طعنه سنگین روحانی به شورای نگهبان و دولت: باید حسرت انتخابات کشور‌های همسایه را بخوریم!

روحانی رمز توفیق برجام را حمایت ۸۰ درصدی مردم از آن عنوان کرد و گفت: تکیه‌گاه ما در مذاکرات برجام مردم بودند. در تمام نظرسنجی‌ها حتی نظرسنجی‌هایی که مخالفین دولت انجام دادند، نشان می‌داد ۸۰ درصد مردم موافق مذاکرات برجام بودند.

طعنه سنگین روحانی به شورای نگهبان و دولت: باید حسرت انتخابات کشور‌های همسایه را بخوریم!

به گزارش سایت رسمی رئیس جمهور سابق ایران، حسن روحانی در جلسه دوره‌ای خود با وزیران و معاونان رئیس‌جمهور در دولت‌های یازدهم و دوازدهم، با تأکید بر اینکه اگر مردم از حکومت فاصله گرفتند، اداره جامعه سخت خواهد بود، افزود: ما در دولت دوازدهم با مشکلات ویژه‌ای روبه‌رو بودیم.

گویا داعش و ترامپ و کرونا کافی نبود که اقداماتی هم در داخل شد تا دولت را زمین بزنند. در طول ۴ سال دولت دوازدهم به مردم گفتند اگر ما بیاییم مسائل شما را در کوتاه‌مدت حل می‌کنیم.

در اقتصاد و سیاست و سیاست خارجی به مردم قول دادند، گفتند برجام دولت قوی می‌خواهد. اما ضربه کاری میزان مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ پس از انتخابات کم‌رمق مجلس در سال ۱۳۹۸ بود. وقتی مردم کنار زده می‌شوند و در امور کشور مشارکت ندارند، چطور می‌خواهند مشکلات را حل کنند؟

او رمز توفیق برجام را حمایت ۸۰ درصدی مردم از آن عنوان کرد و گفت: تکیه‌گاه ما در مذاکرات برجام مردم بودند.
در تمام نظرسنجی‌ها حتی نظرسنجی‌هایی که مخالفین دولت انجام دادند، نشان می‌داد ۸۰ درصد مردم موافق مذاکرات برجام بودند. چون اکثریت مردم پشتوانه برجام بودند، این قانون به تصویب رسید وگرنه نمی‌گذاشتند برجام تحقق پیدا کند.
وقتی ۷۳ درصد مردم در انتخابات حضور پیدا کردند معلوم است از دولت منتخب حمایت می‌کنند، وقتی مشارکت زیر ۵۰ درصد شد، مشخص است چه مشکلاتی پیدا می‌کنیم؟ روزی در منطقه افتخار می‌کردیم انتخاباتی با ۸۰ و ۸۴ درصد مشارکت برگزار می‌کنیم، حالا باید حسرت انتخابات کشور‌های همسایه را بخوریم.
منبع: فرارو
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 5
 • ناشناس
  4

  شما نه برای مردم ونه برای خدا این حرفها را میزنید،فقط برای قدرت تلاش میکنید چرا که اگر به فکر مردم بودید منافقانه صحبت نمی کردید بله مردم برجامی را دوست میداشتند که اقتصادشان بهبود یابد نه اینکه سرمایه های ملت در اراک وجاهای دیگر الکی به باد رود، میدان خیلی مهم است همانطور که دیپلماسی مهم است دوبال باهم ولی متاسفانه شما فکر می کنید بالبخند مشگل حل میشود!!!!!!!

 • ناشناس
  0

  چرا حسرت عدالت و تقسیم عادلانه امکانات زندگی در آن کشور ها نخوریم غصه اینو بخوریم که تو امثال تو نیامدن دوباره بعد از گندی که به اقتصاد کشور زدی آپارتمان صد و دویست میلیونی را کردی ۷ و ۹ میلیارد با اخلال و پیوستن به تحریم آمریکا.خودتی همه فهمیدن

 • ناشناس
  0

  حسرت خوردیم چرا تو را تایید صلاحیت کردن

 • ناشناس
  0

  شورای نگهبان انتخابات آزاد در مملکت را نابود کرد و به جای میزان رای ملت است باید بگوییم میزان رای شورای نگهبان است

 • ناشناس
  0

  ببری مال مسلمان و چو مالت ببرند / بانگ و فریاد برآری که مسلمانی نیست . دست پخت خودتونه.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها