زیباترین صحنه افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ قطر/ گفتگوی نمایندگان شرق و غرب/ ویدئو

«چیزی که ما را متحد می‌کند بیشتر از چیزی است که ما را از هم جدا می‌کند»، این پیام مراسم افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ و نتیجه گفتگوی مورگان فریمن و جوان معلول قطری بود.

زیباترین صحنه افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ قطر/ گفتگوی نمایندگان شرق و غرب/ ویدئو

گفتگوی مورگان فریمن ستاره مشهور سینما و جوان مبتلا به سندروم پسرفت دمی مادرزادی مراسم افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بازتاب زیادی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی داشته است.

 جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ با برگزاری مراسم افتتاحیه در دوحه پایتخت قطر آغاز شد. در یکی از ویژه برنامه‌های افتتاحیه گفت‌وگوی غانم المفتاح ۲۰ ساله با مورگان فریمن بود که در یک سو نماینده صدای شرق حضور داشت و طرف دیگر با زبان غرب صحبت می‌کرد.

مورگان فریمن به روی صحنه رفت و به غانم المفتاح سلام کرد. سپس روی زمین نشست و پاهایش را دراز کرد.

فریمن گفت: آنچه ما را به هم پیوند می‌دهد بیشتر از چیزی است که ما را از هم جدا می‌کند. ما یک قبیله بزرگ هستیم و جهان چادر ماست. ما می‌توانیم همه را به یکی بودن دعوت کنیم.

سپس غانم به فریمن گفت: بله، با هم می‌توانیم پیامی قوی به جهان بفرستیم که به ما بپیوندد.

این گفتگوی دلگرم کننده بین جوان معلول و بازیگر مشهور در رسانه‌های اجتماعی نیز توجه زیادی را به خود جلب کرده است.

غانم مفتاح در حین گفتگو پیرامون مسئله‌ای، با خواندن آیه‌ای از سوره حجرات، توجه همه را به خود جلب کرد تا از این طریق انگیزه آشنایی با زندگی‌نامه وی نیز ایجاد شود.

وی متولد ۵ می ۲۰۰۲ است. او با یک بیماری نادر به نام سندرم دمی (CDS) به دنیا آمد که منجر به تشکیل نشدن نیمه پایینی بدنش می‌شود. المفتاح علیرغم این ناتوانی و بر خلاف تصور خانواده‌اش، اکثر اوقات اصرار دارد که بدون ویلچر و با استفاده از دستانش حرکت کند.

پزشکان این مورد نادر را در زمانی که او جنین بود کشف کردند و علیرغم توصیه به سقط جنین از سوی نزدیکان، والدینش او را نگه داشتند. چراکه پدرش گفت: من پای چپ او می‌شوم و مادرش پای راست او خواهد بود.

المفتاح در مراحل مختلف زندگی خود بر مشکلات زیادی غلبه کرده است. از قلدری همکلاسی‌هایش در مدرسه تا مصائب جراحی‌هایی که در مسیر سلامتی خود انجام داد، او را به چالش‌های سخت کشیده و یک زندگی پرماجرا را تجربه کرده است.

وی به تحصیلات دانشگاهی خود در سطح آکادمیک، در دانشکده علوم سیاسی نیز ادامه می‌دهد، به ویژه که او به دنبال تبدیل شدن به یک دیپلمات برجسته است.

در مقوله ورزش نیز، المفتاح با انجام سخت‌ترین ورزش‌ها از جمله غواصی، صخره‌نوردی و اسکیت برد خود را به چالش می‌کشد.

این مرد جوان همچنین یکی از باهوش‌ترین و جوان‌ترین کارآفرینان قطر به شمار می‌رود که با نیت گسترش و ایجاد شعبات متعدد در کشور‌های حاشیه خلیج فارس، شرکتی تخصصی در زمینه تولید بستنی راه اندازی کرده است.

سفر مسئولان برگزاری جام‌ جهانی به قطر، آن‌ها را بر آن داشت تا غانم المفتاح را به عنوان سفیر این مسابقات انتخاب کرده و عصر یکشنبه در مراسم افتتاحیه حضوری پررنگ از او داشته باشند.

 
 
 
 
حجم ویدیو: 20.04M | مدت زمان ویدیو: 00:02:21 | دانلود ویدیو
منبع: فرارو
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 2
  • ناشناس
    0

    سلامت باشه همیشه

  • سجاد
    0

    همه باید به ریسمان الهی چنگ زنند .