با اعلام AFC فوتبال روسیه به آسیا پیوست

پس از کش‌وقوس‌های فراوان و ماه‌ها بلاتکلیفی، روسیه به کنفدراسیون فوتبال آسیا پیوست و AFC آن را تایید کرد.

فدراسیون فوتبال روسیه طی ماه‌های اخیر به‌واسطه مشکلاتی که پس از جنگ با اوکراین برایشان به‌وجود آمده بود درخواست انتقال از اتحادیه فوتبال اروپا به کنفدراسیون فوتبال آسیا را به AFC داد اما بلاتکلیفی برای فدراسیون فوتبال روسیه شرایط آن‌ها را پیچیده می‌کرد.

پیش‌تر اعلام شده بود در آخرین نشست کمیته اجرایی فدراسیون فوتبال روسیه برای خروج از اتحادیه فوتبال اروپا و پیوستن به کنفدراسیون فوتبال آسیا، اعضا تصمیم گرفته‌اند درخواست خود را به یوفا برای تشکیل یک کارگروه مشترک، ارسال کنند.

سرانجام و پس از مدت‌های طولانی، خواسته فدراسیون فوتبال روسیه مورد تأیید کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار گرفت؛ بدین ترتیب با اعلام AFC، فوتبال روسیه رسماً به آسیا پیوست و از این‌پس شاهد حضور تیم‌های ملی فوتبال این کشور در تورنمنت‌های مختلف ملی و تیم‌های باشگاهی‌شان در رقابت‌های باشگاهی قاره آسیا خواهیم بود.
منبع: اعتمادآنلاین
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 3
 • فرشته ایران
  0

  غلط اضافی انگار آسیا دارالایتامه هر کی از یه جا در میشه میچسبوننش به آسیا

 • ناشناس
  0

  پس اسراییل چی؟ اسراییل که تماما در قاره اسیا واقع شده است. کاش جنگ بین ادیان که همه هم خود حق پندار هستند، در سراسر گیتی تمام شود و بشر بعد از چند هراز سال رنگ صلح دوستی و ارامش ببیند. به امید خدا و همت کل بشریت اعم از دین های خاورمیانه ای و غیر ان

 • ناشناس
  0

  بیتر
  روسیه از گوش رینگ اومد بیرون