وزیر کشور:

رعایت عفاف و حجاب یک اصل و ضرورت است/ برای داشتن جامعه پاک و سالم باید از این اصل حمایت کنیم

وزیر کشور گفت: رعایت عفاف و حجاب یک اصل و ضرورت بوده و موجب صیانت از جامعه و خانواده می‌شود. همچنین برای داشتن جامعه پاک، سالم ، پیشرو و پیشگام باید از این اصل حمایت کنیم.

رعایت عفاف و حجاب یک اصل و ضرورت است/ برای داشتن جامعه پاک و سالم باید از این اصل حمایت کنیم

احمد وحیدی ۲۵ اردیبهشت ماه در جلسه شورای اجتماعی آذربایجان غربی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، افزود: آسیب اجتماعی از بزرگترین خطرها برای کشور، انقلاب و جامعه است لذا باید با تکیه بر فرهنگ غنی خود برای مشکلات اجتماعی چاره جویی کنیم و برای این کار نیازمند مشارکت همه آحاد جامعه هستیم.

وی با اشاره به اینکه طلاق، یکی از پدیده‌های مذموم در سال‌های گذشته است، تصریح کرد: هر چند نرخ رشد طلاق در کشور کنترل شده اما قابل قبول نیست و به عنوان یک آسیب جدی اجتماعی مطرح است.

وزیر کشور با اشاره به اینکه مسئله خودکشی، حاشیه نشینی و قاچاق مشروبات الکلی از دیگر آسیب‌های اجتماعی در کشور است، اظهار کرد: یکی دیگر آسیب‌های اجتماعی مفاسد اخلاقی است و امروز غرب از طریق مفاسد اخلاقی در حال غرق شدن است و می‌خواهد همه را با خود غرق کند باید برای این آسیب اجتماعی برنامه و طرح داشته باشیم.

وزیر کشور تاکید کرد: باید کاری کنیم که افراد بعد از خروج از کمپ‌های ماده ۱۶و۱۵ دوباره به به سمت اعتیاد باز نگردند لذا شبکه دائمی مراقبت از این افراد لازم است تا به اعتیاد بر نگردند.

وی با بیان اینکه مسئله اعتیاد باید از ریشه مورد توجه قرار گیرد، گفت: مراقبت یکپارچه باید از مدارس شروع شود و بعد در دانشگاه‌ها اجرا شود.

وحیدی با تاکید به اینکه باید تمامی کودکان کار و افراد متکدی از سطح شهرها جمع آوری شوند، یاد آور شد: نباید اجازه داد یک دختر به هر دلیلی که از خانه خود بیرون زده شب در خیابان بماند باید با در نظر گرفتن مکان مناسب برای این دختران با حل مشکلات، آنها را به آغوش خانواده برگردانیم. 

وزیر کشور با اشاره به اینکه یکی از مشکلات کشور کاهش نرخ رشد جمعیت است که بسیار هولناک است، خاطر نشان کرد: با ترویج ازدواج، فرزند آوری، کمک به ارتقای مراکز ناباروری، مقابله با پدیده مذموم سقط جنین مشکلات جمعیتی کشور را حل کنیم.

وی ادامه داد: رعایت عفاف و حجاب یک اصل و ضرورت بوده و موجب صیانت از جامعه و خانواده می‌شود. همچنین برای داشتن جامعه پاک، سالم، پیشرو و پیشگام باید از این اصل حمایت کنیم.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 7
 • ناشناس
  0

  برای داشتن جامعه پاک و سالم باید زبان دروغگویان را برید و دست دزدان اموال مردم را قطع کرد و چشمان هیز و شهودی را کور کرد!!!

 • ناشناس
  1

  لطفا به مسائل مهمتر بپردازید اولویتها چیزهای دیگری است

 • حسین
  0

  هر ماه پنج میلیون تومان به هر خانم پرداخت کنید تا تمام خانم ها حجاب را رعایت نمایند.

 • ناشناس
  0

  پس چرا درست و کامل اجرا نمی کنید؟

 • ناشناس
  0

  چرا ول کن ماجرا نیستی

 • ناشناس
  0

  قران بجز احکام کلی عبادی، در سایر موارد اجتماعی تابع شرایط و نظرات اطرافیان پیامبر، متغیر بوده، و خداوند هیچ برنامه قطعی و از قبل تعیین شده برای هدایت بشر نداشته. قداست اسلام متاثر از قداست ادیان ماقبل است اما اقتدارگرائی ان متاثر از احکامی مانند خمس و زکات و جهاد است که انرا به خطرناکترین ابزار حکومتی تبدیل کرده و با تامین و تجمیع افراد نیازمند و مطیع و خشونتگرا، لشکری ویرانگر و خونریز ایجاد کرده که برای رضای خدای متبلور در رهبران دینی، از هیچ جرم و جنایتی رویگردان نبوده، و لذت عبادت و کشتار و غارت و تجاوز عامل پیوستن عده زیادی به اسلام و رونق ان شدند. اسلام دست پیشوایان را برای تغییر احکام براساس مصلحت قدرت، باز گذاشته. موضوع حجاب نه خواست خدا بلکه دیدگاه عمر بود که به موی برهنه عایشه اعتراض کرد و موجب نزول ایات حجاب شد. عدم ذکر نام علی و فاطمه در قران بواسطه نگرانی پیامبر از اعتراض عمر بود که خود را صاحب حق و نظر در اسلام میدانست. خدماتی حیاتی که ابوبکر و عمر به اسلام کردند، جرات هرگونه اعتراض علی به خلافت را منتفی کرده بود. شاید ما از برهنگی و شیوه زندگی برخی متنفر باشیم اما عدالت حکم میکند حق زندگی دگر ندیشان را سلب نکنیم. در این شرایط برای کاهش تنشها، تفکیک جمعیتی و منطقه ای براساس اعتقادات و تفکرات ضروری است. خداوند سگ و خوک نجس را در کنار گوسفند و گاو پاک افریده و مسلمانها حق ندارند نسل دگرکیشان را منقرض کنند درحالیکه تمام علم و رفاه کنونی بشر حاصل زحمات بیدریغ انهاست که نشاط خود را نه در جهاد و کشتار بیگناهان، بلکه اختراع و اکتشاف و خدمت به بشریت جستجو کردند

 • ناشناس
  0

  موضوع حجاب نماد استبداد مطلق حکومت، و مسئله همگانیست و به زنان محدود نمیشود. در حکومتی که هیچ حکمی از احکام شرع رعایت نمیشود، تاکید بر حجاب تحمیلی بعنوان حکم شرعی بسیار پرمعنا و عوامفریبانه است.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها