رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی خبر داد:

تصویب حضور ۳۰ درصدی تماشاگران فوتبال/ تشدید نظارت بر رعایت پروتکل‌ها

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی با اعلام این خبر که در فصل جاری برگزاری مسابقات، حضور تماشاگران به میزان یک‌سوم خواهد بود، گفت: متأسفانه برخی از مسابقات با تعداد بیشتری از تماشاگران برگزار شد که باید در این زمینه به‌صورت جدی ورود کرد.

دکتر غلامرضا نوروزی روز سه‌شنبه در پنجاه و یکمین جلسه ستاد مقابله با کرونا در ورزش که در محل سالن جلسات فدراسیون پزشکی ورزشی برگزار شد، با تأکید بر اینکه پروتکل‌های بهداشتی تدوین شده در رشته‌های ورزشی به‌روزرسانی شود و تغییر کند، اظهار داشت: الزامات مربوط به انجام تست PCR پابرجاست و در حال حاضر منع و محدودیتی خاص جدیدی نخواهیم داشت اما فعالیت‌ها بر اساس پروتکل‌های تدوین شده، انجام می‌شود.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی با اشاره به اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دستور کار و در اولویت قرار دارد، ادامه داد: در فصل جاری برگزاری مسابقات، حضور تماشاگران به میزان یک‌سوم خواهد بود هرچند که برخی از مسابقات با تعداد بیشتری از تماشاگران برگزار شد که باید در این زمینه به‌صورت جدی ورود کرد.

دکتر علی ماهر معاون ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران نیز با بیان اینکه در حوزه قهرمانی با مشکل چندانی مواجه نیستیم و عموم مشکلات به ورزش‌های همگانی بازمی‌گردد، گفت: با عدم رعایت مقابله با کرونا در برخی موارد روبرو هستیم و باید دراین‌خصوص جدی‌تر عمل کرد و اگر قرار است تصمیمی مبنی بر تغییر پروتکل‌های ورزشی صورت گیرد باید این تصمیم با تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا انجام شود.

علی جوادی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران هم با تأکید بر اینکه باید سطح هشدارها و مراقبت‌ها را افزایش داد، گفت: درعین‌حال نباید چندان محدود کرد تا فعالیت‌های ورزشی ادامه یابند.

وی افزود: ضمن تمکین کامل از مصوبات باید شیوه‌نامه‌ها را به سمت هوشمندسازی پیش ببریم.

پنجاه و یکمین جلسه ستاد مقابله با کرونا در ورزش با حضور دکتر غلامرضا نوروزی، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی، دکتر سید اشکان اردیبهشت، دبیر فدراسیون، علی فرهادی معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر علی ماهر معاون ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران، علی جوادی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران و دیگر اعضا برگزار شد.

منبع: ایرنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید