اشیاء جنگی در زندگی روزمره مردم اوکراین

در پس‌زمینه جنگ، ساکنان پایتخت اوکراین، زندگی‌شان را تا جایی که می‌توانند عادی می‌گذرانند در حالی که تهاجم روسیه به کشورشان در دومین سال خود ادامه دارد.

اشیاء جنگی در زندگی روزمره مردم اوکراین

اگرچه بسیاری از ساکنان کی‌یف در مراحل آغازین جنگ گریختند، اما با عقب راندن نیرو‌های روسی از شمال شهر در سال گذشته و درگیری عمدتاً در بخش‌های شرقی و جنوبی اوکراین، ساکنان به تدریج به خانه‌های خود بازگشتند.

مغازه‌ها، رستوران‌ها و بار‌ها باز هستند، حتی اگر مشتریان مجبور باشند شب‌های خود را زود به پایان برسانند و به موقع برای ساعت ۱۱ شب به خانه بروند. مقررات حکومت نظامی و خاموشی در ساعت معین شب برقرار است.

کیسه‌های شن در اطراف مجسمه‌ها و موانع ضد تانک در کنار خیابان‌ها، سنگر‌ها در جنگل‌های مجاور و هشدار‌های مین‌های زمینی در جنگل وجود دارد. تابلو‌های نقاشی شده روی دیوار‌ها به نزدیکترین پناهگاه اشاره می‌کنند، در حالی که آژیر‌های حمله هوایی گهگاه در سراسر شهر که هنوز هم گاهی مورد حمله موشکی قرار می‌گیرد، به صدا درمی‌آید.

هیچ کس به تجهیزات آهنی موسوم به جوجه تیغی‌های ضد تانک زاویه دار کنار جاده یا انبوه کیسه‌های شن توجهی نمی‌کند.

در خارج از صومعه گنبد طلایی سنت مایکل در مرکز کی‌یف، مردم در کنار تانک‌ها و خودرو‌های زرهی تخریب شده روسی عکس می‌گیرند. در همان نزدیکی، عکس‌های بیشتری از کشته‌شدگان در نبرد با روسیه روی دیوار‌ها دیده می‌شود.

این یک نوع شرایط جدید است که در آن اشیاء خشن یک جنگ وحشیانه در مناظر زندگی عادی شهری گنجانده شده است.

 
منبع: فرارو
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

اخبار سایر رسانه ها

    اخبار سایر رسانه ها