم بر مستضعفان زمین منّت نهیم و آنان را پیشوایان و وارثان روی زمین قرار دهیم! ( سوره مبارکه القصص آیه ۵)

پس از گذشت ۴۲ سال از انقلاب باشکوه ملت ایران و پیروزی عقیده و تفکر بر زر وزور و پادشاهی طاغوت و حاکمیت رای و نظر مردم با محوریت ولایت فقیه عادل که موجی از امید و اندیشه زمینه‌سازی ظهور منجی عالم بشریت امام زمان عجل الله تعالی را در دل‌ها طنین افکند و قلوب هزاران مشتاق تفکر اسلام ناب محمدی (ص) را در سراسر دنیا به خود جلب کرد. امروز و در دوران بلوغ این شجره طیبه و در آستانه سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، شاهد کینه توزی و صف آرایی دشمنان این مرز وبوم هستیم که با دمیدن در بوق ناامیدی و دعوت به شرکت نکردن در انتخابات، در حال تدارک و زمینه سازی تهدیدات و فتنه‌های متعدد امنیتی، سیاسی و اقتصادی هستند.

گرچه مردم شریف و عزتمند ایران، طعم بی‌مهری‌ها، سختی‌ها و تحریم‌ها را چشیده‌اند و گلایه‌ها، از برخی مسئولین نااهل و بی‌کفایت دارند، اما همه می‌دانند راه برون رفت از این بحران عدم شرکت در انتخابات و قهر با حق خود نیست بلکه با حضوری محکم و با بصیرت و هوشمندانه و شرکت در انتخابات از این حق که ثمره خون هزاران شهید است، دفاع خواهند کرد.

همه می‌دانیم راه حل مشکلات رای ندادن نیست بلکه حضور در انتخابات و انتخاب دولتی برآمده از تفکر اصیل انقلاب و حامی محرومان و دلسوز، با بکارگیری جوانان پاک و بااراده، راه علاج کشور است.

شبکه‌ها و مجموعه‌های مردمی متشکل از هیئات مذهبی و فعالان عرصه خدمت به محرومان و گروه‌های جهادی همانطور که در تمام بحران‌ها و جبران ضعف مسئولین، میدان دار عرصه خدمت بوده‌اند از همه مردم با عظمت و با فرهنگ و نیز مجموعه‌ها و تشکل‌های مردمی دعوت می‌کنند اولا با حضور خود و ثانیا با دعوت از تمام آحاد ملت با هر سلیقه و تفکر، به میدان بیایند و راه را بر فتنه‌گری‌ها و اندیشه‌های ناپاک دشمنان این مرز وبوم ببندند.

پویش میثم مطیعی برای افزایش حضور مردم

در نهایت نیز میثم مطیعی مداح اهل بیت(ع) پویش دعوت حضور را در این هفته پایانی تبلیغات ایجاد کرد و در آنبنا دارد به مناسبت ایام دهه کرامت، جشن خیابانی را به صورت چهارپایه‌خوانی با حضور دیگران مداحان در ۴ روز در میادین تهران برپا کند تا مردم را به حضور در انتخابات دعوت کند.

حجت‌الاسلام محمد رستمی، مدیرعامل موسسه آیین حسینی در این خصوص می‌گوید: «این تجمع‌ها بدون هیچ حمایت و طرفداری از کاندیداهای حاضر برگزار خواهد شد و تنها برای دعوت حداکثری مردم به حضور در انتخابات برگزار می‌شود.»

میثم مطیعی نیز در توئیتی نوشت: «از هیأت‌های سراسر کشور دعوت می‌کنم تا در این هفته پایانی به میان مردم برویم و با برگزاری جشن دهه کرامت به صورت چهارپایه‌خوانی، هم حرف و صدای مردم را بشنویم و هم آنان را برای حضور در انتخابات دعوت کنیم.»

از دیگر اشخاص هیأتی نیز که در عرصه انتخابات حضور بی‌طرفانه و خردمندانه‌ای داشته است و بدون حمایت مصداقی از افراد، مردم را به حضور دعوت کرده است، حجت‌الاسلام حامد کاشانی است که در صفحات شخصی خود در اینستاگرام و توییتر از ضرورت حضور مردم در انتخابات می‌گوید.

این حضور و ورود مداحان در عرصه انتخابات با رویکردهای گذشته آنان به شدت متفاوت است. خوب است که دیگر این قشر بنا ندارد خود را برای یک نامزد خاص هزینه کند و انحرافات و ناتوانی‌های او را پاسخگو باشد.

مداحان از جمله اقشاری هستند که هر سال در برهه حساس انتخابات ریاست جمهوری و یا مجلس، با ورود‌های مصداقی خود موجب کدورت‌های بسیاری می‌شدند اما این قشر امسال در آستانه انتخابات این دوره، عملکردی کاملا متفاوت دارد.

پایگاه خبری خبر فوری (khabarfoori.com)

60c5d0fdeab58_2021-06-13_14-03
23 خرداد 1400 - 14:10

در موسم انتخابات هرسال شاهد فعالیت و تبلیغ برخی از کاندیداها از سوی افراد سرشناس بودیم. افرادی که از روی نظر شخصی و یا گروهی خود عَلَم حمایت از کاندیدایی را بلند می‌کردند. مداحان از این دسته افراد هستند که در انتخابات مختلف از مجلس گرفته که لیست‌هایی با نام هیأت یا مورد حمایت مداحان منتشر می‌کنند و در انتخابات ریاست‌ جمهوری که به عینه از فردی حمایت می‌کردند، مشهود است.

اشتباهاتی که در گذشته مداحان مرتکب شدند

در آستانه انتخابات سال ۷۶ علی‌اکبر ناطق نوری، مداحان سرشناس کشور را به یک ضیافت ناهار فرا خواند و رضایت آن‌ها را برای حمایت از خود جلب کرد. این اعلام حمایت، البته در نهایت با توفیق ناطق نوری همراه نشد. در سال ۸۴ اما ۱۰۰ مداح سرشناس کشور با ارسال نامه و صدور بیانیه‌هایی از کاندیداتوری محمود احمدی‌نژاد حمایت کردند و با پیروزی او نیز تا پایان دولت نهم، حامی‌اش بودند. در انتخابات سال ۸۸ نیز در برابر جریان اصلاح‌طلب، مداحان پشت احمدی‌نژاد درآمدند و برای پیروزی او تبلیغ کردند. حتی دو تن از مداحان معروف در مراسم جشن پیروزی احمدی‌نژاد در میدان ولیعصر(عج) حضور پیدا کردند و شعر خواندند.


حضور محمدرضا طاهری و سعید حدادیان در جشن پیروزی احمدی‌نژاد در سال ۸۸

اما در دوره دوم با تغییر نگرش احمدی‌نژاد و آغاز انحرافاتش، راه مداحان از او جدا شد. منصور ارضی، سعید حدادیان و محمود کریمی که روزی از حامیان احمدی‌نژاد بودند، این بار در جلسات هیأت او را مورد انتقاد قرار دادند.

در انتخابات سال‌های بعد نیز به همین شیوه شاهد حمایت‌های علنی مداحان از کاندیداهای خاص بودیم. در انتخابات مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی شهر نیز همواره مداحان اقدام به انتشار لیست‌های مورد حمایت خود می‌کنند که معمولا با همراهی مردم روبه‌رو نبوده است؛ زیرا آنان مداح اهل بیت(ع) هستند و در جلسات آن‌ها طیف عظیم و مختلفی از مردم بدون نگاه به جریان‌های سیاسی حضور دارند و این حمایت‌ها موج دلسردی مردم و عدم حضور آنان در مجالس اهل بیت(ع) می‌شود.


محسن طاهری مدیرعامل خانه مداحان اهل بیت(ع)

حمایت از کاندیدای خاص، عدول از خط رهبری است

همواره در مواقع مختلف به مداحان و اهالی هیأت توصیه می‌شود که ورود مصداقی به انتخابات نداشته باشند. محسن طاهری مدیرعامل خانه مداحان در این خصوص می‌گوید: «قشر ستایشگری بخشی از آحاد این جامعه است. نمی‌شود تمام آحاد کشور و صنوف مختلف نظرهای خود را اعمال کنند، اما جامعه مداحان و ستایشگران خود را کنار بکشند و بگویند ما وظیفه‌ای نداریم. رهبر معظم انقلاب فرمودند ما هیأت سکولار نداریم. بر همین اساس، ما مداح سکولار هم نداریم که بگوید وظیفه من فقط مداحی یا پرداختن به عاشورای سال ۶۱ است. ما عاشوراهای زیادی را در پیش داریم که نمی‌توانیم نسبت به آن بی‌تفاوت باشیم؛ بنابراین مورد خاصی که به آن اشاره کردید، چیزی نیست که در قالب وظایف ما نگنجد، اما همچنان که رهبر معظم انقلاب اسم یا گزینه خاصی را مطرح نمی‌کنند، ما هم در انتخابات دنبال معرفی یک نفر یا بازارگرمی برای شخص خاصی نیستیم.»

او ادامه می‌دهد: «آنچه ما می‌گوییم وظیفه الهی ما متعاقب بیانات رهبر معظم انقلاب است که راهکارها را به مردم نشان می‌دهند. این‌که رئیس‌جمهور آینده باید این گزینه‌ها، محسنات یا امتیازات را داشته و برای آینده کشور مفید باشد. ما هم پیرو فرمایش ایشان همان کار را دنبال می‌کنیم نه این‌که بگوییم حتماً فلان یا فلانی روی کار بیاید، اگر کسی بخواهد روی یک نفر خاص، تبلیغ کند از خط رهبر معظم انقلاب عدول کرده است. ایشان، نشانه‌های منتخب آینده کشور را بیان می‌کنند. ما هم پیرو همان باید برای مردم روشنگری کنیم و نشانه‌های گزینه بهتر برای دستگاه اجرایی کشور را به مردم معرفی کنیم.»

در انتخابات امسال شاهد ورود خردمندانه مداحان هستیم

در آستانه انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، اما شاهد ورود خردمندانه‌تری از سوی مداحان هستیم و با توجه به اینکه شائبه حضور کم مردم در انتخابات مطرح شده است، این قشر تلاش کردند ظرفیت و بلندگوی خود را در راه دعوت به حضور حداکثری مردم در انتخابات مصروف کنند.

رأی دادن یعنی حقّ مطالبه‌گری

محمود کریمی، مداح اهل بیت(ع) چند روز قبل با انتشار دست‌نوشته‌ای پیرامون انتخابات گفت: «سلام هموطن! یه مثال... ده‌ نفر میرن رستوران، با رأی اکثریت همه یک نوع غذا سفارش میدن؛ ولی یک‌نفر رأی نمیده. اون‌که رأی نداده نمی‌تونه از کیفیت غذا انتقاد کنه.  شاید اگه رأی می‌داد، یه غذای دیگه می‌خوردن. رأی دادن یعنی حقّ مطالبه‌گری».


دست نوشته محمود کریمی برای دعوت مردم جهت شرکت حداکثری در انتخابات

قهر کردن با صندوق رأی چیزی را حل نمی‌کند

دیگر مداحان نیز تلاش کردند در جلسات هیأت خود چه به مناسبت شهادت امام صادق(ع) و چه هیأت‌های هفتگی پشت تریبون مردم را به حضور حداکثری دعوت کنند. محمدرضا طاهری در این خصوص گفت: «بر خودم وظیفه می‌دانم عرض کنم، ان‌شاءالله در این انتخابات هم مثل صحنه‌های قبل حضور پرشور داشته باشید. هرجا دشمن زیاد وارد می‌شود و تلاش می‌کند دلسردی به مردم القا کند، باید حواس ما بیشتر جمع باشد. مردم به واسطه بد عمل کردن بسیاری از مسئولین، حقیقتاً اذیت شدند و خیلی‌ها قهر کردند اما این قهر کردن چیزی را حل نمی‌کند.»

برای انتخابات چشم‌مان را باز کنیم

سید رضا نریمانی مداح اهل بیت(ع) نیز دقایقی از مجلس شهادت امام صادق(ع) را به موضوع انتخابات اختصاص داد و در سخنانی گفت: «برای انتخابات چشم‌مان را باز کنیم که به چه کسی بنا داریم رأی دهیم. تا دوباره صاف در چشم مردم نگاه نکنند و همه مشکلات را گردن من و شما نیندازند. بچه‌ها رأی دهید و بقیه را هم ترغیب کنید که رأی دهند. اگر در اقوام‌تان افرادی را دارید که ناراحت هستند که به حق هم ناراحتند، اما با آن‌ها صحبت کنید تا رأی دهند.»

با مهربانی، افراد را به شرکت در انتخابات دعوت کنید

سیدمهدی میرداماد نیز در پایان جلسه عزاداری هیأت مکتب الصادق(ع) به مناسبت شهادت امام صادق(ع) به ارائه نکاتی در خصوص انتخابات ریاست جمهوری پرداخت و گفت: «اهمیت این روزها و شب‌هایی را که سپری می‌شود، واقف هستید و فتنه‌های دشمن و پول‌هایی را که هزینه می‌کنند باخبر هستید. آن‌ها به دنبال پایمال کردن خون شهدا هستند، اما قطعا این روضه‌ها و تجمعات اجازه نمی‌دهد آنان به اهداف خود برسند. تا زمانی که زیر سایه شهدا هستیم و تا زمانی که وصیتنامه حاج قاسم مقابل دید ماست، برای این نظام تعصب داریم. ما در انتخابات شرکت می‌کنیم و اگر کسی را سراغ داریم کمی دچار دلسردی شده است با مهربانی با او صحبت کنیم و بگوییم که باید در آینده کشور دخالت کند.»

هیأتی‌ها تنها پای صندوق نیایند!

مهدی سلحشور مداح اهل بیت(ع) با انتشار فیلمی در فضای مجازی با بیان اینکه بچه هیأتی هیچ‌گاه تنها به هیات نمی‌رود، گفت: «امروز قرارگاه حسین بن علی، ایران است. اگر جمهوری اسلامی ایران آسیب ببیند، بیت‌الله الحرام و حرم‌های اهل بیت آسیب خواهند دید. این جمله از حاج قاسم عزیز است. امروز در موقعیت ویژه و حساسی هستیم و دشمنان داخلی و خارجی تلاش می‌کنند تا این انتخابات به هر نحوی در شأن مردم ایران برگزار نشود. الان وقت این است که اثبات کنیم اهل کوفه نیستیم و با یک همت بلند کشور را از این گردنه عبور دهیم. آی هیأتی‌ها، اربعینی‌ها، امام حسینی‌ها و ... امروز به تنها رای دادن نباید فکر کنید و هر هیأتی باید چند نفر را همراه خود کند تا با این هجمه دشمن مقابله کرد.»

بیانیه جمعی از تشکل‌های هیأتی و مداحی برای دعوت از مردم

جدای از این‌ها در یک اقدام هماهنگ و هم‌افزا جمعی از تشکل‌های هیأتی و مداحی با عنوان شورای شبکه‌های هیأت و تشکل‌های دینی متشکل از هیأت رزمندگان اسلام، شورای هیئات مذهبی کشور، کانون مداحان کشور، سازمان بسیج مداحان و هیئات کشور، مجمع کانون‌های فرهنگی، تبلیغی و جهادی کشور، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان، مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع)، شبکه هیئات دانشجویی، انجمن شاعران اهل بیت (ع)، بنیاد دعبل خزاعی و مرکز توسعه فعالیت‌های دینی برای مشارکت حداکثری در انتخابات فراخوان داد. متن این فراخوان به شرح زیر است:

وَ نُریدُ أَن نَمُنَّ عَلَى الَّذینَ استُضعِفوا فِی الأَرضِ وَنَجعَلَهُم أَئِمَّةً وَنَجعَلَهُمُ الوارِثینَ؛ ما می‌خواهیم بر مستضعفان زمین منّت نهیم و آنان را پیشوایان و وارثان روی زمین قرار دهیم! ( سوره مبارکه القصص آیه ۵)

پس از گذشت ۴۲ سال از انقلاب باشکوه ملت ایران و پیروزی عقیده و تفکر بر زر وزور و پادشاهی طاغوت و حاکمیت رای و نظر مردم با محوریت ولایت فقیه عادل که موجی از امید و اندیشه زمینه‌سازی ظهور منجی عالم بشریت امام زمان عجل الله تعالی را در دل‌ها طنین افکند و قلوب هزاران مشتاق تفکر اسلام ناب محمدی (ص) را در سراسر دنیا به خود جلب کرد. امروز و در دوران بلوغ این شجره طیبه و در آستانه سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، شاهد کینه توزی و صف آرایی دشمنان این مرز وبوم هستیم که با دمیدن در بوق ناامیدی و دعوت به شرکت نکردن در انتخابات، در حال تدارک و زمینه سازی تهدیدات و فتنه‌های متعدد امنیتی، سیاسی و اقتصادی هستند.

گرچه مردم شریف و عزتمند ایران، طعم بی‌مهری‌ها، سختی‌ها و تحریم‌ها را چشیده‌اند و گلایه‌ها، از برخی مسئولین نااهل و بی‌کفایت دارند، اما همه می‌دانند راه برون رفت از این بحران عدم شرکت در انتخابات و قهر با حق خود نیست بلکه با حضوری محکم و با بصیرت و هوشمندانه و شرکت در انتخابات از این حق که ثمره خون هزاران شهید است، دفاع خواهند کرد.

همه می‌دانیم راه حل مشکلات رای ندادن نیست بلکه حضور در انتخابات و انتخاب دولتی برآمده از تفکر اصیل انقلاب و حامی محرومان و دلسوز، با بکارگیری جوانان پاک و بااراده، راه علاج کشور است.

شبکه‌ها و مجموعه‌های مردمی متشکل از هیئات مذهبی و فعالان عرصه خدمت به محرومان و گروه‌های جهادی همانطور که در تمام بحران‌ها و جبران ضعف مسئولین، میدان دار عرصه خدمت بوده‌اند از همه مردم با عظمت و با فرهنگ و نیز مجموعه‌ها و تشکل‌های مردمی دعوت می‌کنند اولا با حضور خود و ثانیا با دعوت از تمام آحاد ملت با هر سلیقه و تفکر، به میدان بیایند و راه را بر فتنه‌گری‌ها و اندیشه‌های ناپاک دشمنان این مرز وبوم ببندند.

پویش میثم مطیعی برای افزایش حضور مردم

در نهایت نیز میثم مطیعی مداح اهل بیت(ع) پویش دعوت حضور را در این هفته پایانی تبلیغات ایجاد کرد و در آنبنا دارد به مناسبت ایام دهه کرامت، جشن خیابانی را به صورت چهارپایه‌خوانی با حضور دیگران مداحان در ۴ روز در میادین تهران برپا کند تا مردم را به حضور در انتخابات دعوت کند.

حجت‌الاسلام محمد رستمی، مدیرعامل موسسه آیین حسینی در این خصوص می‌گوید: «این تجمع‌ها بدون هیچ حمایت و طرفداری از کاندیداهای حاضر برگزار خواهد شد و تنها برای دعوت حداکثری مردم به حضور در انتخابات برگزار می‌شود.»

میثم مطیعی نیز در توئیتی نوشت: «از هیأت‌های سراسر کشور دعوت می‌کنم تا در این هفته پایانی به میان مردم برویم و با برگزاری جشن دهه کرامت به صورت چهارپایه‌خوانی، هم حرف و صدای مردم را بشنویم و هم آنان را برای حضور در انتخابات دعوت کنیم.»

از دیگر اشخاص هیأتی نیز که در عرصه انتخابات حضور بی‌طرفانه و خردمندانه‌ای داشته است و بدون حمایت مصداقی از افراد، مردم را به حضور دعوت کرده است، حجت‌الاسلام حامد کاشانی است که در صفحات شخصی خود در اینستاگرام و توییتر از ضرورت حضور مردم در انتخابات می‌گوید.

این حضور و ورود مداحان در عرصه انتخابات با رویکردهای گذشته آنان به شدت متفاوت است. خوب است که دیگر این قشر بنا ندارد خود را برای یک نامزد خاص هزینه کند و انحرافات و ناتوانی‌های او را پاسخگو باشد.

منبع: فارس

66

نظرات 76
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.
کاربر ناشناس 0 0 پاسخ 1400/3/24 -23:12

مداحان ب هرکسی ک شکمشون بیشترسیر کنه رای میدن

ای خدااااااااااا 2 0 پاسخ 1400/3/24 -22:18

اگر به جز ایران جایی در جهان خاکی پیدا کنید که با گریوندن پول بگیرند جایزه داری. نگرد نیست گشتن نبود

❤پارمیدا❤ 0 1 پاسخ 1400/3/24 -12:56

رای که نمیدیم‌ اگرم بخوام بدم به محسن رضایی میدم

سوسن 2 0 پاسخ 1400/3/24 -12:15

خدایی من به رئیسی رای میدم ولی اگه مداحان جمعی از ایشان پشتیبانی کنن اصلا رای نمیدم؛ اینا دین رو به چالش کشیدن.

غیر قابل نشر 6 2 پاسخ 1400/3/24 -10:58

مردم دیگه به حرف ادمای مثلا" حسابی شم گوش نمیدند چه رسد به مداحان و گل سر سبدشون مطیعی وکریمی

رضا 2 0 پاسخ 1400/3/24 -10:42

باز هم در این مسئله خود مردم مقصرند چرا این عده را بر سر خود گذاشته اند و پوشش مذهبی به آنها میدهند؟قبول که عده ای از این سفره نان که چه عرض کنم آپارتمان میبرند ولی باز تصمیم اشتباه این مردم راه را برای این افراد باز میکند . پرستش گاو در هند به انگلیس مربوط نیست به نفس زیاده خواهی و مفت خواری مردم باز میگردد

احمد 4 0 پاسخ 1400/3/24 -10:41

فکرنکنم هنوز کسی باشه که به حرف این مداحای نون به نرخ روز خور گوش کنه قیافشون رو میبینم از اسلام بدم میاد.بااون نرخهای نجومیشون که برای دوساعت چرت و پرت گفتن میگیرن.برن گمشن

محمود 0 4 پاسخ 1400/3/24 -09:50

آخه مگه می شه جماعتی همشون بد باشن اگر اینجوری بگین معلومه تعصب کور دارید تو هر جماعتی خوب و بد هست از خدا بترسیو

جیز 1400/3/25 -09:43

مثلا" تو جماعت قاچاقچی ادم خوب هم هست ؟یا تو جماعت داعش ؟

علی امینی 7 0 پاسخ 1400/3/24 -09:26

اصلا من اگر هم رای میدادم قیافه اینا رو دیدم دیگه رای نمی دم .مسول همه دین زدگی و بدبختی و فلاکت این مداحها مخصوصا محمود کریمی نان به نرخ روز هستن.پاچه خوابهای نظام

امیریان 4 3 پاسخ 1400/3/24 -01:57

سخنان مثلهی( مصلحی) وزیر سابق اطلاعات شنیدنی است : به شورای نگهبان گفتم که اقای هاشمی صددرصد رای می اورد چرا که من ازکف خیابان خبر دارم لذا به مصلحت نیست ایشان رئیس جمهور شود وشورای نگهبان هم اورا رد صلاحیت کرد !؟ به همین سادگی !؟ ان وقت اقایان ادعا دارند نظام مردمی است !؟قطعا روزی هم خواهد امد که چگونگی به قتل رساندنش را هم اقرار کنید چون به مصلحت نبود زنده بماند ومانع بزرگ برنامه شما برای ذبح جمهوریت نظام بود !؟ یوم تبلی السرائر . رویتان در دنیا وعقبی سیاه باد .

م 12 3 پاسخ 1400/3/24 -01:52

مردم عمومأ از این مداحان متنفر شدن و اتفاقا نتیجه معکوس میگذارن توروخدا اجازه ندید اینا تو هرچیزی نظر بدن

م 1400/3/24 -08:58

نادان ها فریب سلبریتی های را می‌خورند از مداحان انتقام می‌گیرند

فداکار 15 2 پاسخ 1400/3/24 -01:46

بیشتر جوانان رابی دین کردید و پیران را مردد دردین ، شما مداح های لاکچری با در امدهای نجومی وزندگی های اعیانی . قیامت روسیاه ترین هستید.

کاظمی 1400/3/24 -09:01

روسیاهان منافقین هستند که دشمنان وطن را امیدوار و مردم را نا امید می‌کنند

زطط 14 2 پاسخ 1400/3/24 -01:35

مفت خوران معبد امون

ناشناس 9 2 پاسخ 1400/3/24 -00:31

خوبه که شماها هم احساس خطر کردید ..

زهره 3 13 پاسخ 1400/3/24 -00:22

به نظر من هر کسی رای ندهد دخالتی در سرنوشت کشور نداشته و فردا هم حق اعتراض ندارد فقط دل دشمن را شاد کرده است کشورهایی مثل آمریکا و اسرائیل همین را میخواهند فکر میکنید اگه رهبری سرنگون بشه آمریکا دلش به حال ما میسوزه نه ایران رو بدتر از افغانستان و سوریه میکند که امنیتی توش نداریم خواهش میکنم بهانه دست دشمن ندهیم

دکتر 1400/3/24 -08:15

تمام فکر و ذکر شما شده جنگیدن با دشمن یک عده دارن تو ایران زیر فشار ظلم کمر خم میکنند شما از کل کل خودتون صحبت میکنید اگر بنا باشه اقتصاد مقاومتی باشه باید وزیر هم 2میلیون حقوق بگیره چرا از مردم مایع می‌ زاری د مردم به خاطر فقر دین ایمانشونو از دست دادن شما از شهادت صحبت میکنید .بچه های مسولین تو آمریکا کیف میکنند پدرانشان مرگ بر آمریکا میگویند . جمع کنید این تفکر باطل را اصل دشمن امسال شماها هستیند با عوام فریبی فکر مردم انحراف می‌دین به خارج مسکن . معیشت که دست آمریکا نیست . به اسم اسلام هر غلطی کردین

علی احمدی 20 7 پاسخ 1400/3/23 -23:44

وای بحال مملکتی که یک سری مداحل فاسد بخواهن تو مسائل سیاسی هم دخالت کنند

هما 1400/3/24 -09:06

سلبریتی های بیسواد دوره قبل با دخالت در سیاست و انتخاب غلط رسوا شدند در این دوره عاقل شدند و دخالت نکردند

ناشناس 17 4 پاسخ 1400/3/23 -23:42

چون به خلوت میروند آن کار دیگر میکنند

رضا سان 8 5 پاسخ 1400/3/23 -23:26

جناب کریمی این چه مثالی است که میزنید.... رفیق اگر پای منبرت آمدیم فقط ّبه عشق بنی فاطمه ع آمدیم ولاغیر تو وامثال تو مردم حسینی ایران نشناختید..... والان دیگه ( برای نصیحت دیر شده رفیق) مردم فاطمی ع ایران از تو و امثالهم خییییلی جلوترند ّبنده بعنوان یک ایرانی فاطمی ع تو را به بحث دعوت میکنم

جاناتان 17 8 پاسخ 1400/3/23 -22:57

هر چی بدبختی داریم از این آقایون هست.

ع 1400/3/24 -08:50

بد بختی مردم از انتخاب های غلطی است که انجام می‌دهند

ناشناس 1400/3/24 -11:29

ع.مگه راه انتخاب درست هم داریم تازه اینها را که اول شورای نگه دارتون تایید میکند .

عبدالمجیدسجادیان 7 7 پاسخ 1400/3/23 -22:20

مداح فقط مداحان بوشهر عشقم هیچکدامشان دنبال رو سیاسی صادق وخالص .فقط درخدمت اهل بیت پیامبر هستند مداحان تهرونی مانند خوانندهای زمان شاه می باشند

عبدالمجیدسجادیان 12 5 پاسخ 1400/3/23 -22:14

اینها بروند گریه هایشون بکنند چشان به سیاست مشتی هزیان گو

محمود 12 1 پاسخ 1400/3/23 -22:13

اگه مداحان حرف نزنند خوبه چون وقتی که حرف می زنند نظم جامعه را بهم می زنند برخی از مداحان فاقد ادب هستند چشمشان را می بندند و دهانشان را باز می کنند و هرچه دلشان خواست به زبان می آورند مداحان باید اول کتاب جهاد اکبر امام خمینی را بخوانند بعد مداحی کنند

تهیدست 12 6 پاسخ 1400/3/23 -22:09

نیمی از بد بختی های مردم ما را همین مداحان متملق و چاپلوس رقم زده اند . در سر عقل می بایدت بی کلاهی عار نیست .

ن 1400/3/24 -08:55

تمام بدبختی های ما از نفس اماره است که ما را به بدی و گناه و از جمله تهمت زدن وعیب جویی وسوسه می‌کند

رضا 10 3 پاسخ 1400/3/23 -21:40

من مداحانی را دوست دارم در راه خدا وعشق به امامان نوحه میخوانند نه مثل بعضی از این مداحان پاچه خوار و پولکی

طلبه مظلوم 11 3 پاسخ 1400/3/23 -21:29

برعکس مداحان به دیگران رای دهید مداحان پولکی

م 1400/3/24 -08:56

دفعه قبل فریب سلبریتی ها را خوردید انتقامش را از مداحان می‌گیرید

ب.م 1400/3/24 -10:19

به حرف سلبریتی های بیسواد و بی پول گوش کنید

ی 6 4 پاسخ 1400/3/23 -21:11

چون شورای نگهبانشان،زحماتشون را با مهندسی انتخابات کم کرده و دیگه نیازی به اعلام حمایت ندارند،و صد در صد یکی از رفقایشان از صندوق کفن پوش بیرون خواهد آمد.

شهرام.ر 13 2 پاسخ 1400/3/23 -21:02

هر جا آشه ، مفت خور جاشه.

سیروس 9 2 پاسخ 1400/3/23 -20:58

مداحان طرفدار ان کسی هستند که امکانات بیشتری در اختیار انها قرار دهد تا آنها با گرفتن میلیونها تومان منبر ی ر ا با فحاشی که تخصص آنها است ، برگزار کنند

هيچكس 11 3 پاسخ 1400/3/23 -20:23

خاك بر سره ما كه اين نون به نرخ روز خورها بشن الگو ما خاك . اينها همان نهروانيونن زمان علي هستند .

جمال 10 4 پاسخ 1400/3/23 -20:07

مفت خورای ایران که ازجهلو نادونی مردم نهایت استفاده میبرن

ایرانی 5 3 پاسخ 1400/3/23 -20:02

خبرفوری !سلبریتی ها امسال به رای میدهند!؟

کلبوک 12 5 پاسخ 1400/3/23 -19:26

خبر فوری دنبال رای جمع کردن برای کسی نیست خبر فوری شجاع ونترس ترین سایتی ست که تا حالا دیدم همه میتونن اینجا اظهار نظرکنن

سلام 21 3 پاسخ 1400/3/23 -19:25

هر وقت این مداح ها رو می ببینم یاد سریال پاورچین می افتم که هر کی پاچ خواری می کرد حقوق بیشتری می گرفت یه قسمتش بود عمه کتی مرده بود هر چه قدر الکی بیشتر گریه می کردن ریئس یه کاغذ از جیبش در می آورد

میبد 16 5 پاسخ 1400/3/23 -19:14

چقدر بدبختیم که چند دلقک در سرنوشت مردم صاحب نظرباشند .

م 1400/3/24 -09:10

دلقک هنرپیشه هایی بودند که دوره قبل از روحانی حمایت کردند

ناشناس 13 3 پاسخ 1400/3/23 -19:14

میدونن کی انتخاب شده دیگه طرف کسی رو نمیگیرن

امیر 7 16 پاسخ 1400/3/23 -18:58

خبر فوری حیا کن جو سازی را رها کن.بااین جو سازی ها همتی رأی نمی‌آورد.

محمد 1400/3/23 -20:45

جواب به امیر شرم کن کاسب تحریم شرم کن ساندیس خور

حاج حمید 1400/3/24 -01:42

به امیر تو چرا پیش پیش سوختی؟!! میگن چوب رو که برداری گربه دزده فرار میکنه تو چرا بهت بر خورده

ه 1400/3/24 -10:22

آدم ساندیس بخوره ولی ......دشمن را نخوره.

ناشناس 8 5 پاسخ 1400/3/23 -18:26

مداح بود آهنگران و کویتی پور..اینها همه برای مال دنیا ناله میکنند

غریبه 18 7 پاسخ 1400/3/23 -18:22

از این محمود کریمی حالم بهم میخوره

ماهرو 1400/3/23 -22:01

حرف دل منو زدی.مداح اسلحه کش .پول دوست

ایرانی آباد و آزاد 20 8 پاسخ 1400/3/23 -17:45

قشر بیسواد و بی مطالعه که از خرافی کردن مردم استفاده شخصی می کنند و دین و اعتقادات مردم را به سخره گرفتند....

ایرانی 20 7 پاسخ 1400/3/23 -17:26

مداحان سیاست زده و پولكی .

مغز متفکر 18 5 پاسخ 1400/3/23 -17:08

این مداح ها دقیقا منو یاده شاعرهایی می اندازه که برای شاه شعر می خوانند کیسه سکته پاداش دریافت میکردن از پوست صورت دستهای لطیفشان معلومه چقدر پیرو امامان هستند .اینان کاسبان غم های اهل بیت هستند . هر چه اهل بیت غم یشتری کشیده باشه نان این افراد تو روروغتتر است . البته بلا نسبت بعضی از حضرات که برای اهل بیت می خوانند ن برای پول

جلیل 10 3 پاسخ 1400/3/23 -17:01

مداح دو نوع است ۱ مداح اهل بیت علیهم السلام۲ مداح سیاست مداران اولی محترم و ماجور نزد خداوند و مومنین دومی احترامش نزد اهل سیاست محفوظ و در قیامت به همان کسانی که مدحشان کردند یعنی اهل سیاست حواله داده میشوند

کاربر ناشناس 3 13 پاسخ 1400/3/23 -16:49

مردم غیور شجاع وپهلوان ودلاورومردان میدان اززمان انقلاب وتاحالاکه چهل و دوسال میگزردبدون سهل‌انگاری پشت رهبروکشورومخصوصازمان هشتسال دفاع مقدس پیروجوان درجبهه وپشت جبهه سنگرها راخالی نکردنندشیرمردانوزنان ایران

به کاربر ناشناس 1400/3/24 -01:46

برادر چندکلاس سواد داری؟ میگزارد نه =میگذرد درسته کاش اول سواد خواندن ونوشتن رو یاد بگیری بعدش تبلیغ کنی.... دقیقا مداحان. هم از روش شمااستفاده میکنن

رضا 11 1 پاسخ 1400/3/23 -16:49

مداح اهل بیت یعنی برای اهل بیت خواندن مداحی که برای پول روزه امام حسین میخونه کجا اهل ..؟..دیگه روزه خون پیدا نمیشه همشون از آمریکا و اسراییل و.....سیاسی و ماشینی شدند

سیرک 1400 14 3 پاسخ 1400/3/23 -16:46

خوبه، با تمام قوا به میدون بیاید ببینم کلا چقدر میتونین رای جمع کنین!!!!

علیرضا 14 3 پاسخ 1400/3/23 -16:39

جناب کریمی یه مثال 5 نفر آدم هستید که میرید رستورانی که فقط یه نوع غذا داره باز هم بنظرت انتخاب معنی دار هست ؟؟ آیا میتونی به کیفیت غذا اعتراض کنی جفنگ نگو برادر جنابعالی و همکیشانتون براتون فرقی نمیکنه سوار کدوم موج بشید

ناشناس 18 1 پاسخ 1400/3/23 -16:38

نه مملکت در خطر است نه انقلاب دارند از این واژه ها استفاده می کنند باید بفهمند که خوردن وچپاول مردم بسه مملک ارث پدری یکسری شده که الان هم در صحنه امدند یاد گرفتن دسمن دشمن در صورتی که خودشان دسمن انقلاب و مملکت هستن

ع 1400/3/23 -18:52

منافق حیا کن تفرقه را رها کن

علی 28 4 پاسخ 1400/3/23 -16:29

مداحان درباری

میثم 1400/3/23 -17:40

تعجبم از این مداح هان این همه حسین حسین گفتن ولی یکیشون شهید مدافع حرف نشدن کجا بودن این سالهای کدوم عملیات بودن دقیقا کجا بودن کدومشون مدافع حرم خانم زینب بودند جواب بدید

ایرانی 17 6 پاسخ 1400/3/23 -16:28

مداح..... مگه میشه مگه داریم.....خخخخ

عباسی 31 5 پاسخ 1400/3/23 -16:21

کسی که برای روضه خوندن پول کلان بگیره مسلمان نیست و دقیقا باید به کسی رای داد که مداح ها مخالفشن

بنده خدا 27 5 پاسخ 1400/3/23 -16:19

منم اگر برای گریاندن مردم میلیاردی پول میگرفتم تبلیغاتچی می شدم

مرتضی سلطانیار 18 4 پاسخ 1400/3/23 -15:50

لعنت بر شما. شوراهای متخلف شهریار باز هم تایید صلاحیت شدن.باید بریم به دزد ها رای بدیم دوباره

مرتضی جان 1400/3/23 -17:10

تو اگر پست موز جلوت باشه میگی دوباره باید بخورم زمین خوب رای نده

زرد 28 8 پاسخ 1400/3/23 -15:44

مداحان=کله خرابها

قلندر واقعی 33 6 پاسخ 1400/3/23 -15:42

این مداحان زپرتی نون به نرخ روز خور مداح نون زر و زور ثروت و سکه هستند یه روز کسی را به عرش بالا می برید یه روز به زمینش می زنید با فحاشی و سخنان وقیحانه پس شما مداح دلار هستین پس زاررررت بزرگ

رئیسی 28 6 پاسخ 1400/3/23 -15:32

مداح کدومه اینا فقط پول را میشناسند وازاون خال بازهای درجه یک هستند اگررفتند برای یک خانواده ای که کسی ازشون ازبین رفته مجانی خوندند ویکسال محرم رفتند تو یک شهرستان مجانی بخاطر امام حسین نوحه خوندند .بعضیهاشون گانگستر هم هستند نمیدونند گیر حریف بیفتند گوشاشونو میزارند کف دستشون .البته آدمهای خوبم داخاشون هست ولی خیلی کم هستند

غریبی 40 7 پاسخ 1400/3/23 -14:53

من به کسی رای میدم که مداح ها مخالف آن هستند ... یک نفر شون بعنوان مداح قبول ندارم ... کسی که برای امام حسین روزه چند صد میلیونی بخونه قطعا آدم درستکاری نیست

ط 19 2 پاسخ 1400/3/23 -14:45

ی‌مثال‌:اگه‌رای‌هم‌میداد‌بازم‌همون‌‌غذا‌بود‌نابغه.

خبر فوری در شبکه های اجتماعی
khabarfoori in social networks