گزیده بیانات حضرت آیت الله خامنه ای:

نباید مردم را از انتخابات دلسرد کرد/ از برخی مسئولین حرف‌ هایی شنیده می شود که مایه تأسف است/برخی از این حرف‌ ها تکرار حرف‌ های آمریکاست/مراقب دشمن‌‌ شاد کردن باشیم


12 اردیبهشت 1400 - 18:14
608eabf43e6b4_608eabf43e6b7
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه سیاست خارجی در همه جای دنیا در مجامع بالادستی تعیین می‌شود و نه در وزارت امور خارجه، افزودند: وزارت امور خارجه در تعیین سیاستها مشارکت دارد اما تصمیم‌گیر نیست بلکه مجری است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (یکشنبه) در سخنان زنده تلویزیونی خطاب به ملت بزرگ ایران با تشریح جایگاه مهم معلمان و کارگران در پیشرفت کشور، انتخابات را به معنای واقعی کلمه فرصتی مهم برای ایران عزیز و عاملی بی‌بدیل برای استحکام پایه‌های نظام خواندند و با انتقاد از برخی تلاش‌ها برای دلسرد کردن مردم نسبت به انتخابات تأکید کردند: داوطلبان وعده‌های فریبنده و بدون پشتوانه ندهند و با ارائه برنامه‌های واقعی با مردم سخن بگویند.

ایشان همچنین با ابراز تأسف و تعجب از سخنان نادرست برخی مسئولان در خصوص سیاست خارجی تأکید کردند: نیروی قدس بزرگ‌ترین عامل مؤثر جلوگیری از دیپلماسی انفعالی در غرب آسیا است و نباید به‌گونه‌ای سخن گفت که حرف‌های بیگانگان را به اذهان متبادر کند.

ایشان در آغاز سخنانشان، لیالی مبارک قدر را قله ماه پر عظمت رمضان خواندند و با توصیه به آحاد مردم برای استفاده از ظرفیت بی‌نظیر ایام قدر افزودند: دعا و تضرع واستغفار و اشک، از نمونه‌های ضیافت پر برکت رمضان است که باید با توجه وتوسل هرچه بیشتر به پروردگار کریم، خود را مستعد بهره‌‌مندی از این نعمت‌های گرانقدر کرد.

رهبر انقلاب در نگاهی کوتاه به شخصیت امام علی بن ابیطالب (ع )، امامت را مقامی بسیار والا و عالی برشمردند و افزودند: معنای امامت، ریاست دین و دنیا نیست بلکه امامت مفهومی بسیار عالی است که درک آن به جز معصومین و نخبگان معدود، برای دیگران ممکن نیست.

رهبر انقلاب با اشاره به ارادت شیعیان و پیروان ادیان و مذاهب دیگر به امیرمؤمنان افزودند: این محبت و ارادت به علت خصوصیات عجیب مولای متقیان است که «عدالت حیرت‌انگیز، بی اغماض، گسترده و بدون هیچ ملاحظه‌» در رأس این خصوصیات قرار دارد.

ایشان زهد و بی اعتنایی کامل به دنیا، شجاعت، مهربانی و رأفت در مقابل ضعیفان، عزم راسخ در مقابل زورگویان و مستکبران، فداکاری در راه حق، حکمت عمیق در گفتار و استواری در رفتار را از دیگر ویژگی‌هایی دانستند که در حضرت علی(ع) در اوج کمال و درخشش است.

رهبر انقلاب، پیروی از امیرمومنان در خصوصیات شخصی و آداب حکومت را وظیفه ای سنگین خواندند و افزودند: ما در این زمینه‌ها خیلی عقب هستیم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به شوق بی‌نظیر مولای متقیان به شهادت گفتند: خدا را شاکریم که در دوران ما نیز مردان فداکاری بودند و هستند که در اقتدا به مولایشان، عاشق شهادت بودند که حاج قاسم سلیمانی از چهره‌های بزرگ این عرصه است.

رهبر انقلاب سپس در تبیین جایگاه و شأن مهم معلم به برخی ویژگی‌های شهید مطهری پرداختند و افزودند: شهید مطهری عالِم، فیلسوف، متفکر، فقیه و مسلط به مسائل فکری بود اما ویژگی‌ مهم استاد شهید آن بود که در عرصه تولید و انتشار فکر درست، متقن و عمیق، در یک جهاد نرم‌افزاری مداوم بود و با دغدغه‌مندی نسبت به مخاطبانش و جامعه، با امواج منحرف فکری شرق و غرب مقابله می کرد.

رهبر انقلاب، مسئولیت‌شناسی و تکلیف‌گرایی را دو ویژگی دیگر شهید مطهری خواندند و گفتند: او با اولویت دادن به نیازهای جامعه، ظرفیت‌های حوزه فکر و علم را به این نیازها نزدیک می‌کرد که معلمان عزیز باید این ویژگی ها و روش ها را الگو قرار دهند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صیانت از فکر دانش‌آموزان و دانشجویان را از مسئولیت‌های مهم معلمان برشمردند و افزودند: معلمان باید با امانت و توانایی و مهارت، اندوخته‌های علمی بشر را به نسل نوجوان و جوان منتقل کنند و شاگردان خود را اهل فکر و اندیشه بار بیاورند.

ایشان معلمان را از افسران سپاه پیشرفت کشور خواندند و افزودند: معلمان باید این جایگاه عظیم را باور کنند و با احساس مسئولیت، نقش تاریخی خودرا ایفا نمایند.

رهبر انقلاب با اشاره به هجوم بیگانگان و منحرفان به افکار جوانان تاکید کردند: معلمان باید ضمن استفاده از ظرفیت عظیم آموزش و پرورش، برای خنثی کردن این تهاجم بزرگ نیز جهادگونه تلاش کنند تا ریزش‌ها به صفر نزدیک شود و رویش‌ها در بالاترین سطح قرار گیرد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به شأن بسیار با ارزش و تأثیرگذار معلمان افزودند: درک این جایگاه والا و تعیین‌کننده باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود که رسانه‌ها، دستگاههای تبلیغاتی و آموزش و پرورش در این عرصه مسئولیت سنگینی دارند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، گشودن گره‌های معیشتی معلمان را مهم خواندند و با اشاره به مسئولیت دولت و مجلس در این زمینه، از تلاش بی دریغ معلمان برای ادامه آموزش در دوران کرونا و همراهی خانواده‌ها به خصوص مادران صمیمانه تشکر کردند.

رهبر انقلاب اسلامی بخش دیگری از سخنان‌شان را به مناسبت روز کارگر، به موضوع شأن و جایگاه کارگر و لزوم حمایت همه‌جانبه از این قشر زحمتکش و تأثیرگذار و همچنین نقش کارگران در پیشرفت اقتصادی و استقلال کشور اختصاص دادند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به جایگاه والای کارگر در اسلام و بوسه پیامبر بر دستان کارگر اشاره کردند و گفتند: در یک اقتصاد مستقل و تولیدمحور، کارگر ستون اصلی است و این نقش تأثیرگذار کارگران باید با کمک دستگاههای تبلیغاتی و رسانه‌ها به فرهنگ‌عمومی تبدیل شود.

ایشان افزودند: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی بدخواهان و بیگانگان تلاش کردند تا جامعه کارگری را در مقابل نظام قرار دهند اما کارگران جانانه در کنار نظام ایستادند که نمونه بارز آن دوران دفاع مقدس است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به شعار سال و موضوع پشتیبانی از تولید، خاطر نشان کردند: یکی از انواع پشتیبانی از تولید، حمایت از کارگران است زیرا کارگر فعال و با نشاط، ثروت ملی ایجاد می کند که در نهایت زمینه‌ساز آبرو، اقتدار و استقلال کشور خواهد بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه حمایت از کارگر فقط افزایش پایه حقوقی متناسب با افزایش تورم نیست، افزودند: ارتقای سطح مهارت آموزی و تخصص کارگران، توجه به بیمه و بهداشت و درمان آنان، امنیت شغلی، برنامه‌ریزی برای مسکن کارگران و ایجاد روابط عادلانه میان کارگر، کارآفرین و دولت ابعاد دیگر موضوع حمایت از کارگر است.

ایشان برنامه ریزی صحیح برای ایجاد اشتغال و پیگیری دقیق و منضبط آن و همچنین استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای ایجاد اشتغال را کمک بزرگ به پیشرفت اقتصادی کشور خواندند و گفتند: ایجاد اشتغال علاوه بر برکات اقتصادی، برکات اجتماعی و سیاسی هم دارد زیرا در جامعه بویژه در نسل جوان، زمینه‌ساز نشاط و تحرک و سرزندگی و مانع از شکل‌گیری بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و حتی امنیتی است.

ایشان با اشاره به ابعاد چند جانبه ایجاد اشتغال در جامعه، یکی از برنامه‌های مهم و مورد انتظار از دولت‌ها را برنامه ایجاد اشتغال دانستند و با بیانی هشدارآمیز خاطرنشان کردند: افرادی که به علت منافع شخصی خود و برای استفاده از زمین و ارزش افزوده آن، کارخانه ها را به تعطیلی می‌کشانند، بدانند که مرتکب کار باطل و حرام شده اند و این کار، خیانت به مردم و کارگران و استقلال و اقتصاد کشورو ضربه به تولید ملی است.

رهبر انقلاب اسلامی دستگاههای مسئول بویژه وزارت‌های صمت و وزارت جهادکشاورزی را به نقش آفرینی جدی برای مقابله با این پدیده و برخورد با این افراد توصیه مؤکد کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با اشاره به نظر کارشناسان اقتصادی مبنی بر لزوم فعال شدن کارگاههای کوچک و متوسط در کنار کارگاههای بزرگ، افزودند: گسترش این کارگاهها علاوه بر ایجاد اشتغال زمینه‌ساز تولید ثروت برای عموم مردم بویژه طبقات ضعیف و متوسط است.

ایشان خاطر نشان کردند: بهترین روش برای خنثی کردن تحریم‌ها تلاش واقعی و غیر شعاری برای تقویت تولید ملی است که دشمن را از ادامه تحریم مأیوس خواهد کرد و در نتیجه تحریم‌ها برطرف می شوند.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان، انتخابات را به معنی واقعی کلمه فرصت مهم و بی نظیری برای استحکام پایه های اقتدار و امنیت کشور خواندند و گفتند: عده ای با خدشه وارد کردن در اصل انتخابات و یا در عملکرد دست اندرکاران اعم از شورای نگهبان یا دستگاههای دیگر موجب دلسردی مردم می شوند که این کار غلط است.

ایشان افزودند: در جمهوری اسلامی همه انتخابات‌ها سالم برگزار شده است. ممکن است تخلفات کوچکی روی داده باشد اما در نتیجه انتخابات هیچ تأثیری نداشته و همواره انتخابات در جمهوری اسلامی همراه با امانت بوده است.

رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان کردند: البته برخی‌ها هنگامی که نتیجه مورد نظر آنها در انتخابات حاصل می شود آن انتخابات را سالم می خوانند اما اگر نتیجه مورد نظر آنها به‌دست نیاید یا برگزارکنندگان را متهم می کنند و یا همانند سال ۸۸ اغتشاش به‌پا می کنند که آن متهم کردن‌ها بی انصافی است و اغتشاش به‌راه انداختن جرم است.

ایشان در یک توصیه مهم به افرادی که وارد عرصه انتخابات می شوند، گفتند: این افراد از سخنان و وعده‌های فریبنده و بدون پشتوانه فکری و بدون در نظر گرفتن امکانات و یا بدون اطلاع از آنها حتماً پرهیز کنند.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: کسانی که وارد عرصه انتخابات می‌شوند باید یک برنامه واقعی ارائه دهند به‌گونه ای که کارشناسان با شنیدن این برنامه، آن را تصدیق کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: البته برخی اوقات هم از برخی افراد حرف هایی صادر می‌شود که گویا قانون اساسی را قبول ندارند، در حالی‌که کسی که می خواهد وارد عرصه انتخابات شود باید معتقد به اسلام، قانون اساسی و رای مردم باشد لذا مطالبه جدی داریم که این موضوع رعایت شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین از اظهارات بعضی از مسئولان که در روزهای اخیر از رسانه‌های مخالف جمهوری اسلامی پخش شد و تکرار حرفهای خصمانه دشمنان و آمریکا بود، ابراز تعجب و تأسف کردند و گفتند: آمریکایی‌ها سالها است که از نفوذ معنوی ایران در منطقه و عوامل آن یعنی نیروی قدس و شهید سلیمانی به‌شدت ناراحتند و اساساً سردار سلیمانی را به همین علت به شهادت رساندند، بنابراین نباید چیزی گفته شود که حرف آنها را تأیید کند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: سیاست کشور از انواع برنامه‌های اقتصادی، نظامی، اجتماعی، علمی، فرهنگی و همچنین سیاست خارجی تشکیل شده که همه این بخشها باید با هم به پیش برود و نفی هر یک از این بخشها خطای بزرگی است که نباید از مسئولین کشور سر بزند.

ایشان تأکید کردند: نیروی قدس بزرگ‌ترین عامل مؤثر جلوگیری از دیپلماسی انفعالی در غرب آسیا است و زمینه ساز تحقق سیاست عزتمندانه جمهوری اسلامی شده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تمایل غربی‌ها برای بازگرداندن سیطره دوران طاغوت خود بر ایران، گفتند: بر همین اساس آنها از هرگونه تحرک دیپلماسی و گسترش روابط ایران با چین و روسیه و همچنین با همسایگان مخالفند و حتی در مواردی با فشار به مسئولان کشورهای همسایه را از سفر به ایران منصرف کرده‌اند که ما در مقابل این فشارها باید به شکل مستقل، پر تلاش و پر توان عمل کنیم.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه سیاست خارجی در همه جای دنیا در مجامع بالادستی تعیین می‌شود و نه در وزارت امور خارجه، افزودند: وزارت امور خارجه در تعیین سیاستها مشارکت دارد اما تصمیم‌گیر نیست بلکه مجری است.
ایشان خاطر نشان کردند: در کشور ما نیز سیاست خارجی در شورای‌عالی امنیت ملی با حضور مسئولان تعیین می‌شود و وزارت امور خارجه باید با شیوه‌های خود آن را اجرا کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان با آرزوی توفیق الهی برای مسئولانی که قصد خدمت به میهن دارند، تأکید کردند: نباید جوری حرف زد که از آن برداشت قبول نداشتن سیاستهای کشور شود و دشمنان از آن مطالب شاد شوند.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه سیاست خارجی در همه جای دنیا در مجامع بالادستی تعیین می‌شود و نه در وزارت امور خارجه، افزودند: وزارت امور خارجه در تعیین سیاستها مشارکت دارد اما تصمیم‌گیر نیست بلکه مجری است.

پایگاه خبری خبر فوری (khabarfoori.com)

608eabf43e6b4_608eabf43e6b7
12 اردیبهشت 1400 - 18:14

رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (یکشنبه) در سخنان زنده تلویزیونی خطاب به ملت بزرگ ایران با تشریح جایگاه مهم معلمان و کارگران در پیشرفت کشور، انتخابات را به معنای واقعی کلمه فرصتی مهم برای ایران عزیز و عاملی بی‌بدیل برای استحکام پایه‌های نظام خواندند و با انتقاد از برخی تلاش‌ها برای دلسرد کردن مردم نسبت به انتخابات تأکید کردند: داوطلبان وعده‌های فریبنده و بدون پشتوانه ندهند و با ارائه برنامه‌های واقعی با مردم سخن بگویند.

ایشان همچنین با ابراز تأسف و تعجب از سخنان نادرست برخی مسئولان در خصوص سیاست خارجی تأکید کردند: نیروی قدس بزرگ‌ترین عامل مؤثر جلوگیری از دیپلماسی انفعالی در غرب آسیا است و نباید به‌گونه‌ای سخن گفت که حرف‌های بیگانگان را به اذهان متبادر کند.

ایشان در آغاز سخنانشان، لیالی مبارک قدر را قله ماه پر عظمت رمضان خواندند و با توصیه به آحاد مردم برای استفاده از ظرفیت بی‌نظیر ایام قدر افزودند: دعا و تضرع واستغفار و اشک، از نمونه‌های ضیافت پر برکت رمضان است که باید با توجه وتوسل هرچه بیشتر به پروردگار کریم، خود را مستعد بهره‌‌مندی از این نعمت‌های گرانقدر کرد.

رهبر انقلاب در نگاهی کوتاه به شخصیت امام علی بن ابیطالب (ع )، امامت را مقامی بسیار والا و عالی برشمردند و افزودند: معنای امامت، ریاست دین و دنیا نیست بلکه امامت مفهومی بسیار عالی است که درک آن به جز معصومین و نخبگان معدود، برای دیگران ممکن نیست.

رهبر انقلاب با اشاره به ارادت شیعیان و پیروان ادیان و مذاهب دیگر به امیرمؤمنان افزودند: این محبت و ارادت به علت خصوصیات عجیب مولای متقیان است که «عدالت حیرت‌انگیز، بی اغماض، گسترده و بدون هیچ ملاحظه‌» در رأس این خصوصیات قرار دارد.

ایشان زهد و بی اعتنایی کامل به دنیا، شجاعت، مهربانی و رأفت در مقابل ضعیفان، عزم راسخ در مقابل زورگویان و مستکبران، فداکاری در راه حق، حکمت عمیق در گفتار و استواری در رفتار را از دیگر ویژگی‌هایی دانستند که در حضرت علی(ع) در اوج کمال و درخشش است.

رهبر انقلاب، پیروی از امیرمومنان در خصوصیات شخصی و آداب حکومت را وظیفه ای سنگین خواندند و افزودند: ما در این زمینه‌ها خیلی عقب هستیم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به شوق بی‌نظیر مولای متقیان به شهادت گفتند: خدا را شاکریم که در دوران ما نیز مردان فداکاری بودند و هستند که در اقتدا به مولایشان، عاشق شهادت بودند که حاج قاسم سلیمانی از چهره‌های بزرگ این عرصه است.

رهبر انقلاب سپس در تبیین جایگاه و شأن مهم معلم به برخی ویژگی‌های شهید مطهری پرداختند و افزودند: شهید مطهری عالِم، فیلسوف، متفکر، فقیه و مسلط به مسائل فکری بود اما ویژگی‌ مهم استاد شهید آن بود که در عرصه تولید و انتشار فکر درست، متقن و عمیق، در یک جهاد نرم‌افزاری مداوم بود و با دغدغه‌مندی نسبت به مخاطبانش و جامعه، با امواج منحرف فکری شرق و غرب مقابله می کرد.

رهبر انقلاب، مسئولیت‌شناسی و تکلیف‌گرایی را دو ویژگی دیگر شهید مطهری خواندند و گفتند: او با اولویت دادن به نیازهای جامعه، ظرفیت‌های حوزه فکر و علم را به این نیازها نزدیک می‌کرد که معلمان عزیز باید این ویژگی ها و روش ها را الگو قرار دهند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صیانت از فکر دانش‌آموزان و دانشجویان را از مسئولیت‌های مهم معلمان برشمردند و افزودند: معلمان باید با امانت و توانایی و مهارت، اندوخته‌های علمی بشر را به نسل نوجوان و جوان منتقل کنند و شاگردان خود را اهل فکر و اندیشه بار بیاورند.

ایشان معلمان را از افسران سپاه پیشرفت کشور خواندند و افزودند: معلمان باید این جایگاه عظیم را باور کنند و با احساس مسئولیت، نقش تاریخی خودرا ایفا نمایند.

رهبر انقلاب با اشاره به هجوم بیگانگان و منحرفان به افکار جوانان تاکید کردند: معلمان باید ضمن استفاده از ظرفیت عظیم آموزش و پرورش، برای خنثی کردن این تهاجم بزرگ نیز جهادگونه تلاش کنند تا ریزش‌ها به صفر نزدیک شود و رویش‌ها در بالاترین سطح قرار گیرد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به شأن بسیار با ارزش و تأثیرگذار معلمان افزودند: درک این جایگاه والا و تعیین‌کننده باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود که رسانه‌ها، دستگاههای تبلیغاتی و آموزش و پرورش در این عرصه مسئولیت سنگینی دارند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، گشودن گره‌های معیشتی معلمان را مهم خواندند و با اشاره به مسئولیت دولت و مجلس در این زمینه، از تلاش بی دریغ معلمان برای ادامه آموزش در دوران کرونا و همراهی خانواده‌ها به خصوص مادران صمیمانه تشکر کردند.

رهبر انقلاب اسلامی بخش دیگری از سخنان‌شان را به مناسبت روز کارگر، به موضوع شأن و جایگاه کارگر و لزوم حمایت همه‌جانبه از این قشر زحمتکش و تأثیرگذار و همچنین نقش کارگران در پیشرفت اقتصادی و استقلال کشور اختصاص دادند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به جایگاه والای کارگر در اسلام و بوسه پیامبر بر دستان کارگر اشاره کردند و گفتند: در یک اقتصاد مستقل و تولیدمحور، کارگر ستون اصلی است و این نقش تأثیرگذار کارگران باید با کمک دستگاههای تبلیغاتی و رسانه‌ها به فرهنگ‌عمومی تبدیل شود.

ایشان افزودند: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی بدخواهان و بیگانگان تلاش کردند تا جامعه کارگری را در مقابل نظام قرار دهند اما کارگران جانانه در کنار نظام ایستادند که نمونه بارز آن دوران دفاع مقدس است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به شعار سال و موضوع پشتیبانی از تولید، خاطر نشان کردند: یکی از انواع پشتیبانی از تولید، حمایت از کارگران است زیرا کارگر فعال و با نشاط، ثروت ملی ایجاد می کند که در نهایت زمینه‌ساز آبرو، اقتدار و استقلال کشور خواهد بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه حمایت از کارگر فقط افزایش پایه حقوقی متناسب با افزایش تورم نیست، افزودند: ارتقای سطح مهارت آموزی و تخصص کارگران، توجه به بیمه و بهداشت و درمان آنان، امنیت شغلی، برنامه‌ریزی برای مسکن کارگران و ایجاد روابط عادلانه میان کارگر، کارآفرین و دولت ابعاد دیگر موضوع حمایت از کارگر است.

ایشان برنامه ریزی صحیح برای ایجاد اشتغال و پیگیری دقیق و منضبط آن و همچنین استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای ایجاد اشتغال را کمک بزرگ به پیشرفت اقتصادی کشور خواندند و گفتند: ایجاد اشتغال علاوه بر برکات اقتصادی، برکات اجتماعی و سیاسی هم دارد زیرا در جامعه بویژه در نسل جوان، زمینه‌ساز نشاط و تحرک و سرزندگی و مانع از شکل‌گیری بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و حتی امنیتی است.

ایشان با اشاره به ابعاد چند جانبه ایجاد اشتغال در جامعه، یکی از برنامه‌های مهم و مورد انتظار از دولت‌ها را برنامه ایجاد اشتغال دانستند و با بیانی هشدارآمیز خاطرنشان کردند: افرادی که به علت منافع شخصی خود و برای استفاده از زمین و ارزش افزوده آن، کارخانه ها را به تعطیلی می‌کشانند، بدانند که مرتکب کار باطل و حرام شده اند و این کار، خیانت به مردم و کارگران و استقلال و اقتصاد کشورو ضربه به تولید ملی است.

رهبر انقلاب اسلامی دستگاههای مسئول بویژه وزارت‌های صمت و وزارت جهادکشاورزی را به نقش آفرینی جدی برای مقابله با این پدیده و برخورد با این افراد توصیه مؤکد کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با اشاره به نظر کارشناسان اقتصادی مبنی بر لزوم فعال شدن کارگاههای کوچک و متوسط در کنار کارگاههای بزرگ، افزودند: گسترش این کارگاهها علاوه بر ایجاد اشتغال زمینه‌ساز تولید ثروت برای عموم مردم بویژه طبقات ضعیف و متوسط است.

ایشان خاطر نشان کردند: بهترین روش برای خنثی کردن تحریم‌ها تلاش واقعی و غیر شعاری برای تقویت تولید ملی است که دشمن را از ادامه تحریم مأیوس خواهد کرد و در نتیجه تحریم‌ها برطرف می شوند.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان، انتخابات را به معنی واقعی کلمه فرصت مهم و بی نظیری برای استحکام پایه های اقتدار و امنیت کشور خواندند و گفتند: عده ای با خدشه وارد کردن در اصل انتخابات و یا در عملکرد دست اندرکاران اعم از شورای نگهبان یا دستگاههای دیگر موجب دلسردی مردم می شوند که این کار غلط است.

ایشان افزودند: در جمهوری اسلامی همه انتخابات‌ها سالم برگزار شده است. ممکن است تخلفات کوچکی روی داده باشد اما در نتیجه انتخابات هیچ تأثیری نداشته و همواره انتخابات در جمهوری اسلامی همراه با امانت بوده است.

رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان کردند: البته برخی‌ها هنگامی که نتیجه مورد نظر آنها در انتخابات حاصل می شود آن انتخابات را سالم می خوانند اما اگر نتیجه مورد نظر آنها به‌دست نیاید یا برگزارکنندگان را متهم می کنند و یا همانند سال ۸۸ اغتشاش به‌پا می کنند که آن متهم کردن‌ها بی انصافی است و اغتشاش به‌راه انداختن جرم است.

ایشان در یک توصیه مهم به افرادی که وارد عرصه انتخابات می شوند، گفتند: این افراد از سخنان و وعده‌های فریبنده و بدون پشتوانه فکری و بدون در نظر گرفتن امکانات و یا بدون اطلاع از آنها حتماً پرهیز کنند.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: کسانی که وارد عرصه انتخابات می‌شوند باید یک برنامه واقعی ارائه دهند به‌گونه ای که کارشناسان با شنیدن این برنامه، آن را تصدیق کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: البته برخی اوقات هم از برخی افراد حرف هایی صادر می‌شود که گویا قانون اساسی را قبول ندارند، در حالی‌که کسی که می خواهد وارد عرصه انتخابات شود باید معتقد به اسلام، قانون اساسی و رای مردم باشد لذا مطالبه جدی داریم که این موضوع رعایت شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین از اظهارات بعضی از مسئولان که در روزهای اخیر از رسانه‌های مخالف جمهوری اسلامی پخش شد و تکرار حرفهای خصمانه دشمنان و آمریکا بود، ابراز تعجب و تأسف کردند و گفتند: آمریکایی‌ها سالها است که از نفوذ معنوی ایران در منطقه و عوامل آن یعنی نیروی قدس و شهید سلیمانی به‌شدت ناراحتند و اساساً سردار سلیمانی را به همین علت به شهادت رساندند، بنابراین نباید چیزی گفته شود که حرف آنها را تأیید کند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: سیاست کشور از انواع برنامه‌های اقتصادی، نظامی، اجتماعی، علمی، فرهنگی و همچنین سیاست خارجی تشکیل شده که همه این بخشها باید با هم به پیش برود و نفی هر یک از این بخشها خطای بزرگی است که نباید از مسئولین کشور سر بزند.

ایشان تأکید کردند: نیروی قدس بزرگ‌ترین عامل مؤثر جلوگیری از دیپلماسی انفعالی در غرب آسیا است و زمینه ساز تحقق سیاست عزتمندانه جمهوری اسلامی شده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تمایل غربی‌ها برای بازگرداندن سیطره دوران طاغوت خود بر ایران، گفتند: بر همین اساس آنها از هرگونه تحرک دیپلماسی و گسترش روابط ایران با چین و روسیه و همچنین با همسایگان مخالفند و حتی در مواردی با فشار به مسئولان کشورهای همسایه را از سفر به ایران منصرف کرده‌اند که ما در مقابل این فشارها باید به شکل مستقل، پر تلاش و پر توان عمل کنیم.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه سیاست خارجی در همه جای دنیا در مجامع بالادستی تعیین می‌شود و نه در وزارت امور خارجه، افزودند: وزارت امور خارجه در تعیین سیاستها مشارکت دارد اما تصمیم‌گیر نیست بلکه مجری است.
ایشان خاطر نشان کردند: در کشور ما نیز سیاست خارجی در شورای‌عالی امنیت ملی با حضور مسئولان تعیین می‌شود و وزارت امور خارجه باید با شیوه‌های خود آن را اجرا کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان با آرزوی توفیق الهی برای مسئولانی که قصد خدمت به میهن دارند، تأکید کردند: نباید جوری حرف زد که از آن برداشت قبول نداشتن سیاستهای کشور شود و دشمنان از آن مطالب شاد شوند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

46

نظرات 68
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.
احمد 5 0 پاسخ 1400/2/13 -16:48

تمام دارایی و سرمایه زندگیم تو بورس که دولت بابتش تبلیغات راه انداخته بود از بین رفت آخه دلمو به چی خوش کنم

Mohsen 10 1 پاسخ 1400/2/13 -16:22

40 سال بی لیاقتی خودتون انداختید گردن دشمنان

مری 5 11 پاسخ 1400/2/13 -15:26

خداوند به ایشان اجر دهد ایشان از قیمتهاخبردارند از بدبختی و فساد واختلاس و بدبختیمون

سید محمد 5 2 پاسخ 1400/2/13 -14:42

آقا جان عموی من در هواپیمای اوکراینی بود واز بین رفت لطفا عامل حادثه را مجازات کنید. ممنون

حیرت 1400/2/13 -16:17

چشم ،حتما

مورچه 15 2 پاسخ 1400/2/13 -14:34

زمانی رای میدم که ثروت ملی یعنی پول نفت گاز پتروشیمی اورانیم اب سنگین معادن طلانقره مس ذغال سنگ وسنگ اهن بین همه ایرانیان بطورمساوی تقسیم شودوریالی ازپول مردم مخارج سوریه یمن وغزراتآمین نکند فعلا۲۸خرداد ۱۴۰۰درخانه میمانیم رای بی رای

s:s 1400/2/13 -20:21

درود بر مورچه،درسته کوچولویی ولی فکرت بزرگه آفرین،خخخ خبر فوری این نظرم رو دیگه درج کن،توهینی درش نیس

الن 1400/2/13 -21:27

دیگه شما خیلی پر توقع هستید ، یعنی به ساشا سبحانی چیزی ندیم؟؟!! بابا ایشون و امثال ایشون اقا زاده هستند و کشور ارث پدرشونه!!

فقیر 7 1 پاسخ 1400/2/13 -13:44

حتماشعارفقط شرقی کمونسیت نه غربی رادرهمه جابنویسید

مهرداد سربندی 11 0 پاسخ 1400/2/13 -13:03

خسته شدم بسکه نوشتم و گفتم نظر این بنده حقیر را هم نمایش بدهید. من که نه به کسی توهین می کنم نه حرف بی ربط میزنم. فقط خبر شما را تحلیل می کنم. آخه چرا نمایش نمی دهید.

علی 14 1 پاسخ 1400/2/13 -12:26

آقا یا خانم حق گو اینقدر سواد نداری که فرزانه را فرضانه مینویسی افراد بی سوادی مثل شما هستند که اگر بهشون بگن ذغال سفیده میگن سفیده نه قوه تفکر دارند نه استقلال فکری آقا صحبت کرده چی گفت چی شد بابا مملکت را 42 ساله نابود کردند چریدن وخوردن وبردن مردم ازاین صحبتها وسخنرانیهایی که دوریال نمی ارزد خسته شدند مردم رفاه آسایش آرامش شغل زندگی ازدواج میخوان بااین مملکت دزد بازار که حاکمان مستبدش فط دنبال قدرت وثروت واشرافی گری هستند سخنرانی به چه درد میخوره یکی هم که خرف حق میزنه کسه لیسها وآخور چالها ناراحت میشوند

....... 1400/2/13 -14:41

به علی ..اگر اینا اسم فرزانه را اشتباه می نویسند امثال شما ودولت روحانی بکل راه را اشتباه رفته کشور وملت را بد بخت می کنید ......پس الککی کلاس ن..................

ب نقطه چین 1400/2/14 -09:28

دولت روحانی کیلوچند قانون اجرانشده سخنرانی درد مردم رادرمان نکرده اقدام وعمل درراستای قانون انجام نمی شود ۴۳سال فقط حرفهای شعاری بیدار شونقطه چین بی هویت

مجید 1 1 پاسخ 1400/2/13 -12:22

بعضی مواقع فکر می کنم سر وته از خواب بیدار شده ام اخه یک روز دید گاه و نظرم راجع به تیم هسته ای واقای ظریف خندان این بود که انها افرادی امین و شجاع و غیور و متدین هستند ولی حالا براساس کامنت هایی که می خوانم شده اندجاسوس و خائن و وطن فروش و بی دین و واجب الحصر و واجب القتل و..... وقتی این صحنه را دیدم گفتم یحتمل سروته از خواب بیدار شدم .

محمد 14 2 پاسخ 1400/2/13 -12:16

خیلی خوب پس مشخص شد برجام دستورالعمل و سیاست بالادستی بوده و مشخص هست دستپخت کی هست و تمام دلواپسان و کیهانی ها الکی به ظریف و روحانی تهمت خیانت میزنند. خوشم اومد از ظریف با سیاست نشون داد که رییس جمهور هیچ کاره س تو این مملکت و هر کی از روحانی طلبکاره بره از جای دیگه طلبکار باشه.

علی 29 6 پاسخ 1400/2/13 -11:40

پس چرا ۵ ساله به ظریف بخاطر برجام انگ و تهمت می زنند اگر فقط مجری اجرای برجام بوده پس اینهمه غوغا در روزنامه های مخالف چرا تمامی ندارد ؟

الهام چرخنده ای 7 14 پاسخ 1400/2/13 -11:24

آقا قربونت برم خواهش میکنم اینقدر حرص نخورید

علی 4 18 پاسخ 1400/2/13 -11:19

ای رهبر فرزانه آماده ایم آماده

الن 1400/2/13 -21:28

لطفا امادگیت رو تو عمران و کاهش فقر تو سیستان نشون بده!!

زورگو 9 5 پاسخ 1400/2/13 -11:18

کیهان و .... صبح تا شب کارشون شده فحاشی و تهمت.... اما فقط زورتون به ظریف رسیده

رفراندوم 17 1 پاسخ 1400/2/13 -08:25

چرا در مورد مسایل میدان هر چی گفته میشه فوری اجرایی میشود ؟؟؟ولی در اقتصاد حتی یک در صد فرمایشات و یا دستور آقا اجرایی نمیشود؟؟!!!!پیشنهاد میکنم یک سال را هم به نام مبارزه با دزدی و فساد اختصاص دهید...البته در تمام گروها نه فقط یک گروه خاص

ناشناس 19 6 پاسخ 1400/2/13 -08:11

پس چرا این همه به دولت به خاطر برجام گیر میدید ؟ اونا که فقط مجری بودن .

صادق 7 36 پاسخ 1400/2/13 -02:22

آقاجان سایه تو بر سر سپاه عزیز و سایه سپاه بر سر ما الحق والانصاف اگر شما و سپاه نبودین الان وضع کشور این نبود و ۱۸۰ درجه فرق داشت ...

وی 1400/2/13 -09:32

من متوجه نشدم شما تعریف و تمجید کردی یا متلک گفتی...

مصطفی رحمان دوست 4 31 پاسخ 1400/2/13 -01:38

خدایا به عظمت این ماه رمضان ولیالی قدر رهبر ما حضرت آیت الله خامنه ای را.که چشم تیز بین جهان اسلام است تاظهورامام عصر ودرکنار آن حضرت برای اسلام عزیز وحفاظت از اسلام وایران سرافراز زنده نگه دار. .عالی بود سلام وصلوات خدا بدرقه را امام ورهبری وشهدای عزیز به ویژه سردار دلها حاج قاسم عزیز با د

مسیح 30 2 پاسخ 1400/2/13 -00:34

اقای محمد راد اگر به حرفی که می زنی معتقد هستید واین که سیاست های کشور توسط مقام های بالا دستی تعیین وتصویب می شود و وزارت خارجه فقط مجری است پس چرا در مورد برجام این بالا دستی ها مسئولیت نمی پذیرند وهمه تقصیر را به گردن مجری می اندازند ؟ شده حکایت شورای نگهبان که از میان ۱۰۰۰ کاندید ای ریاست جمهوری ۹۹۶ نفرشان رابه بهانه های مختلف رد صلاحیت می کنند وفقط چهار نفر را تعیین وملت را مجبور می کنند که فقط به یکی از این چهار نفر می توانید رای بدهید بعد در فردای انتخابات خودشان می شوند منتقد همان کسی که خودشان انتخاب کرده اند !؟ ومی گویند تقصیر ملت است که بد انتخاب کرده است ، خب مسلمان شما خودتان چرا خوب انتخاب نکردید !؟ این تناقضات انصافا برای خودتان هم حل شدنی نیست و فقط متوسل به توجیه می شوید ولی بدان فردای قیامت جای توجیه وانکار نیست .

تمنّا 1 3 پاسخ 1400/2/13 -00:17

نظام وظیفه چراباقوانین خلق السّاعه،باخلق و خوی جوانان عموما،وسربازان درحال آموزش، خصوصا؛بازی می کند. سربازمعاف ازرزم که قبلا،مثلادردوره کروناکه آموزش یکماه بود،به دوهفته تقلیل یافته بود،حال شده یکماه!؟حتما می فرمایند،این امرکارشناسی شده ،خب ،چه بساقبلا هم اگه سوال می شد،چرادوهفته؟می فرمودند:این امرکارشناسی شده است،حال روح و روان جوان که خود،ابتداء به ساکن ...بماند.ازسویی سربازی که معاف ازرزم شده ،بانظرپزشک معتمدوموردنظرنظام وظیفه،وبالاخره باتاییدنظام وظیفه بوده،ولاغیر.درحالیکه دردوران کرونابه لحاظ طول مدت آموزشی ،باغیرسربازمعاف ازرزم ،تفاوتی نیست! به امیدتدبیرعاجل مسوولان محترم نظام وظیفه.تشکر

شهروند 3 20 پاسخ 1400/2/13 -00:06

توصيه به ظريف: وضعيت شما دقيقأ مثل يک داوطلب در شب کنکور است، فقط توکل کنيد و مسيری که رهبری گفتند را بگيريد.يعنی اين آخرين گذشت نظام برای شما است.تجربيات من از سخنان رهبری نشان ميدهد رهبری به شما علاقمند است.که اينطور غير مستقيم اما واضح از شما اشکال ميگيرد.و به زودی انتقادات از شما فروکش می کند. شايد ديپلماسی در داخل ايران دست کمی در خارج از ايران نداشته باشد. واقعأ آقای خامنه ای سياس کار کشته ای است.دمش گرم

الن 1400/2/14 -10:00

ای شیخ ، ظریف را معذور دار خخخخخخ. توهم زدی برادر

محمد راد 10 33 پاسخ 1400/2/12 -23:52

مسیح عزیز،بیان مقام معظم رهبری را باهم، مرورکنیم:درسیاست خارجی درهمه جای دنیا، درمجامع بالادستی تعیین می شودونه دروزارت امورخارجه،وزارت امورخارجه، درتعیین سیاست ها،مشارکت دارد،تصمیم گیرنیست،بلکه مجری.درکشورمانیزسیاست خارجی در شورای عالی امنیت ملی باحضورمسولان تعیین می شودووزارت امورخارجه باید باشیو ه های خود آن رااجراکند.والسلام. حال بعضی افرادواحزاب وووازاول بخاطرمطامع فردی وحزبی،آدرس غلط داده اند ومی دهندودوست دارنددیگران هم لابدوووبر ریل آدرس غلط آنان طی مسافت وووکنند،بماند،این زمان بگذارتاوقت دگر.

مصطفی 1400/2/13 -00:56

اگر سیاست ها در مجامع بالا دستی تعیین می شود و با تصویب آنها اجرایی می‌شود( درست یا غلط) ، پس چرا ما اینقدر به وزارت خارجه توهین و بدبیراه میگوئیم؟

سرمد 1400/2/13 -02:41

شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران شورایی است که به منظور تأمین منافع ملّی و پاسداری از انقلاب اسلامی ۱۳۵۷ و تمامیت ارضی و حاکمیت ملی ایران، به ریاست رئیس‌جمهور تشکیل می‌گردد.

الن 1400/2/13 -08:16

دوست عزیز چهل سال است تمام کاستی ها را گردن تحریم های امریکا می اندازند ، از روزی که به دنیا امدم فقط اسم امریکا را می شنوم ، یکبار توافق کنید تا ببینم که جمهوری اسلامی چقدر مرد عمل است !!!! قطعا نیست !!! حالا بعد از 40 سال می فهمیم آمریکا دشمن ما نیست ما عامل روسیه هستیم!!!

غفاری 1400/2/13 -14:22

اقا مصطفی عزیز ... علت انتقادات ما به وزارت خارجه عدم اجرای درست سیاست ها و فرافکنی های است که در این 8 سال دیده ایم و..... انواع بهانه تراشی ها و خود علامه پنداری ها و رعایت نکردن خطوط قرمز منافع ملی وووو ... حتی نتوانستند حفظ کنند فایل محرمانه اشان را از دست دشمنانی که به آنان بیش از اندازه اعتماد کرده بودند و خوشبین بودند .....

الن 1400/2/14 -00:14

غفاری جوون بیخییال بابا !! خودت هم نمی دونی داری چی میگی!!

ناشناس 54 16 پاسخ 1400/2/12 -23:41

کاملا مشخص شد که دولت هیچ کاره است

پدرام 1400/2/13 -00:18

اگر هیچ کارس پس به طیفی که ازش حمایت میکنی بگو کاندید ریاست جمهوری معرفی نکنه

امیر 1400/2/13 -07:06

مجری است از اول هم همین بود هر کاری بگن انجام میدهند نگن انجام نمی ده

فدایی مولا 20 80 پاسخ 1400/2/12 -22:38

رهسپاریم با ولایت تا شهادت

الن 1400/2/13 -21:29

دوست عزیز مسیر شهادت بازه ، شما همت کن انشالله شهید میشی! حزب الله لبنان ، حماس و انصار یمن تو را می خواند.

حسین 32 34 پاسخ 1400/2/12 -22:28

انشالا سربلندی کشورم ایران

( : 23 68 پاسخ 1400/2/12 -22:21

رهبر عزیزم دوستت دارم

حق گو 23 80 پاسخ 1400/2/12 -21:59

درود بر رهبرفرضانه ام اقا جان به قول ترکها چوخ ساقول

زمان 1400/2/12 -23:47

فرزانه. درست اس

1400/2/13 -11:20

فرزانه اسم دختره

سید علی موسوی 30 87 پاسخ 1400/2/12 -21:22

خدا آقا رو برا ما حفظ کنه با فرمایشاتشون دهن خاینان و یاوه گویان را بستند

مسیح 82 16 پاسخ 1400/2/12 -21:20

ظریف که تصمیم گیر نیست به نظر بنده مجری هم نیست بیچاره خودش هم همین را گفت که این قدر فحش از جانب مومنین روزه دار نصیبش شد، وقتی سیاست های خارجی وملاقات با سران دول خارجی توسط ولایتی وقالیباف ومیدان اجرا می شد پس ظریف این وسط چکاره بود ؟ وقتی بشار اسد به ایران امد و وزیر خارجه بورکینافاسو زودتر از ظریف مطلع شد خب ظریف مترسکی بیش در وزارت خارجه نبود بدبخت همین حرف ها را زد که الان شده شمر بن ذوالجوشن .خدایا عدالتم ارزوست .

سالار 1400/2/12 -22:00

ظاهرا شما چشمانت را بسته ای و دهانت را گشوده ای ، وقتی بشار اسد به ایران آمد تا پیروزی مقاومت را به رهبر مقاومت تبریک بگوید ،ظریف نیآمد چون رییس دفتر روحانی به ایشان اطلاع نداده بود ،بعد قهرش فقط همون روز بود تا پیروزی مقاومت به حاشیه برود ، ظریف شروط ۹گانه رهبری را به اعتراف خودش نتوانست رعایت کند ،،،،،،

۰.۰ 1400/2/12 -22:00

طبق گفته ی خود جناب ظریف این آقایون با پیشنهاد خود ظریف مسئول شدن به همون فایلی که میگید رجوع کنید مثلا میفرمایند من لاریجانی رو پیشنهاد دادم!اگر کاره ای نبودن چطور ۷۵۰ تا سکه گرفتن؟بعلاوه کجای دنیا دیدین میدان برای دیپلماسی باشه؟به همون کدخداتون نگاه کنید دیپلماسیش همیشه در خدمت اهداف میدانشه حتی برای حمله به کشور ها!

کاربر ناشناس 32 4 پاسخ 1400/2/12 -21:13

حضرت آقا به کار فرمایان سفارش کارگران را بکنید قشر کارگر بسیار در فشار هستند بالاخره ما کارگران بچه های همین آب و خاک هستیم

الن 1400/2/13 -21:30

نه اشتباه نکن من و شما خس و خاشاکیم

جوان بیکار 25 93 پاسخ 1400/2/12 -21:01

این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده

مومنی 26 84 پاسخ 1400/2/12 -20:53

رهبر عزیزم آرزوی سلامتی و عمر با برکت برای حضرتعالی از خداوند متعال خواهانم .

پدرام 32 58 پاسخ 1400/2/12 -20:46

ظریف حالا برو غاز بچرون

نیکپور 22 5 پاسخ 1400/2/12 -20:37

سلام آقا جان صحبتها عالی است ولی برای شعار سال باید یک ضمانت اجرایی نیاز است وبا کسانی که نسبت به تعطیلی کارخانه ها ازقصد وبه ضررحکومت اسلامی انجام می شود برخورد شدید صورت گیرد

علی شریعت 23 18 پاسخ 1400/2/12 -20:26

حضرت آقا من جوانی هستم۳۲ساله لیسانس بیکارم لطفا ما لیسانسه ها را استخدام کنید

معاونم 1400/2/12 -22:57

باشه کجا میخوای استخدام شی پسرم ...

محمد 19 78 پاسخ 1400/2/12 -20:20

انشالله سایه ولایت تاظهور امام زمان انشالله روح شهدا شاد امام شهدا شهدا شاد وانشالله مریضی به دور وهمه درسایه اسلام شاد

مورچه 48 10 پاسخ 1400/2/12 -20:03

اقاچرا انتخابات رئیس جمهوری وانتخابات شورا ها دریک روز برگزارمیشودمن احساس میکنم تقلب درکاراست لطف کنیدب ستادانتخابات بگویداین دوانتخاب راازهم تفتیک کنند وسوال رای ندادن جرم است ایا؟

. 1400/2/12 -20:18

مورچه تصمیم گرفتی شرکت کنی

دانیال 1400/2/12 -21:26

رای ندادن جرم نیست یک حقه که شما از حقت میگذری. بعد از اینکه رای ندادی دیگه از اوضاع کشور گلایه نکن چون شریک نبودی تو تصمیمات

. 1400/2/12 -21:28

همیشه انتخاب شوراها با ریاست جمهوری توی یه روز بوده

ناشناس 1400/2/12 -22:33

اگه جدا بشه یه هزینه مالی و دعاوی انتخاباتی اضافی به کشور تحمیل میکنه.

خودم 1400/2/13 -00:44

درجواب دانیال رای دادن وقتی حقه که قبلش نامزدها باهر سلیقه ای باشن تو با حقی که داری انتخاب کنی نه اینکه هرکی مخالفه رد بشه برادرلطفادکلمه مقدس حق رو در مورد انتخابات ایران به کارنبرید این خانه ازپایبست ویران است

طاهر 37 9 پاسخ 1400/2/12 -19:56

سلام حضرت اقا ما در شرکت نفت بهران کار می کنیم ۲۰ سال پیمانکار هستیم وابسته به بنیاد مستضعفان میباشد فقط ان کسانی را استخدام میکنند که پارتی دارند مسئولین شرکت این برده ها با ما برخورد میکنند به داد این کارگرها برسید ..متشکریم

s:s 1400/2/13 -11:43

ای ساده دل

کاربر ناشناس 13 74 پاسخ 1400/2/12 -19:07

سلام بررهبرعزیزووالیمقام بخاطراین شبهای قدر آنان یتیم رااز سربازی معاف کن تاخشنودوخوشبخت شونند درزندگی سوختشان بدون سایه پدربسرمیبرنندتشکریاعلی

خبر فوری در شبکه های اجتماعی
khabarfoori in social networks