رکوردشکنی مسی با گلزنی به عربستان/ عبور از مارادونا و باتیستوتا

گلی که لیونل مسی از روی نقطه پنالتی در بازی آرژانتین مقابل عربستان به ثمر رساند سبب شد او در چهارمین جام جهانی متفاوت خود گلزنی کرده و در این زمینه با پله، میروسلاو کلوزه، کریستیانو رونالدو و اووه زیلر برابر شود.

۱۰ دقیقه طول کشید تا لیونل مسی اولین گل خود را در نخستین بازی تیم ملی فوتبال آرژانتین در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به ثمر برساند. با این گل،‌ رکورد گلهای مسی در رقابتهای جام جهانی به هفت گل رسیده و با رونالدو برابری کرد.

کاپیتان تیم ملی فوتبال آرژانتین در همان اوایل بازی مقابل عربستان سعودی یک پنالتی را به ثمر رساند تا استارت تلاش برای کسب جام و رقابت با رقیب اصلی خود کریستیانو رونالدو را آغاز کند.

این چهارمین جام جهانی است که مسی ۳۵ ساله در آن گلزنی می‌کند و گل اول او به عربستان هفتمین گلی است که مسی در رقابت های جام جهانی تا کنون به ثمر رسانده است.

دوران حرفه‌ای فوتبال مسی برای همیشه در پیوند با رقیبش کریستیانو رونالدویی است که او نیز تا کنون هفت گل در جام های جهانی به ثمر رسانده است.

مسی اولین بازیکن آرژانتینی شد که در چهار دوره جام جهانی گلزنی می‌کند و از بازیکنان افسانه‌ای نظیر دیگو مارادونا و گابریل باتسیتوتا که هر دو در سه جام جهانی گلزنی کردند پیشی گرفت.

او اکنون به جمع باشگاهی از بازیکنان برگزیده که در چهار تورنمنت متفاوت جام جهانی گلزنی کردند پیوسته است.

علاوه بر او در این باشگاه، کریستیانو رونالدو، میروسلاو کلوزه، پله و اووه زیلر نیز حضور دارند.

مسی قبل از شروع این دوره جام جهانی اذعان کرد که این رقابت آخرین جام جهانی او خواهد بود.

تیم ملی آرژانتین از مدعیان کسب جام جهانی در بازی های ۲۰۲۲ قطر است.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید