خبرگزاری PA: فیفا به بیرانوند اجازه بازی مقابل ولز را نداده است!

خبرگزاری PA انگلستان اعلام کرد، فیفا به فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرده که علیرضا بیرانوند نباید برابر ولز بازی کند. فدراسیون جهانی فوتبال همچنین به فدراسیون فوتبال ایران هشدار داده که باید قوانین پروتکل ضربه به سر و صورت را رعایت کند.

به گزارش ایندیپندنت، فدراسیون جهانی فوتبال به ایران گفته که علیرضا بیرانوند نباید در بازی مقابل ولز بازی کند، چرا که در بازی با انگلیس از ناجیه سر و صورت دچار مصدومیت شده است.

علیرضا بیرانوند ابتدا با مجید حسینی برخورد کرد و برای دقایقی نیاز به مداوا داشت اما در ادامه به او اجازه بازی داده شد ولی در نهایت خود بیرانوند درخواست خروج از زمین را مطرح و از بازی خارج شد.

خبرگزاری PA دریافته است که فیفا از زمان مصدومیت هر روز با فدراسیون ایران در تماس بوده و به مسوولان فوتبال ایران گفته که باید پروتکل ضربه مغزی را رعایت کنند و به بیرانوند اجازه بازی در دیدار روز جمعه داده نشود.

فیفا گفته، درست است که پزشک تیم ایران حرف آخر را می‌زند اما فیفا به شدت این موضوع را جدی می‌گیرد و با قاطعیت می‌گوید بیرانوند نباید برابر ولز بازی کند.

موسسه خیریه آسیب مغزی Headway نیز از بازی بیرانوند پس از مصدومیت انتقاد کرده و گفته که بیرانوند نباید پس از مصدومیت اجازه بازی در برابر انگلیس را پیدا می‌کرد.

این اظهارات در حالی مطرح شده که بیرانوند امروز در تمرین تیم ملی حاضر و به همراه سایر بازیکنان تمرین کرده است و مسوولان فوتبال ایران نیز از آمادگی او برای حضور در دیدار برابر ولز سخن گفته‌اند.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 6
 • ناشناس
  0

  چقدر دنیا با ما مهربون شده و در همه جا نگران ماست !!
  دنیایی که حتی در کارتونهایی که برای کودکان می‌سازند نام ایران را سانسور می کنند
  مثلاً کارتونی بود که یک جهانگرد به دور دنیا سفر می‌کرد حتی از افغانستان و پاکستان عبور کرد و آداب و رسوم اونها رو نمایش داد ولی از ایران بزرگ با تمدن چند هزار ساله نامی به میان نیاورد !!!؟؟

  نظرات شما -
  • فراهانی
   0

   عزیزم باید ببینید چیه
   واسه یه بارم شده خودتونو خارجی حساب کنید و از بیرون به ایران نگاه کنید
   ما که داخل ایرانیم میدونیم ایران کارش درست نیست،حالا اگر خودمونو جای خارجی ها بذاریم مطمئنا با روشی که این مسئولین پیش گرفتن و فقط به دنیا خط و نشون میکشن همین کارو میکردیم
   مردم دنیا متاسفانه ایرانو با مردمش نمیشناسن و از دولت مردانش میشناسن و قضاوت میکنن که از این لحاظ ما آبروریزی هستیم و مایه ننگ بشریت
   حق دارن از ما متنفر باشن،همونطور که ما از زورگو ها در دنیا متنفریم

  • پِریان
   0

   اگر بازی اول کیروش ترکیب رو اونجوری نمیچید این اتفاق تمیفتاد برای بیرانوند
   چون بازی طوری دیش نمیرفت که این اتفاق بیفته
   نمونش رضاییان اگر بود به شرفم قسم نمیباحتیم چون محرمی اصلا بازیکن نیست و فقط دنبال دریبل زدنه و به درد دفاع نمیخوره و اگر مهاجم بود خیلی کاراییش بیشتر بود
   رضاییان بازی رو همیشه در آورده برای تیم ملی و پرسپولیس و محاله تو بازی باشه و تاثیرشو نبینید با گل یا پاس گل
   شاید از پنج بازی فقط یه بازی گل نزنه یا روی گل زده تاثیر نداشته باشه
   خلاصه درستش این بود بیرانوند بازی نکنه،فیفا اشتباهی نکرده و تصمیمش درسته

 • ناشناس
  2

  بیشتر آبرو ریزی نکنید برگردید ، کاسی جون بیشتر تقبل نمیکند

 • ناشناس
  3

  بهتر بود این دو بازی رو انصراف میدادید.چون تحقیر خواهید شد

 • مجید
  0

  من هم فکر می کنم که مسابقات ملی ، حتی برای کشورهایی که ادعای قهرمانی رو دارن هم نباید اون قدر مهم باشه که جان یکی ازبازیکنان اش رو به خطر بندازه ، ایران که متاسفانه جزو تیم های ضعیف این دوره هست ، پس چرا باید جان دروازه بان خوب مون رو به خطر بندازیم ؟؟؟ فوتبال یک ورزشه که نباید سیاست ها و دولت ها از شکست و پیروزی اش ربط اش بدن به شکست یا پیروزی حکومت هاشون .