دستمزدهای نجومی که باشگاه‌های اروپایی می‌پردازند

درست است که اغوای ستاره‌های اسمی دنیای فوتبال توسط تیم‌های عربستانی سبب شده تا سطح دستمزدها در این رشته ورزشی بسیار بالا برود، اما نگاهی به پردرآمدترین بازیکنان قاره سبز نشان می‌دهد که هنوز باشگاه‌های نامدار دنیا پول‌های نجومی خرج می‌کنند.

دستمزدهای نجومی که باشگاه‌های اروپایی می‌پردازند

همان‌طور که قابل حدس است، نفر اول فهرست کیلیان امباپه خواهد بود. مهاجمی که بنا به گفته خودش امسال پی‌اس‌جی را ترک می‌کند و به نظر رئال مادرید مقصد بعدی او است.

امباپه همین الان به صورت ماهانه ۶ میلیون یورو از پاریس دریافت می‌کند که نجومی‌ترین دستمزد تاریخ یک فوتبالیست در اروپاست. پس شاید پاری‌سن‌ژرمن خیلی بابت جدایی او ناراحت نباشد، چراکه این‌گونه حداقل ۷۲ میلیون در سال صرفه‌جویی می‌کند! پس از امباپه با فاصله زیاد، هری کین قرار دارد.

ستاره انگلیسی که تابستان سال قبل بالاخره راضی به جدایی از تاتنهام شد، در بایرن مونیخ به صورت ماهانه ۲.۱ میلیون عایدی دارد که تقریبا ۸۰ هزار یورو بیشتر از نفر بعدی یعنی کوین دی‌بروینه از منچسترسیتی است.

یک سیتیزن دیگر نیز در لیست حضور دارد که ارلینگ هالند است با دستمزد ماهانه ۱.۹ میلیون یورو و سپس نوبت به غول‌های اسپانیایی می‌رسد. رئال مادرید و بارسلونا زمانی که رونالدو و مسی را در اختیار داشتند، همیشه در صدر این ولخرجی‌ها جا خوش می‌کردند، اما الان بیشترین دستمزد رئال با ۱.۸ میلیون در انحصار داوید آلابا و برای بارسا هم با ۱۰ هزار یورو کمتر از مدافع اتریشی، متعلق به روبرت لواندوفسکی است.

نکته جالب، حضور دو بازیکن منچستریونایتد در بین ۱۰ نفر اول است. یکی کاسمیرو، هافبک برزیلی شیاطین سرخ است که ماهانه ۱.۷ میلیون حقوق می‌گیرد و دیگری هم‌تیمی سابق او در رئال یعنی رافائل واران که ۵ هزار تا کمتر از منچستر می‌گیرد. محمد صلاح هم در لیست هست که از لیورپول ۱.۷ میلیون یورو به صورت خالص دریافتی دارد. همان‌طور که مشخص است، بیش از نیمی از نفرات پردرآمد فوتبال اروپا متعلق به فوتبال انگلیس است که این موضوع تفاوت سطح این لیگ با دیگر لیگ‌های برتر قاره را نشان می‌دهد.

منبع: دنیای اقتصاد
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    اخبار سایر رسانه ها