جدول فروش روزانه با آغازی کم‌فروغ

«بخارست» تازه‌ترین ساخته مسعود اطیابی در حالی روز گذشته با فروش 455 میلیون تومانی در صدر فروش روزانه قرار گرفت که این فیلم در شرایط کنونی حدود یک سوم انتظارات را برآورده کرده است.

فیلم سینمایی «بخارست» از روز سه‌شنبه روی پرده رفت اما بخت با این فیلم یار نبود و تنها پس از ۳ روز نمایش این فیلم که در تهران صورت گرفت، سینماها به‌دلیل اغتشاشات، یا تعطیل شدند یا از سانس‌های خود کاستند.

این اتفاقات سبب شد بخارست نتواند آن‌طور که از آن انتظار می‌رفت، افتتاحیه باشکوهی داشته باشد. مسعود اطیابی نیز در همان روز نخست اعلام کرد که اکران رسمی این فیلم از روز جمعه خواهد بود.
طبق گزارش ایرنا، «بخارست» روز جمعه بر تعداد سالن‌های شهرستان خود افزود و موفق شد با جذب ۱۲ هزار و ۲۰۰ مخاطب، طی ۵۴۴ سانس، فروشی معادل ۴۵۵ میلیون تومان را تجربه کند. با این فروش، مجموع گیشه این فیلم به ۹۰۰ میلیون تومان رسیده است.
بخارست با این فروش، به صدر جدول فروش روزانه سینماهای کشور رسید و این فروش در حالی بود که تعداد سالن‌های شهرستان بخارست، هنوز به آن میزان موردنظر نرسیده است و فیلم، همچنان در برخی شهرهای کشور روی پرده نرفته و تمرکز فروش این فیلم، همچنان روی تهران است که این اتفاق، طی روزهای آینده، به‌تدریج رخ داده و گستردگی نمایش این فیلم بیشتر می‌شود. ضمن اینکه هنوز موارد تبلیغاتی فیلم آماده نشده است.

قرار بود همزمان با آغاز نمایش این فیلم، تیزرهای تلویزیونی و تبلیغات محیطی فیلم آغاز شود که این موارد، همچنان اجرایی نشده و فیلم به شکلی چراغ خاموش به پروسه اکران ورود کرده است.
این مسائل سبب شده تا آن استقبالی که از اکران بخارست مورد انتظار بود، همچنان محقق نشود. در چنین شرایطی، تبلیغات زبانی مخاطبان، سبب بیشتر شدن تعداد مخاطبان این فیلم خواهد شد.

بنابراین فروش «بخارست» در شرایط کنونی، حدود یک‌سوم انتظارات است که این امیدواری وجود دارد که از سه‌شنبه این هفته، فروش روزانه این فیلم، مرز یک میلیارد تومان را رد کند.

در کمدی «بخارست»، حسین یاری، پژمان جمشیدی، امیرحسین آرمان، هادی کاظمی، پونه عاشورپور، غزال نظر، ایمان صفا، وحید آقاپور، عرفان ابراهیمی، رضا بهبودی، غلامرضا نیکخواه و بابک کریمی بازی کرده‌اند.

منبع: ایران
شبکه‌های اجتماعی