اسکوچیچ: طارمی را داریم که بهترین‌ بازیکن‌ پورتو است

سرمربی ایران، درباره دلایل موفقیت در این تیم و مسائل دیگر از جمله لژیونر های ایرانی صحبت کرده است.

بعد از اینکه زلاتکو دالیچ مستقیما با تیم ملی کرواسی به رقابت‌های جام جهانی صعود کرد، یکی دیگر از مربیان کروات نیز به قطر نزدیک شده است. دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی ایران، است که در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی هدایت این کشور را بر عهده دارد.

ایران اخیرا ایران با سه گل پیروزی مقابل سوریه را جشن گرفته است. آنها اکنون تحت هدایت دراگان اسکوچیچ پنج پیروزی و یک تساوی در دور نهایی مقدماتی جام جهانی کسب کرده‌اند و با دو امتیاز بیشتر نسبت به کره جنوبی در صدر جدول گروه قرار دارند. سرمربی 53 ساله اهل کرواسی در حالی ایران را تحویل گرفت که آن‌ها با مارک ویلموتس روزهای تلخی را سپری کرده بودند اما اسکوچیچ ایران را از بحران خارج کرد و حالا آنها در آستانه حضور در قطر هستند.

دراگان اسکوچیچ در مورد دلایل موفقیتش در ایران می‌گوید: "شاید مزیت من این بود که تیم را می شناختم، ذهنیت بازیکنان ایرانی را می شناختم. شرایط کامل برای من روشن بود و مطمئناً این کار را آسان تر کرد."

اسکوچیچ در 13 بازی به عنوان سرمربی ایران بدون شکست بوده و 12 برد و یک تساوی به ثبت رسانده است.  پس از تومیسلاو ایویچ، میروسلاو بلاژویچ، استانکو پوکله‌پوویچ و برانکو ایوانکوویچ، اسکوچیچ پنجمین سرمربی کروات روی نیمکت ایران است. اسکوچیچ در ادامه گفت: " ایرانی‌ها عاشق فوتبال کرواسی هستند، آنها عاشق کروات ها هستند، آنها عاشق روش کار ما هستند. فکر می‌کنم آنها همین را در ما تشخیص دادند که ما حرفه‌ای هستیم؛ این که کشور کوچکی می‌تواند چنین ارزش‌های ورزشی را ایجاد کند."

بهترین تیم آسیا تحت هدایت او در رنکینگ فیفا تا رده بیست و دوم صعود کرده و اسکوچیچ از سوی فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال در بین 25 مربی برتر جهان در سال 2021 قرار گرفت. سرمربی ایران در این رابطه گفت: "این فقط نتیجه کار ماست، اینجا مربیان‌مان، دستیاران ملادن زگانیر و ماریون تات را نیز داریم که مطمئناً به من کمک خواهند کرد. ما واقعا تیم خوبی داریم."

اسکوچیچ در ادامه پیرامون لژیونرهای فوتبال ایران نیز گفت: "آزمون در زنیت بازی می کند، او سه سال است که بهترین گلزن روسیه است. سپس طارمی را داریم که بهترین بازیکن پورتو است.  جهانبخش را داریم که در فاینورد بازی می کند. تیم ملی کاملا متعادل و قوی است. مطمئناً در کنار ژاپن، استرالیا و کره جنوبی، فکر می کنم این تیم ملی است که شایسته حضور در جام جهانی است."

منبع: ورزش3
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید