ضرب سکه‌های پارالمپیک زمستانی پکن ۲۰۲۲

بانک مرکزی چین در آینده نزدیک سکه‌های یادبود بازی‌های پارالمپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن را ضرب خواهد کرد.

بانک مرکزی چین به زودی سکه طلا به ارزش ۸۰ یوان و  سکه نقره  به ارزش ۵ یوان برای بزرگداشت بازی‌های پارالمپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن ضرب خواهد کرد. شینهوا خبرگزاری رسمی دولت چین گزارش داد که بانک مرکزی این کشور این مجموعه شامل سکه‌های طلای خالص و نقره را در تاریخ اول دسامبر عرضه خواهد کرد.

در یک طرف سکه‌ها نشان رسمی بازی‌ها و همچنین دیوار بزرگ چین - یکی از برجسته‌ترین نقاط دیدنی کشور میزبان - و دانه‌های برف نقش خواهد بست.

این سکه‌ها به عنوان پول رایج قانونی مورد استفاده قرار خواهند گرفت و برخی از جزئیات دقیق توسط بانک فاش شده است.

یک سکه طلا با قطر ۲۰ میلی متر حاوی پنج گرم طلای خالص ۹۹.۹ درصدی است که ۸۰ ین (۱۲.۵۰ دلار) ارزش دارد.

Shuey Rhon Rhon، نماد پارالمپیک ۲۰۲۲ پکن بر روی یک فانوس درخشان چینی، در پشت سکه حک شده است.

سکه مستطیلی نقره ۵ یوان (۰.۸۰ دلار) ارزش دارد و حاوی ۱۵ گرم نقره خالص ۹۹.۹ درصدی است و شامل نماد‌هایی است که نشان دهنده ۶ ورزش پارالمپیک زمستانی و المپیک ۲۰۲۲ پکن است که با خط بریل نوشته شده است.

چین سال گذشته اولین مجموعه ۹ سکه یادبود خود را برای بازی‌های المپیک زمستانی منتشر کرد.

ضرب سکه‌های بازی‌های پارالمپیک نشان دهنده آخرین تحولات از مراحل آماده سازی برای آغاز بازی‌های سال آینده است.

دهکده ورزشکاران اخیراً با حضور بیش از ۲۰۰۰ نفر تحت یک سری آزمایش‌ها قرار گرفت، در حالی که یک آهنگ رسمی به نام  "همه با هم برای آینده‌ای مشترک" که نام آن برگرفته از شعار بازی‌ها است نیز توسط Yi Yangqianxi منتشر شده است.

با این حال، بحث در مورد تحریم دیپلماتیک پکن ۲۰۲۲ توسط چندین کشور غربی به عنوان اعتراض به سابقه چین در زمینه حقوق بشر در هفته‌های اخیر تشدید شده است و جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده اعتراف کرد که این کشور در حال بررسی چنین اقدامی است.

تا شروع بازی‌های پارالمپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن کمی بیش از سه ماه دیگر باقی مانده است. این رقابت‌ها قرار است از ۴ تا ۱۳ مارس و پس از بازی‌های المپیک زمستانی (از ۴ تا ۲۰ فوریه) برگزار شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید