وزیر ورزش و جوانان:

نامه فیفا درباره حضور زنان در ورزشگاه جنبه الزام آور نداشت

وزیر ورزش گفت: نامه اخیر فیفا درباره حضور زنان در ورزشگاه الزام نداشت، بلکه پیرو پیگیری‌های قبلی است.

 سید حمید سجادی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در گفتگو با خبرنگاران درباره الزام فیفا برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها گفت: در نامه الزامی نبود بلکه پیشنهادی پیرو پیگیری‌های قبلی است و ما مشکلی درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها نداشتیم.

وی افزود: در مشهد هم قرار نبود تماشاچی داشته باشیم و شرایط طوری شد که از نظر زیرساخت فراهم نبود، اما از جامعه زنان عذرخواهی می‌کنم که نتوانستیم در مشهد میزبان زنان در ورزشگاه باشیم. هم‌زمان که لازم بود با مجور دستگاه های مرتبط هماهنگی های لازم را انجام دادیم .

سجادی افزود:در استادیوم آزادی هم بانوان به بهترین شکل ممکن تشریف آوردند.دوستان ما در فدراسیون فوتبال این امر را بررسی میکنند.به محض شنیدن این خبر در دفتر خودم این جلسه را تشکیل دادم و ابعاد قضیه را بررسی کردیم تا به بهترین راهکار برسیم و به فدراسیون فوتبال کمک کنیم.

وزیر ورزش در پاسخ به سوالی درباره پرونده ویلموتس، گفت: رسیدگی پرونده ویلموتس یک مطالبه عمومی است که ما این قضیه را پیگیری کنیم و از طرف ما و فدراسیون حتما رسیدگی خواهد شد؛ ما نمی‌توانیم نسبت به این قضیه بی‌تفاوت باشیم.

به گفته وی پس از صحبت هایش در صدا و سیما، یک عده ای جبهه گرفتند و شاخ و شانه کشیدند. ما اجازه جلوگیری از ثبت نام کاندیداها در انتخابات فدراسیون فوتبال را نداریم. دیروز به ناحق به من تهمت زده شد که چرا مسببین پرونده ویلموتس در انتخابات ثبت نام کردند و شما جلوگیری نکردید؛ ما اجازه نداریم که از ثبت نام جلوگیری کنیم اما بعد از ثبت‌نام رسیدگی خواهد شد.

دادگاه CAS حکم شکایت مارک ویلموتس سرمربی بلژیکی پیشین تیم ملی را صادر و ایران را به پرداخت مبلغ سه میلیون و ٣٢۵ هزار یورو محکوم کرد. به این مبلغ سالیانه ۵ درصد سود اضافه می‌شود.

فدراسیون فوتبال درحالی محکوم به پرداخت این مبلغ شده که ویلموتس در مدت زمان کوتاهی که سرمربی ایران بود عملکرد بسیار ضعیفی داشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 3
 • ناشناس
  0

  تلخند عجیبی ست ڪه بایست اجنبی ها حقوق اولیه مارا به خودمان یادآوری ڪنند !
  عجیب تراینڪه وزیرخوش پوش و شیک ودڪترما
  همچنان فڪرمیڪنه بایست بزور این حداقل ها بهش دیڪته یا یادآوری بشه !!

 • ناشناس
  0

  وزیر محترم جسارتا نامه و دستورالعمل و بخشنامه باهم فرق دارند و حتما در امر ترجمه دقت فرمایید که فردا باعث تنبیه و جریمه فیفا نشویم

 • ناشناس
  0

  ای زیر ساخت بی پدر ، تمام بدبختی های این کشور زیر سر تو است. چرا بعد از 43 سال هنوز ساخته نشده ای؟ایا ساختن چندتا دستشویی و سوراخ کردن دیوار جهت درب ورود و خروج 43 سال زمان نیاز دارد؟؟؟ ای زیر ساخت چرا فریاد نمی زنی که اینها دروغ می گویند و پشت دیوار زیر ساخت قایم شده اند تا فیفا را خر کنند ولی مردم که هالو نیستند، البته فعلا و بصورت موقت کرونا،ابله میمون و مرغی و خوکی و ... به داد انها رسیده است. از این ستون تا ان ستون هم فرجی هست.