جزییات مناظره پزشکیان و جلیلی اعلام شد

دبیر ستاد انتخابات صداوسیما تاکید کرد: مناظره‌های نامزدها در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری جدی‌تر برگزار خواهد شد.

جزییات مناظره پزشکیان و جلیلی اعلام شد

محمد صالح مفتاح در ویژه‌برنامه انتخاباتی «زمانه» گفت: اگر بخواهیم درباره مناظره‌ها دقیق‌تر شویم، تلاش ما این است که فرصت‌ها را کوتاه‌تر و سوالات را مستقیم‌تر کنیم تا مردم بتوانند مقایسه بهتری داشته باشند و در فرصتی کوتاه از نامزدها بشنوند. 

وی افزود: در مناظرات قبلی ۶ نامزد باید توضیحاتی می‌دادند و بعد دوباره نوبت فرد می‌رسید، اما مخاطبان مباحث و موضوعات را فراموش می‌کردند، اما در مناظره‌های دونفره نامزدها روبه‌روی هم قرار می‌گیرند و درخصوص یک موضوع با هم صحبت می‌کنند و به سوالات پاسخ می‌دهند و امکان مقایسه‌ای دو نامزد فراهم می‌شود و مردم می‌فهمند هرکدام از این نامزدها به چه سوالی، چه جوابی داده است.

محمد صالح مفتاح با بیان اینکه زمان مناظره‌های نامزدها در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری حداکثر دو ساعت خواهد بود، تصریح کرد: بخش پرسش و پاسخ نامزدها حداکثر ۹۰ دقیقه خواهد بود و از نامزدها ۱۰ سوال پرسیده می‌شود.

مفتاح افزود: ما از متن سخنرانی نامزدها می‌خواهیم بگذریم و آنها صریح به سوالات پاسخ دهند. خیلی از نامزدها در مناظره‌های قبلی به سوالات پاسخ نمی‌دادند و از آن عبور می‌کردند.

دبیر ستاد انتخابات صداوسیما ادامه داد: در مناظره‌های دور دوم انتخابات، به خاطر رو در رو بودن نامزدها وضعیت کاملا روشن و اگر کسی به سوالی پاسخ ندهد، خیلی واضح است.

وی تاکید کرد: ما نگاهمان این است که در مناظره‌ها وزن نامزدها و ایده‌های آنها مشخص شود، اینکه هرکدام درعرصه‌های مختلف برای کشور چه ایده‌ای دارند.

اولین مناظره سعید جلیلی و مسعود پزشکیان نامزدهای راه یافته به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فردا دوشنبه ساعت ۲۱:۳۰ برگزار می‌شود. همچنین مناظره دوم این دونامزد روز سه‌شنبه ۱۲ تیر در ساعت ۲۱:۳۰ برگزار خواهد شد.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 8
 • ناشناس
  0

  یکم بگید یکی انگلیسی حرف بزنه آخرشه خخخ

 • ناشناس
  0

  کدوم شبکه ؟؟ در ثانی مگه جلیلی به سوال پور محمدی در خصوص کرسنت جواب داد .با خنده یا شوخی یا اسمون وریسمون بافی از سر خود باز میکند .تازه طراح سوالاتم صدا وسیماست .کاملا معلومه چه سوالاتی خواهد پرسید .

  نظرات شما -
  • چای دبش باغ ازگل
   0

   شنونده و بیننده‌ عاقل باشه بهش میگن خودتی جلیلی!!!

 • ناشناس
  0

  به کوری چشم دشمنان رای همه پزشکیان

 • بهروز حسینی
  0

  جلیلی هیچ جواب واضح و روشنی به سوالات نمیده و فقط بحث رو عوض میکنه و شعار میده.

 • M
  1

  پاسخ آقای پزشکیان از همین الان معلومه.
  نیازی به برنامه نیست
  هرچی کارشناسان بگن

 • بیطرف
  0

  جلیلی اصلآاینکاره نیست،بخداحیرونم چطور ای آدم ۷---۸میلیون رآی آورده؟؟؟
  اگرکسی میدونه به منم بگه........

 • ناشناس
  0

  در طول مناظره دو نفره چون زمان زیادی به نامزدها اختصاص می یابد عیار آن ها مشخص شده نمی توانند کلی گوی و بعضا پوپولیستی رفتار نمایند قطعا در این مناظرات شناخت و برنامه محوری مهمترین مسئله برای انتخاب اصلح است..

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت خبرفوری هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  اخبار سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت خبرفوری هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد