سلیمی نمین:

فریب تبلیغات تندروها را نخورید؛ نیاز به مجلسی عقلانی داریم نه احساسی و شعاری

فعال سیاسی اصولگرا، با تاکید بر اینکه همه افراد باید حواسشان باشد که فریب تندروها را نخورند، گفت: پشت پرده عملکرد این طیف‌های تندرو برنامه‌هایی خاص وجود دارد. به هیچ‌وجه نباید فریب برخی تبلیغات هدفمند آنها را خورد. تندروها سعی می‌کنند با رفتارهایی رادیکال برای خود جذب نیرو کنند.

فریب تبلیغات تندروها را نخورید؛ نیاز به مجلسی عقلانی داریم نه احساسی و شعاری

عباس سلیمی‌نمین درباره این موضوع که «یکی از مهم‌ترین نگرانی‌ها در حوزه سیاسی آن است که مبادا نیروهای تندرو وارد مجلس شوند اما برای جلوگیری از گسترش رادیکالیسم در فضای سیاسی کشور و البته در مجلس آینده چه باید کرد؟» گفت: در ابتدا بگویم که حتی یک نماینده هم می‌تواند تعیین‌کننده باشد و حالا به ویژه در تهران به میزان قابل توجهی از کرسی‌های مجلس در دور دوم تعیین‌تکلیف می‌شوند.

وی گفت: مردم در دور دوم باید با دقت نظر و هوشمندی بالایی دست به انتخاب بزنند و اگر به شناخت کافی نرسیدند به افرادی رأی دهند که سابقه درخشانی دارند؛ به این معنی که افرادی خوش‌نام باشند. برخی جریان‌ها انتقاد می‌کنند که لیست دادن یعنی قیم‌مأبی و مدعی می‌شوند که با لیست‌گرایی افراد خوشنام کنار گذاشته می‌شوند اما همین‌ها که خودشان سابقه‌ای ندارند بعد از ایجاد چنین فضاسازی‌هایی دست به ارائه لیست می‌زنند و افرادی را در لیست خودشان می‌گذارند که نه سابقه‌ای دارند و نه افراد خوشنامی هستند. هدف آنها منکوب‌کردن دیگران و بالاکشیدن خودشان است.

او ادامه داد: همه باید حواسشان باشد که فریب این طیف‌ها را نخورند زیرا پشت پرده عملکرد این طیف‌های تندرو برنامه‌هایی خاص وجود دارد. به هیچ‌وجه نباید فریب برخی تبلیغات هدفمند آنها را خورد. تندروها سعی می‌کنند با رفتارهایی رادیکال برای خود جذب نیرو کنند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی همچنین بیان کرد: «اکنون نیاز کشور مجلسی عقلانی است. ما مجلسی می‌خواهیم که در آن عقلانیت حاکم باشد نه شعارهای احساسی که همه برای جذب نیرو است. باید از تاریخ درس بگیریم. همه کسانی که تندروی کردند یا خواستند عدم صلاحیتشان را پشت تندروی‌هایشان پنهان کنند یا با فریب‌کاری دنبال جذب نیرو بودند».

سلیمی‌نمین در پایان تاکید کرد: اینکه تندروها وارد مجلس نشوند، بستگی به رأی مردم دارد. همه ما مردم وظیفه داریم تا در انتخابات عامل و تعیین‌کننده باشیم و اجازه ندهیم فضای مجلس دوازدهم فضایی غیرعقلانی و رادیکال شود. امیدوارم همه مردم با در نظر داشتن فریب‌های چنین جریاناتی با شناخت کامل رأی دهند.

منبع: مثلث آنلاین
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 2
 • ف ح
  0

  قرص شاد قر ص غم گین

 • J
  0

  باور کن اصلا نیازی به مجلس نداریم . دولتها اگر ۱۰ درصد مصوبات مجلسهای قبلی را درست اجرا کنند ما راضی هستیم و اگر مجلس و کل متعلاقتش تعطیل شود و هزینه های آن صرف آبادی کشور شود بسیار بهتر است . شما حقوق و هزینه جانبی نمایندگان و کارکنان مجلس و شورای نگهبان رو سرانگشتی حساب کنید ( چند هزار میلیارد در سال میشود ) که با این پول میشود فقر و فلاکت را در بسیاری از شهرها و استانها از بین برد .

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها