پرفروش‌ترین سینماهای کشور در خردادماه اعلام شد/ تهران با حدود ۸۰میلیارد در صدر

سینماهای تهران، شیراز و اصفهان به ترتیب پربیننده‌ترین و پرفروش‌ترین سینماهای کشور در سومین ماه سال ۱۴۰۳ بودند.

پرفروش‌ترین سینماهای کشور در خردادماه اعلام شد/ تهران با حدود ۸۰میلیارد در صدر

در خرداد یک میلیون و ۵۹۷ هزار و ۳۱۶ نفر به سینما رفتند. همچنین ۶۰ درصد از فروش کل سینمای ایران در خرداد ۱۴۰۳ مربوط به ۴۰ سینمای اول کشور در این ماه بود و جمع کل فروش این سینماها بیش از ۱۰۳ میلیارد و ۵۷۸ میلیون تومان اعلام شد.

پردیس سینمایی «کورش» تهران با ۱۴۶ هزار و ۴۸ بیننده و فروش بیش از ۱۰ میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان، پردیس سینمایی «ایران‌مال» تهران با ۱۰۵ هزار و ۹۶۹ بیننده و فروش بیش از ۷ میلیارد و ۶۸۷ میلیون تومان، پردیس «هنر شهر آفتاب» شیراز با ۷۲ هزار و ۸۸۸ بیننده و فروش بیش از ۴ میلیارد و ۸۲۲ میلیون تومان، پردیس سینمایی «آزادی» تهران با ۵۷ هزار و ۴۰۵ بیننده و فروش بیش از ۴ میلیارد و دو میلیون تومان، رتبه اول تا چهارم رده‌بندی سینماها بر اساس بیننده قرار دارند.

پردیس سینمایی «سیتی‌سنتر» اصفهان با ۵۲ هزار و ۹۸۳ نفر بیننده و فروش بیش از ۳ میلیارد و ۶۳۱ میلیون تومان، پردیس سینمایی «هویزه» مشهد با با ۵۲ هزارو ۶۴۴ نفر بیننده و فروش بیش از ۳ میلیارد و ۴۴۵ میلیون تومان، پردیس سینمایی «مگامال» تهران با ۵۱ هزار و ۵۴۴ نفر بیننده و فروش بیش از ۳ میلیارد و ۴۲۵ میلیون تومان، پردیس سینمایی «اکومال» کرج با ۵۱ هزار و ۳۱۷ نفر بیننده و فروش بیش از ۳ میلیارد و ۳۰۴ میلیون تومان، پردیس سینمایی «لوتوس مال» با ۴۹ هزار و ۹۷۵ نفر بیننده و فروش بیش از ۳ میلیارد و ۱۸۶ میلیون تومان و پردیس سینمایی «بام نیایش» تهران با ۴۷ هزار و ۳۲۸ نفر بیننده و فروش بیش از ۳ میلیارد و ۶۳۸ میلیون تومان، در رتبه‌های پنجم تا دهم جدول رتبه‌بندی سینماها در خرداد ماه بر اساس بیننده قرار می‌گیرند.

همچنین استان تهران با فروش بیش از ۷۹ میلیارد و ۹۳۸ میلیون تومان، استان خراسان رضوی با فروش بیش از ۱۷ میلیارد و ۱۷۴ میلیون تومان، استان اصفهان با فروش بیش از ۱۳ میلیارد و ۵۲۳ میلیون تومان، استان فارس با فروش بیش از ۱۰ میلیارد و ۴۹۴ میلیون تومان و استان البرز با فروش بیش از ۸ میلیارد و ۷۱۱ میلیون تومان، پنج استان پرفروش خرداد ماه بودند.

منبع: سینما اعتماد
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت خبرفوری هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    اخبار سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت خبرفوری هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد