رئیس بازرسی انتخابات استان گیلان خبر داد:

عزل تعدادی از اعضای شعب اخذ رای در گیلان به دلیل جانبداری از یک کاندیدا

رئیس بازرسی انتخابات استان گیلان با بیان اینکه تاکنون بر اساس گزارش های مردمی و پایش منطقه ای حدود ۲۴ گزارش داشتیم که با برخی خاطیان برخورد شد، گفت: تعدادی از اعضای شعب به دلیل جانبداری از یک کاندیدا عزل شدند.

عزل تعدادی از اعضای شعب اخذ رای در گیلان به دلیل جانبداری از یک کاندیدا

موسی کاظمی امروز جمعه ۱۵ تیرماه در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات استان، با بیان اینکه هیات بازرسی استان ۲۷۸ بازرس، ۱۷ رئیس بازرسی در ۲۶۸۸ شعبه اخذ رای استان دارد، اظهار کرد: در دور دوم انتخابات بنابر اهمیت موضوع روز گذشته ۲۹ حکم بازرس ویژه برای مدیران و معتمدین جهت تسهیل در امور انتخابات شده است.

وی با بیان اینکه بازرسان ویژه در بخشداری ها و فرمانداری ها حضور دارند و فرآیند را راهبری می کنند، افزود: هیات بازرسی وظیفه بررسی حسن عملکرد ستاد انتخابات استان را برعهده داشته و بر روند فرآیندهای انتخاباتی نظارت دارد.

رئیس هیات بازرسی انتخابات استان گیلان با بیان اینکه تقریبا به ازای هر ۱۰ صندوق یک بازرس داریم که از معاونین فرماندار انتخاب شده اند، تصریح کرد: هیات بازرسی علاوه بر اینکه گزارش  تخلفات احتمالی در شعب را بررسی می کند، به پیگیری گزارش های مردمی واصله در اطراف شعب هم می پردازد.

کاظمی با بیان اینکه تاکنون بر اساس گزارش های مردمی و پایش منطقه ای حدود ۲۴ گزارش داشتیم که با برخی خاطیان برخورد شد، گفت: حتی تعدادی از اعضای شعب به دلیل جانبداری از کاندیدا عزل شدند، به صورت مستمر با تمام بازرسان در سطح استان در تماس هستیم، علاوه بر این گزارش های تلفنی، پیامکی و مطالبی که در فضای مجازی ارسال شده را مورد رصد و پیگیری قرار گرفتند.

وی ادامه داد: امروز در اطراف شعب اخذ رای اقدام به نصب بنر یا پوستر کرده بودند که بلافاصله توسط کمیته امحاء ستاد انتخابات پاکسازی شدند؛ همچنین گاهی گزارش ها شامل نواقص فنی می شده که در اسرع وقت برطرف شدند، به عنوان مثال در برخی شعب دستگاه احراز هویت با مشکل مواجه شد که بلافاصله در حداقل زمان ممکن جایگزینی انجام شد.

رئیس هیات بازرسی انتخابات استان گیلان با تاکید بر اینکه تمام هیات های اجرایی انتخابات زیر ذره‌بین هیات بازرسی هستند، گفت: همه عوامل در کمال صداقت وظایف خود را دنبال می کنند. یکی از موارد مورد تاکید از ابتدای کار و ثبت نام بازرسان، پرهیز از سوگیری یا جانبداری له یا علیه نامزدهای انتخاباتی است که جرم محسوب و با فرد خاطی برخورد می‌شود.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 7
 • نت
  0

  چرا دو‌پهلو خبر گذاشتی حمایت از جلیلی

  نظرات شما -
  • مبلغین نامرئی
   1

   وقتی ب اتفاق مادر و خاله ام ب یک مسجد برای رای دادن رفتیم، تا داخل صف شدیم، ۳ خانم چادری جلوتر از ما ایستادند.
   شروع کردن ب بلند صحبت درباره اینکه میخایم ب جلیلی رای بدیم.. بعد از من پرسیدن میتونم بپرسم ب کی میخاید رای بدید؟!!!
   گفتم نه ی چیز شخصیه*
   خاله ام پرسید، چی میگن، داشتم بهش توضیح میدادم سر برگردونم دیگه اون سه تا جلوی من نبودن!!!
   گویا انجا بودن و وظیفه شون اغفال و ترغیب رای دهندگان بود.. و اصلا نمیخاستن رای بدن!!
   موقعی هم ک داشتم برگه رای رو میگرفتم، مادرم رو دوره کرده بودن، ک برگه رای ش رو واسش بنویسن. ک بهشون گفته بود، نمیخام با دخترم اومدم...
   خدا وکیلی این اسمش چیزی غیر؛ رذالت و خیانت ب مردم هست؟؟؟؟

 • ناشناس
  0

  خوب کاری کردید.
  کار غیر قانونی و غیر اخلاقی باید باهاش برخورد بشه.
  حالا از هرکی میخوان علنا حمایت کنند.

 • ناشناس
  1

  یعنی میخاستم تقلب کنن، تقلب توانگر کند مرد را!!😉

 • ناشناس
  1

  عزل کافی نیست باید محاکمه قضایی هم بشوند!

 • ناشناس
  2

  بنده به عنوان یک لر به پزشکیان تبریک میگم

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   صبور باش هموطن عزیز.
   تا فردا صبح صبور باش.
   شاید رای ملت برخلاف نظر من و شما بود داداش.
   ضمن اینکه وزارت کشور اعلام کرد که هرفرد یا گروهی زودتر از اعلام نتایج از طرف نهاد مربوطه گمانه زنی بکنه باهاش برخورد میشه.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت خبرفوری هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  اخبار سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت خبرفوری هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد