ماجرای عاشقی شبنم مقدمی و احمد مهران‌فر

بعد از تعطیلی دوروزه سینماها به‌خاطر سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)، از روز چهارشنبه ۱۶خرداد ۲فیلم جدید اکران خود را شروع می‌کنند. در کنار فیلم سینمایی «عطرآلود» هادی مقدم‌دوست، فیلم طنز «خجالت نکش۲» رضا مقصودی هم اکران خود را در سینماهای کشور آغاز می‌کند.

ماجرای عاشقی شبنم مقدمی و احمد مهران‌فر

«عطرآلود»، سومین ساخته بلند هادی مقدم‌دوست به تهیه‌کنندگی یوسف منصوری، محصول سازمان سینمایی سوره است.

یک ملودرام عاشقانه که نخستین بار در جشنواره چهل‌ویکم فیلم فجر به نمایش درآمد، در ۶رشته نامزد دریافت سیمرغ بلورین شد و سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن این جشنواره را دریافت کرد. حسین حسنی فیلمنامه «عطرآلود» را نوشته است؛ روایتی عاشقانه و بازنمایی دنیای درونی یک زوج. مصطفی زمانی و هدی زین‌العابدین بازیگران اصلی این فیلمند که در کنار آنها کورش تهامی، همایون ارشادی، مرحوم حسام محمودی، سودابه بیضایی و شهروز ابراهیمی بازی می‌کنند.
همشهری آنلاین نوشت:روزگاری بهترین فیلمنامه‌های هادی مقدم‌دوست تبدیل به سریال‌های ماندگاری می‌شدند که بعد از گذشت سال‌ها هنوز تماشای تکراری این سریال‌ها خالی از لطف نیست. حالا او چند سالی است که در مقام کارگردان حاضر شده و تابه‌حال ۳فیلم سینمایی روانه اکران کرده است.
مقدم‌دوست ۲فیلم را به شکل اپیزودیک در سینما کارگردانی کرده و بعد از فیلم سینمایی «سربه‌مهر»، «عطرآلود» جدیدترین فیلم این کارگردان است. او در فاصله یک‌دهه از ساخت «سربه‌مهر» تا «عطرآلود»، اپیزود «چسب‌زخم» را هم به‌عنوان یکی از اپیزودهای فیلم «هیهات» ساخت. مقدم‌دوست در بخشی از صحبت‌هایش با همشهری درباره ساخت فیلم جدیدش می‌گوید: «نیت اصلی از ساخت این فیلم، صرفا ساخت یک اثر عاشقانه یا ملودرام نبود. ملودرام و عاشقانه بودن می‌تواند برای یک فیلم از حیث فرهنگی یا برخورد مخاطب مزیت باشد؛ همانطور که اطلاق عنوان طنز یا ترسناک یا هیجان‌انگیز برای مخاطب یک مزیت است. به‌نظرم ملودرام و عاشقانه یک رویکرد سینمایی است که کمتر به آن توجه می‌شود؛ درحالی‌که این گونه هم نیاز مخاطب است و هم مخاطب آن را می‌پسندد.»
«عطرآلود» در حالی اکران خود را آغاز می‌کند که وزنه فیلم‌های کمدی مانند همیشه در اکران سنگین‌تر است. رضا مقصودی هم قرار است «خجالت نکش۲» را راهی اکران کند؛ فیلمی سینمایی که در اکران نخستین قسمت خود نتوانست با استقبال روبه‌رو شود. بازی بازیگران (شبنم مقدمی و احمد مهران‌فر) و شوخی‌های بجا توانست اکران موفقی برای این فیلم در پی داشته باشد. امیر پروین‌حسینی، تهیه‌کننده، عنوان کرده که قسمت اول این فیلم ۵برابر سرمایه‌گذاری اولیه را بازگردانده است. این تهیه‌کننده درباره فرایند تولید قسمت دوم فیلم و این که فیلم در سکوت خبری تولید شده است، توضیح می‌دهد: «فیلمبرداری در زمان مقرر آغاز شد و درنهایت پروانه نمایش گرفت. این فیلم در سکوت خبری ساخته نشد و همه‌چیز طبق روال پیش رفت.»
وی همچنین در پاسخ به امکان ارائه «خجالت نکش» به‌صورت سریال نمایش خانگی، توضیح می‌دهد: «فیلم از ابتدا پروانه ساخت سینمایی گرفته است و امیدواریم نسخه سینمایی آن مورد رضایت مردم قرار بگیرد.»

منبع: خبر آنلاین
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 4
 • ناشناس
  0

  خسته نباشید 5سال پیش دیدیم این فیلم‌ها رو

  نظرات شما -
  • عبد
   0

   کجا دیدی؟

 • ناشناس
  0

  تیتر زدنی انگار دنبال حاشیه اید .جمع کنید این پاپارتزی باز ی ها رو .
  عاشقی شبنم قدمی و احمد مهران فر!!!!

 • ناشناس
  0

  تبلیغ فرزند اوری
  فقط افغانی ها به صورت تمام وقت در حال تکثیرند

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها