پیشنهاد حداد عادل برای تأسیس «وزارت رشد جمعیت»

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: امروز بسیاری از کشور‌های دنیا به فکر تأسیس وزارت رشد جمعیت افتاده اند ما هم باید هر آنچه که در توان داریم در این مسیر بگذاریم که درآینده دچار این بحران‌ها نشویم.

پیشنهاد حداد عادل برای تأسیس «وزارت رشد جمعیت»

غلامعلی حدادعادل عنوان کرد: امروز خیلی از کشور‌های دنیا به فکر تأسیس وزارت رشد جمعیت افتاده اند ما هم باید هر آنچه که در توان داریم در این مسیر بگذاریم که درآینده دچار این بحران‌ها نشویم.

 رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در گفتگو باستاد خبری جوانی جمعیت گفت: بحث توجه به جوانی جمعیت مسئله خیلی مهمی است، از جمله اموری که تا دیر نشده باید نسبت به آن اقدام کنیم وگرنه برای همیشه دیر می‌شود. من توجه شما را جلب میکنم به خبری که همین روز گذشته در اخبار تلویزیون شنیدم مبنی بر اینکه کره جنوبی با همه پیشرفتی که درصنعت و رشد اقتصادی داشته، الان به شدت با گرفتاری رشد جمعیت روبه رو است و آن‌ها تصمیم گرفتند که یک وزارتخانه برای رشد جمعیت خود ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه هر اقدامی در جهت جوانی جمعیت از قانون گذاری، برپایی همایش و آگاهی دادن به مردم و صد‌ها اقدام دیگر ارزشمند و اثرگذار است، گفت: من هم تأیید می‌کنم و امیدوارم که این همایش هم که ریاست جمهوری می‌خواهد برگزار کند جنبه تشریفاتی نداشته باشد، علمی باشد و متخصصان هم بنشینند و درباره ابعاد مختلف آن صحبت کنند تا ذهنشان هم توانا‌تر شود. حدادعادل درباره این نگاه که مسائل اقتصادی عامل عدم فرزندآوری است.

وی گفت: در عمل که می‌بینیم آن‌هایی که فقیرتر هستند فرزندان بیشتری دارند و آن‌هایی که داراتر هستند کمتر ازدواج می‌کنند و فرزندآوری شان نیز نرخش پایین‌تر است.

وی درباره سیاست‌های تشویقی فرزندآوری توسط دولت نیز گفت: قطعا تصمیمات دولت میتواند موثر باشد، اما باید قدری هم واقع بینی را به کار ببرند، در وضع قانون من بعد شانزده سال که نماینده مجلس بودم می‌دانم که قانون گذاری کار خیلی سختی است.

من به برخی دوستان خود که در مجلس هم هستند تذکر دادم که برخی چیز‌هایی که شما تصور می‌کنید تشویق هست بیشتر باعث آشفتگی بازار می‌شود تا اینکه چیزی گیر خانواده‌ها بیاید، باید دراین جهت درست حرکت کرد، چون می‌دانم که نیتشان خیر است و نباید عجولانه کاری کنند و حتما کار‌ها علمی و فکر شده باشد.

منبع: فارس
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 15
 • ناشناس
  0

  حاج آقا از قیمت پوشاک و حقوق کارگران خبر نداره خیال میکنه همه عین خودش حقوقهای نجومی دریافت میکنند

 • ناشناس
  0

  اینها خودشان را می زننده به نفهمی یا واقعا نمی فهمن؟

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   نه عزیزم نگاه میکنن به یه عده کاسه لیس بیشرف که دورو برشون جمع میشن وبه به وچه چه میکنند .

 • ناشناس
  0

  هر دم از این باغ بری می رسد

 • ناشناس
  0

  جناب حداد بهترین پیشنهاد برای افزایش جمعیت این هست که کاندوم سوراخ بدهید به مردم

 • محمد گلکار
  1

  جناب آقای دکتر حداد عادل
  سلام علیکم

  رشد جمعیت نیاز به وازارت خانه با صرف هزینه های ملیارد تومانی را ندارد.
  مسکن، اشتغال، معشیت و...... مردم را تامین، مطمنا جوانان هم به سمت ازدواج قانونی روی خواهند آورد و رشد جمعیت هم انجام خواهد شد.
  به جای اینکه یک وازارت خانه جدید التاسیس و بودجه ای کلان برای رشد جمعیت دولت و مجلس شورای اسلامی برای آن در نظر بگیرند ،همین بودجه را بدون تشکیلات جدید صرف مردم تا رشد جمعیت هم تحقق یابد.
  گاها ایده های غیر منطقی و غیر کارشناسی از سوی برخی از سیاسیون بدون پشتوانه‌ اعلام و بار سنگینی را بر دوش دولت و مردم قرار می‌دهند که هیچ توجیهی را ندارد و نخواهد داشت.!!!

 • ناشناس
  0

  من هم موافقم و شما هم بشوید وزیر مربوطه

 • ناشناس
  0

  جناب حداد سما در خانه مصادره ای ومفت زندگی میکنید مرد چطور بدون خانه ودرامد با این تورم نفس گیر بچه دار شوند

 • علی
  0

  جناب عادل بی برنامگی و ندانمکاری شما و دارودسته دان عامل و مقصر کمی رشد جمعیت است اگر 45 سال پیش به دلیل حماقت توده ای های مزدور روسیه سفارت امریکا اشغال نمیشد و تحریمها بر مردم تحمیل نمیگردید الان جوان بیکار چه دختر و چه پسر نداشتیم همه شاغل و با درامد و دلار 70 هزار تومانی و خانه چند میلیاردی وجود نداشت وفراهم کردن امکانات اولیه برای زوج جوان بسیار راحت و ساده بئود.

 • ناشناس
  0

  همینجوری مثل قارچ سمی برای خودتان وزارتخانه بتراشید! اگر اینطور است یک وزارتخانه هم برای روحانیون و یک وزارتخانه هم برای بسیجیان ایجاد کنید!

 • ابوالپشیمان
  0

  به قول قرآن مجید مال و فرزندان زینت زندگی است ! ولی شماها چنان کردید با این ملت که دسترسی به منابع مالی و ‌امکان ازدواج وفرزند آوری نیست ! غیر از درصد اندکی از غارتگران بقیه مردم باید با حسرت زندگی کنند ! لطفا این مردم مظلوم را احمق فرض نکنید !!!

 • J
  0

  جناب حداد عادل .بعد تاسیس وزارت مذکور ، آرم و علامت آن چه شکلی خواهد بود ؟؟ حتما به آن هم فکر کنید

 • ناشناس
  0

  مثلا این با سوادشونه !!! توخودبخوان حدیث مفصل از این مجمل

 • ناشناس
  0

  باز احتمالا در اطرافشون عده ای به مقام و پول احتیاج دارن!!!؟؟؟

 • ناشناس
  0

  سوپرحزب الهی دست بوس فرح دوباره پیشنهاد داد.
  اما نمی‌داند که به توصیه دکتر مرندی لوله های مردان و زنان را قبلاً برای جلوگیری از افزایش جمعیت بسته اند.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها