جلیلی: ایجاد احساس رضایت در معلمان از وظایف دولت است

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: آموزش‌وپرورش نیاز به دولتی دارد که معتقد به گفتمان و مبانی انقلاب اسلامی باشد.

جلیلی: ایجاد احساس رضایت در معلمان از وظایف دولت است

سعید جلیلی در گردهمایی بزرگ فرهنگیان و دانشجو معلمان، اظهار کرد: آموزش‌وپرورش یک نهاد انسان‌ساز است و بیشترین نقش را در تربیت افراد و جامعه ایفا می‌کند.

وی افزود: مردم پس از رئیس‌جمهور معلوم‌الحال اوایل انقلاب، به یک معلم اعتماد کردند و شهید رجایی را به‌عنوان رئیس‌جمهور برگزیدند. این شهید بزرگوار نیز برای ریاست دولت به آموزش‌وپرورش مراجعه کرد و شهید باهنر که او نیز یک معلم بود، نخست‌وزیر شد.

جلیلی بیان کرد: آموزش‌وپرورش یک جایگاهی است که نه تنها خود، بلکه همواره دیگر نهادها را نیز تغذیه کرده است. در شرایطی که دشمنان مشکلات متعددی را به ما تحمیل کردند معلمان پای کار آمدند؛ برای نمونه بسیاری از فرماندهان و مسئولان لشکر معلم‌ها بودند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: معلمان با تربیت شایسته دانش‌آموزان همواره کشور را یاری کرده‌اند که گواه این موضوع شهادت ۳۶ هزار دانش‌آموز در دفاع مقدس است. امروز کشور برای پیشرفت محتاج آموزش‌وپرورش است و پیش زمینه این امر مهم این است که معلمین از شغل خود احساس رضایت داشته باشند.

وی بیان کرد: معلمان نشان داده‌اند هرگاه بستر برای آن‌ها باز شده است، در جامعه نقش‌آفرینی داشته‌اند؛ به همین خاطر این احساس رضایت در معلمان باید در نقشی که آن‌ها در تربیت جامعه ایفا می‌کنند نیز باشد. آموزش‌وپرورش نیاز به دولتی دارد که معتقد به گفتمان و مبانی انقلاب اسلامی باشد.

جلیلی افزود: یک جهان فرصت، یک ایران جهش فقط یک شعار نیست؛ بلکه برنامه‌ای است که ما برای پیشرفت به حداقل‌ها اکتفا نکنیم و به قله برسیم.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 13
 • ناشناس
  18

  زنده باشی مرد خدا....
  مواظب خودت باش دشمن زیاد داریم چه داخلی چه خارجی!

  نظرات شما -
  • ناشناس
   1

   امثال شما نه برای معلمان که برای همه فقط «احساس» را آورده آید نه واقعیت را
   احساس ثروتمند بودن،احساس امنیت،احساس خوشبختی ولی در واقعیت همه اینها یک حس زودگذر مثل یه خواب بود

  • ناشناس
   0

   این فقط به درد همان سایه میخوره ولا غیر

  • ناشناس
   0

   این آقا ادعا داره بیست ساله که رئیس دولت سایه اس الان یاد معلمان افتاده ؟؟؟ در دولت محرومان حای یک ریال رفاهی به فرهنگیان تخصیص هم داده نشد معلمان موقع انتخابات میشن قشر فرهنگی که باید بهشون رسیدگی بشه !!!!

 • ناشناس
  1

  چرا در اين ٣٠ سال رضايت معلمان را جذب نكرديم

 • معلم
  1

  به قرآن دروغ میگه

 • ناشناس
  1

  جدی می‌گی، تو این همه بدبختی معلم و دانش آموز کجا بودی موقع رای یادت افتاد به معلم

 • ناشناس
  1

  وعده پوچ تو خالی مثل بقیه حرفهاش ومثل عمل در این مدت چهل سال درسایه حرف زدن وعمل کردن

 • ناشناس
  0

  فقط دنبال رأی معلم هستند بعد از انتخابات فشار حداکثری بر معلم را اجرا می کنند فرهنگیان مثل حکایت قوچعلی هستند که ۷ پسر داشت فقط برای حل مشکلات از آن ها استفاده می کردندولی در مهمانی ها دعوت نمی شدند چون می گفتند جمعیت آن ها زیاد است

 • رامین
  0

  بابا تو به فکر این باش ک چجور میشه تحریمها رو بیشتر کرد؟ استاد تحریم...به همون قران اگه یک ذره در مورد معلم مشغله ذهنی داری؟ نداری

 • ناشناس
  0

  بس کنید کم دروغ بگید کاش یه مردانگی داشتید موقع مسول بودن اعلام می‌کردید نه الان

 • رابی
  0

  منظورش از معلمان ،معلمان قرآنی مثل حاج آقا سعید طوسی است.

 • ناشناس
  0

  فقط حرف میزنه فراموش کرده اینهمه تحریم دستاوردهای این بزرگواره

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت خبرفوری هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  اخبار سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت خبرفوری هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد